Klipper macro bez wydruku

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Pock
Postów w temacie: 3
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2023, 21:16

Klipper macro bez wydruku

Post autor: Pock »

Witam.
Czy da się wywołać jakieś makro np jeżeli temperatura osiągnie target ale w sytuacji gdy nie odbywa się żaden wydruk?
Ustawiamy z palca temperaturę i po jej osiągnięciu wykonujemy jakieś macro ewentualnie gcode?
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2015
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Klipper macro bez wydruku

Post autor: Pjoter »

A nie lepiej wywołać makro które samo wykona uruchomienie grzałki a następnie coś?
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Pock
Postów w temacie: 3
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2023, 21:16

Re: Klipper macro bez wydruku

Post autor: Pock »

No tak też można ale mi bardziej zależało na niezależnym działaniu. Nie chcę umieszczać tego w gcode startowy czy końcowy tylko żeby cały czas gdzieś nasłuchiwał. Nie wiem czy w ogóle jest taka możliwość.
bukszpryt
Postów w temacie: 2
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: Klipper macro bez wydruku

Post autor: bukszpryt »

Możesz napisać, do czego ma to służyć? Może łatwiej ktoś wymyśli jak to zrobić, wiedząc jaki ma być efekt.
Pock
Postów w temacie: 3
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2023, 21:16

Re: Klipper macro bez wydruku

Post autor: Pock »

Chcę komunikować różne stany drukarki modułem dźwiękowym. O ile za pomocą [gcode_macro ] nie ma z tym żadnego problemu o tyle gdy drukarka nie drukuje/nic nie robi ciężko ją zmusić aby np po ręcznym wpisaniu temperatury zakomunikowała że osiągnęła target. Teoretyczne zgłasza coś na konsoli ale nie wiem jak to przechwycić.
bukszpryt
Postów w temacie: 2
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: Klipper macro bez wydruku

Post autor: bukszpryt »

Najprostszym rozwiązaniem by było napisanie nowego makra do ustawiania temperatury, które po jej osiągnięciu zrobi co tam potrzeba.
Kwestia ciągłego nasłuchu stanu drukarki o odpalania makra przy zadanym stanie jest ciekawa. Tak na szybko nic nie znalazłem. Raczej warto zapytać na klipperowym discordzie.


Edycja: Z tego co zdążyłem wyczytać, to raczej musiałbyś mieć na serwerze jakiś skrypt, który co jakiś czas będzie przez API sprawdzał stan drukarki i w określonych warunkach uruchomi ci odpowiednie makro.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”