F360 gwint wewnętrzny

Programy do projektowania CAD
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 3
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: F360 gwint wewnętrzny

Post autor: Igor »

Przy gwintach fotograficznych nie wygłupiam się z modelowaniem zarysu. Robię otwór w który da się dany obiektyw wkręcić w trybie "samogwintującym". Sposób działa, klubowy Opemus i Magnitarus mogą w ten sposób korzystać z każdego szkła jakie nam się zamarzy, w pracy zawodowej też często wykorzystuję samogwintowanie wkręcaną w wydruk śrubą. Z doświadczenia wychodzi że w ogóle gwintów o skoku mniejszym niż 5 warstw i 3-4 średnice dyszy nie ma sensu rysować.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
J.A.
Postów w temacie: 11
Posty: 231
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 47

Re: F360 gwint wewnętrzny

Post autor: J.A. »

Warstwa 0,15x5=0,75
Dysza 0,4x4=1,6
Gwint M39x1
:-)
Kiedyś baaardzo dawno temu w szkole jeszcze, dostałem po łapach od nauczyciela zawodu jak chciałem śrubą przegwintować nakrętkę. I tak mi już zostało.
:-D
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 3
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: F360 gwint wewnętrzny

Post autor: Igor »

Nie używam tak cienkich warstw, może przez to wolę przegwintować pacjentem. Jak ktoś się wychował na metalu to druk i jego precyzja powodują czasem ból zębów ale metoda działa. EDIT eureka, na takie cienkie gwinty otwór wydrukować w trybie "fuzzy skin".

M39x1 czyli w jednym milimetrze musiałbyś kilka ścieżek zmieścić żeby zbudowac zarys. To nie próbkowanie sygnałów analogowych żeby f(prob)=>2*f(signal) wystarczało :P Cztery średnice dyszy to około trzy ścieżki. Nakrętkę można tak wydrukować plując ostrożnie po 2mm3/s
Robiłem przelotkę pod M39, M42, nawet pod jakiś staroniemiecki obiektyw z M42x0.75 czy jakimś jeszcze chorszym calowym skokiem w okolicy 0.7 i działa.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
J.A.
Postów w temacie: 11
Posty: 231
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 47

Re: F360 gwint wewnętrzny

Post autor: J.A. »

Spoko. Nie chodzi by się licytować na to czyja mojszość mojsza. A na metalu się wychowałem. A zawodowo robię z precyzją mierzalną tylko światłem monochromatycznym z płytkami interferencyjnymi, czyli ca 4 miejsce po przecinku.
Pudełko wyszło ok, i na tym mi zależało. Wkręca i wykręca się lekko łatwo i przyjemnie.
A przy okazji odkryłem skuteczną technikę wprowadzania luzów w elementy. Same zalety. :-)
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 3
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: F360 gwint wewnętrzny

Post autor: Igor »

To było z pełnym zrozumieniem a nie ku licytacji. Też się wychowalem na metalu choć z precyzją tylko "ręczną" osiągalną w klasycznym ślusarstwie. I drukując, czasem odkrywam znaczenie słowa "precyzja" na nowo, bardziej w stronę "precyzyjność".
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
ODPOWIEDZ

Wróć do „CAD-y”