Prusa MK# przestal drukoawc - filament nie wychodzi

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
ostatni_wolny_login
Postów w temacie: 2
Posty: 77
Rejestracja: 01 lut 2023, 23:56
x 4

Prusa MK# przestal drukoawc - filament nie wychodzi

Post autor: ostatni_wolny_login »

Witam,
Drukarkę mam już jakiś czas ale nigdy nie musiałem jej rozbierać, a złożoną już kupiłem.
Otóż kupiłem upgrade do MK4 i podczas drukowania części PETG od Prusa drukarka przestała drukować.

Co zrobiłem:
Otworzyłem te boczne drzwiczki od filamentu, a tam widocznego filamentu brak. Próbowałem przepchać innym filamentem ale bez skutku.
Wykręciłem dyszę, ta cała zapchana filamentem (też swoja drogą nie mam pojęcia jak ją oczyścić bo próbowałem przepychać nad gazem i nie wyszło).
Bez dyszy ustawiłem temperature i próbowałem przepchać jak na filmikach z YT i nie idzie nic, a drukarki zniszczyć nie chce.
Mógłby ktoś coś doradzić? Co rozebrać jak przepchać, ile rozbierać.

Dzięki
Załączniki
pMK3.jpg
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 2
Posty: 409
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 526

Re: Prusa MK# przestal drukoawc - filament nie wychodzi

Post autor: fyme »

Możliwe że zerwał ci się kawałek filamentu i został w hotendzie. Rozgrzej hotend do 250 stopni i wkręć dysze. Odczekaj chwilę niech złapie temperaturę i wtedy spróbuj jeszcze raz wcisnąć filament. Jeśli to się nie uda to może będzie trzeba rozebrać ekstruder by wyjąć i rozkręcić hotend.
ostatni_wolny_login
Postów w temacie: 2
Posty: 77
Rejestracja: 01 lut 2023, 23:56
x 4

Re: Prusa MK# przestal drukoawc - filament nie wychodzi

Post autor: ostatni_wolny_login »

fyme pisze: 17 paź 2023, 20:45 Możliwe że zerwał ci się kawałek filamentu i został w hotendzie. Rozgrzej hotend do 250 stopni i wkręć dysze. Odczekaj chwilę niech złapie temperaturę i wtedy spróbuj jeszcze raz wcisnąć filament. Jeśli to się nie uda to może będzie trzeba rozebrać ekstruder by wyjąć i rozkręcić hotend.
Tego właśnie próbowałem. Rzucisz rada jak rozkręcić hotend? Jakiś tutorial sprawdzony?

Dzieki
cieplok
Postów w temacie: 1
Posty: 57
Rejestracja: 17 lis 2020, 14:55
x 29

Re: Prusa MK# przestal drukoawc - filament nie wychodzi

Post autor: cieplok »

Prusa ma najlepsza dokumentacje ze wszystkich producentow drukarek. Na prawde powinienes rozpoczac poszukiwania instrukcji wlasnie tam.
fyme
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 2
Posty: 409
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 526

Re: Prusa MK# przestal drukoawc - filament nie wychodzi

Post autor: fyme »

Jak wspomniał kolega wyżej. Zerknij w dokumentację montażową Prusy. Nie da się tego lepiej opisać.
Ja mam mocno zmodyfikowane Prusy więc u mnie procedura wygląda trochę inaczej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”