Problem z ekstruderem w Anycubic 4Max Pro

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Problem z ekstruderem w Anycubic 4Max Pro

Post autor: Kopytko »

NA teraz , proponuje zrobić tylko by pass do samego silnika, żeby sprawdzić czy to taśma, ew. przemierzyć ja multimetrem czy przewodzi, bo tu dużo o taśmie a nie wiesz czy silnik ok.
Silnik mozesz wyjąc i podłączyć zamiast np X sprawdzić czy to silnik . Podeślij zdjecia jak wygląda silnik to coś się dobierze nawet z używek allegro za 7zł.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 796
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Problem z ekstruderem w Anycubic 4Max Pro

Post autor: majek »

Jeżeli stara taśma ma tylko upalone piny silnika, to ja bym po prostu puścił płaski kabelek 4 żyłowy razem z taśmą, przykleił go do niej i wlutował go zaraz po złączach.
Jeżeli trochę więcej tam jest upalone, to pewnie kupiłbym taśmę razem z przejściówkami (np. https://www.aliexpress.com/item/10000004509355.html ) i podkleił do starej, a do przejściówek dolutował te sygnały, to nie działają na starej.
Ale czy tak czy siak, to bez lutowania się raczej nie obejdzie.
mpk
Postów w temacie: 2
Posty: 365
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 102

Re: Problem z ekstruderem w Anycubic 4Max Pro

Post autor: mpk »

jak już komuś bardzo miałoby zależeć na zachowaniu taśmy, to najprościej po prostu uciąć te 5mm, resztę położyć na płaskiej powierzchni, przyłożyć w poprzek tapeciaka i zeskrobać lakier odsłaniając nówka sztuka piny... ale to przesuwanie problemu, bo puszczanie po czymś takim ~4A nijak się nie broni;)
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 796
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Problem z ekstruderem w Anycubic 4Max Pro

Post autor: majek »

Spokojnie można przesyłać tym i więcej, ale trzeba to zrobić z głową. Wzięli zwykłą taśmę z rozstawem 0.5 mm, a ta ma obciążalność maksymalną 0.5A na pin. Jeżeli dali tylko po 2 piny na każdą fazę silnika (jak widzę ze zdjęcia), a silnik pewnie ma te 0.6-0.8A, to jest to na styk.

W swojej drukarce też mam taśmę, też po dwa piny na fazę do silnika, ale specjalnie brałem taśmę z rozstawem 1mm i odpowiednie złączki, żeby było po 1A na żyłę.

Co ciekawe, to można zamówić same taśmy z grubszą miedzią i większą obciążalnością, ale tego 0.5A na złączu się nie ominie - przy rastrze 0.5mm po prostu nie ma złącz z większą obciążalnością styków. No i w sumie widać, gdzie im się to upala - na stykach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”