Ender 5 pro, problemy z wydrukiem dziury,etc

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Ender 5 pro, problemy z wydrukiem dziury,etc

Post autor: Jarewa »

Jak masz wyciek po druku i przed drukiem to normalne że kreska pojawi się później
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 5 pro, problemy z wydrukiem dziury,etc

Post autor: Andrzej_W »

Jak mój enderek sobie postoi żeby się nagrzać bo czasem jeszcze coś dłubię to pomimo wycieku na początku to 1.5 kreski zrobi.
Wiec aż tak bym się nie przejmował to jest rozbiegówka ma napełnić dysze filamentem i wyrównać w niej ciśnienie.
Możesz jeszcze wymienić dyszę lub spróbować ją przepchać bo może przypadkiem jakiś syf w niej siedzi.
Awatar użytkownika
denior
Postów w temacie: 3
Posty: 430
Rejestracja: 04 maja 2020, 15:26
Lokalizacja: Kraków
x 165

Re: Ender 5 pro, problemy z wydrukiem dziury,etc

Post autor: denior »

Przywróć ustawienia domyślne drukarki, może coś przestawiles niechcący
Drukarka Ender 3 Pro
Direct custom extruder + hydra
chłodzenie hydra 2x5015
Dual Z
#############################
Bambulab P1S
Kris
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2023, 19:54

Re: Ender 5 pro, problemy z wydrukiem dziury,etc

Post autor: Kris »

denior pisze: 21 lip 2023, 23:09 Przywróć ustawienia domyślne drukarki, może coś przestawiles niechcący
Jak to zrobić? Można pobrać ze strony endera oryginalne ustawienia? Próbowałem m500 i m502. I coś tam się stało ale to przywróciło zapis chyba poprzedniego eeprom bo widziałem to po krokach ekstrudera i nic to nie zmieniło. Od właśnie wyzerowania chciałem zacząć bo drukarke kupiłem używaną( nie wiele używana. No ale właśnie chciałem ustawienia domyślne miec)
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Ender 5 pro, problemy z wydrukiem dziury,etc

Post autor: Jarewa »

Właśnie M502 to ustawienia domyślne i nie przywraca ustawienia poprzednie tylko oryginalne fabryczne po tej komendzie powinieneś dać "M500" by zapisał domyślnie
Kris
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2023, 19:54

Re: Ender 5 pro, problemy z wydrukiem dziury,etc

Post autor: Kris »

Kupiłem nowy hotend i jest okej, skalibrowałem jeszcze raz wszystko, zrobiłem wieże temperatur następnie chciałem zrobić wieże retrakcji i tu zaczyna się dziwny problem, przy drukowaniu pierwszej warstwy, ekstruder strzela, filament przeskakuje na radełku, dociskam luzuje ramię jak i tą śrubę ze sprezynką ale nic to nie zmienia, dopiero na kolejnych warstwach przestaje. Jakieś pomysły? Kupiłem hotend i łącznik taki jak ten tdi cad. I wydruki są o niebo lepsze No ale bardzo nitkuje.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 1
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Ender 5 pro, problemy z wydrukiem dziury,etc

Post autor: roman »

Hm, może za nisko przy pierwszej warstwie
Kris
Kris
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2023, 19:54

Re: Ender 5 pro, problemy z wydrukiem dziury,etc

Post autor: Kris »

Dzięki za podpowiedz regulacja wysokosci pomogla, moze glupie i proste pytania ale to moja pierwsza stycznosc z drukarką 3d. Mam nadzieje ze to ostatnie pytanie, problem z nitkowaniem PLA , temp 200/50, predkosc druku 60mm/s, co poza retrakcją może mieć wplyw na nitkowanie? Ustawilem na 5mm i 60mm/s nie wiem czy zwiekszac dalej(robilem wieze na retrakcje i poki co im wyzsza predkosc i odleglosc tym lepiej) czy cos innego moze miec na to wyplyw?
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 5 pro, problemy z wydrukiem dziury,etc

Post autor: Andrzej_W »

No niestety E5 ma długi bowden więc może być to trudno ustawić.
Musisz usunąć wszystkie luzy na złączkach. Poszukaj złączek bez luzowych. Zwiększ sobie prędkości ruchów jałowych i przyspieszenie.
Wieża retrakcji, slicery maja już dodane możliwości kalibracji drukarki jak SuperSlicer lub jak Cura za pomocą pluginów.
Ustawiasz sobie zmianę tylko jednego parametru jak np. prędkość czy długość retrakcji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”