Bambu lab X1CC Co mogłem zepsuć ?

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 8
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu lab X1CC Co mogłem zepsuć ?

Post autor: Trolinka »

Inaczej prosto łopatologicznie:
Wszystko rozbiega się o temp w komorze. Dla Bambu z komorą i PLA przyjmuje się że od 40 stopni w górę robi się "niebezpiecznie" bo PLA zaczyna mięknąć i albo się zatkać można kompletnie albo częściowo. Ze zdjęć obstawiam jak @mcxmcx pisał, partial clog. Jak pisałem u mnie do 40/41 dawało radę (drzwiczki otwarte na full) i przy eSUN (bo to firma/kolor/inne będzie mieć inna temp mięknięcia).
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
freitag
Postów w temacie: 7
Posty: 64
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:29
Lokalizacja: Łazy
Drukarka: własna :-)
x 21

Re: Bambu lab X1CC Co mogłem zepsuć ?

Post autor: freitag »

Cześć,
dzięki za próby rozwiązania mojego problemu u mnie w czasie upałów wokół drukarki temperatura dochodzi do 30-34 st. kiedy dołożymy do tego grzany stół do 50 st. ... To jednak mój błąd, muszą stworzyć lepsze warunki dla niej. Ostatnio drukowałem sporo z materiału: "JAYO PLA Meta" (kupiłem tego 10 kg.), a on ma temperaturę topnienia o 20 stopni niższą od standardowego PLA. Teraz wrzuciłem zwykłe i za cholerę nie drukuje. Jeśli chodzi o ten akurat materiał to Moja pani zachwyciła się kolorem odkąd wydrukowałem jej wiewiórkę i po prostu muszę go mieć w zapasie, tak więc chciałem dla sąsiada wydrukować piłkę a tu niespodzianka. Teraz zostało mi czekać na nowy hot end i wentylatorki jak dostarczą po dam znać, co i jak.
pozdrawiam Irek
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 8
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu lab X1CC Co mogłem zepsuć ?

Post autor: Trolinka »

Ile dookoła drukarki to olać, ważne ile masz _w_ komorze :>
Ściąg szybę całkiem, drzwiczki na maks otwórz i drukuj na Cool Plate bo tylko 35 stopni ma. Jak nadal będzie za ciepło w środku to niestety przenieść sprzęt albo drukować wieczorami jak chłodniej :P

PS. Co by nie ściągać szyby całkiem polecam https://www.printables.com/pl/model/348 ... enclosure- przesuwne otwieranie/zamykanie wylotów i świetnie ciepło ucieka z wnętrza. Nie trzeba szyby zdejmować całkiem.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
freitag
Postów w temacie: 7
Posty: 64
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:29
Lokalizacja: Łazy
Drukarka: własna :-)
x 21

Re: Bambu lab X1CC Co mogłem zepsuć ?

Post autor: freitag »

Cześć
Dzięki za link, wieczorem przed wyjściem do pracy na trzecią zmianę wrzucę do druku. Cool Plate to bardzo dobry pomysł zawsze 20 st. mniej, jeszcze raz dzięki za próby pomocy. ponad sześć miesięcy drukarka działała bez względu na to jaki filament się do niej wrzuciło. A wydrukowałem przez ten okres czasu więcej, niż przez dwa lata na poprzedniej. Więc nie narzekam jeżeli będę musiał wymienić wentylator raz na pół roku to jest i tak bajka.
pozdrawiam Irek
Trolinka, mcxmcx
freitag
Postów w temacie: 7
Posty: 64
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:29
Lokalizacja: Łazy
Drukarka: własna :-)
x 21

Re: Bambu lab X1CC Co mogłem zepsuć ?

Post autor: freitag »

Cześć,
W sobotę udało się, drukuję znowu !!! wymiana płyty na Cool Plate nie pomogło. Więc wymieniłem wentylatorek, który przyszedł w czwartek... i DZIAŁA. Dzięki panowie za pomoc, znowu jestem w grze :D . Temat do zamknięcia.
pozdrawiam Irek
Abys, morf
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 807
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 361

Re: Bambu lab X1CC Co mogłem zepsuć ?

Post autor: Abys »

Dzięki za info, potwierdziło się. Szkoda że nie pada totalnie, taki działający wentylator w X % jest gorszy do diagnozowania.
Ale objawy były wskazujące na niego od początku, wymiana tylko to potwierdziła.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 8
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu lab X1CC Co mogłem zepsuć ?

Post autor: Trolinka »

A to żonk :> A nie było żadnych efektów jakiś odgłosów że się przytarł czy coś? Jak na community była masa różnych awarii kabelków, złączy i inne cuda tak śmigło ani razy się nie pojawiło :> Jesteś pierwszy :P
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 2
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Bambu lab X1CC Co mogłem zepsuć ?

Post autor: roman »

Nie kumam, wszystkie wiatraczki są 4-żyłowe, czyli, że na jednej żyle zapodają z powrotem swoją prędkość obrotową, czyli, że w ten sposób tego typu awaria powinna zostać rozpoznana i komunikat powinnien być. Chyba, że tego po prostu nie obsłużyli
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 8
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu lab X1CC Co mogłem zepsuć ?

Post autor: Trolinka »

Ano aż dziwne że X1 tyle potrafi problemów i odchyłek od normy zgłaszać, a tu żadnego "Abnormal heatsink temp/cooling" czy coś.

PS. W sumie w Handy App przy zgłoszeniu można wybrać dni/godziny z kiedy logi im wysłać. Nie wiem ile to sięga w tył. Ale można by im zgłoszenie zrobić z dnia/dni z problemem. Raz ciekawe czy wygrzebią z loga, dwa może faktycznie tego nie wzięli pod uwagę i nie kontrolują to może dodadzą do firmware :P
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
freitag
Postów w temacie: 7
Posty: 64
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:29
Lokalizacja: Łazy
Drukarka: własna :-)
x 21

Re: Bambu lab X1CC Co mogłem zepsuć ?

Post autor: freitag »

Cześć,
Nie było komunikatu i na dodatek drukowała, z tym że im dłużej tym mniej podawała filamentu na dyszę. Całe wydruki wychodziły , tylko że powolutku się zaczynało czopować. Ona nawet jak startował wydruk to przy kalibracji było wszystko dobrze. Moje podejrzenie też było na wentylator... ale pewności nie miałem. Teraz mam. Panowie wymienić wentylatorek raz na pół roku to jest dla mnie i tak sukces...Jak sobie przypomnę początki z poprzednią, to ta zasługuje na nazwę "bezobsługowej".
pozdrawiam Irek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”