Krańcówki Ender 3 v2

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
MatP
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2023, 21:00

Krańcówki Ender 3 v2

Post autor: MatP »

Witam.
Dotychczas przez okres 3 lat korzystałem z Endera 3 pro w wersji podstawowej bez większych modyfikacji. Jednak w poprzednim tygodniu przekonałem się do zakupu nowej płyty głównej celem zmniejszenia emisji dźwięku. Zakupiłem płytę "Płyta Główna Sterownik Creality 4.2.7 Ender 32bit". Instalacja przebiegła bez problemów jednak w późniejszej eksploatacji okazało się że drukarka nie dojeżdża na stałe do krańcówek podczas zerowania a ustawia się z delikatnym offsetem. Jest to dla mnie tym bardziej uciążliwe ponieważ mam system bazujący wyłączenie drukarki po skończonym druku właśnie poprzez zjechanie osi X do pozycji 0 na okres większy niż 1 minuta. Dodatkowo problem ten dzieje się również przy osi Z jednak tutaj problem z niewiadomych i przyczyn się komplikuje ponieważ oś Z zaczyna drukowanie na różnych wysokościach za każdym razem co muszę korygować poprzez parametr babystep Z (podniesienie stołu do "pozornego Z=0 spowodowało że podczas kolejnego wydruku dysza uderzyła w stół). Czy miał ktoś podobny problem i wie jak to ewentualnie skorygować? Przekopałem kawałek Internetu jednak nie znalazłem sprecyzowanej odpowiedzi ponieważ w większości zadawały je osoby zaczynające przygodę z drukiem i nieświadomie słuchał się porad aby Wypoziomować stół nowatorskimi metodami albo zwiększyć przyczepność. Z góry dziękuje za pomoc.

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”