Ender 3 V2 - Input Shaper

Awatar użytkownika
bartoszeqqq
Postów w temacie: 1
Posty: 124
Rejestracja: 20 wrz 2022, 07:32
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: X1C-C; MK3S+; E2V2;
x 12

Ender 3 V2 - Input Shaper

Post autor: bartoszeqqq »

Planuję jakiś kolejny malutki upgrade enderka i zastanawiam się nad kupnem jakiegoś małego MCU + ADXL345. Oczywiście pod Klippera. Ma ktoś jakieś porównanie ile to tak w praktyce faktycznie daje w prędkości oraz jakości wydruków? Oraz czy ma w ogóle sens pakowanie go też na oś Y?

PS. Żeby nie było niedomówień - Klipper postawiony na Thin Cliencie, stąd dodatkowe MCU, pewnie padnie na RPI2040.
/Bambu Lab X1-Carbon/AMS/
/Original Prusa i3 MK3S+/E3D Revo Prusa Edition/Bondtech Extruder/Bear Frame/Linear rails/
/Ender 3 V2/Dragonfly BMS/FR4/Dual Z/BMG/DD/Hero Me Gen 7/5xNoctua/Klipper@T630/
bukszpryt
Postów w temacie: 1
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: Ender 3 V2 - Input Shaper

Post autor: bukszpryt »

nie pamiętam teraz wartości, ale jak wyłączyłem input shaper na neptunie 2s (kolejny klon endera) żeby zobaczyć, czy jest jakaś różnica, okazało się, że jest większa niż się spodziewałem. wydruk testowy, który wcześniej drukował się bez problemu, ale z pewnym ghostingiem, nie wyszedł w ogóle. kolejne warstwy były poprzesuwane o 1-2 mm w osi Y.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 1
Posty: 1436
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Lokalizacja: lubuskie
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 372

Re: Ender 3 V2 - Input Shaper

Post autor: cyfron »

Input sharper jak najbardziej ale niekoniecznie live. Przy prędkościach jakie jest w stanie osiągnąć ender w zupełności wystarczy zmierzyć rezonans za pomocą adxl i wpisać wartości na stałe do input sharpera.
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Ender 3 V2 - Input Shaper

Post autor: Mati »

rafalpc2019

Re: Ender 3 V2 - Input Shaper

Post autor: rafalpc2019 »

Jak dla mnie te wykresy są tylko po to żeby sprawdzić czy dobrze mam złożoną drukarkę, męczyłem się z kilka godzin i mam coś takiego dla osi Y
last y.png
Można pewnie lepiej, ale nie zapominajmy że to tylko Ender (w moim przypadku Ender 3)
Z osią X lecę jak wydrukuję sobie:

https://www.thingiverse.com/thing:4950872

I w tym(teście) wszystko ma znaczenie. Napięcie pasków, docisk kółek, złożenie ramy, dokręcenie każdej śróbki jak trzeba.
Im lepiej złożysz tym wyższe przyspieszenia no i szybkość i jakośc druku zapewne większa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”