E3d revo ecosystem

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
greg
Postów w temacie: 3
Posty: 99
Rejestracja: 08 paź 2018, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Prusa MK3S MMU2S
x 57

Re: E3d revo ecosystem

Post autor: greg »

Chyba nowy firmware dostał w końcu opcje wyłączenia mmu z menu
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 4
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: E3d revo ecosystem

Post autor: arek »

Igor pisze: 22 sie 2023, 16:09 MMU2S działać działa ale...
mmu3 ma w końcu wyświetlać komunikaty na ekranie drukarki zamiast wesoło mrugać diodkami.
Straszny offtopic się zrobił...

Nowe firmware do MMU jest też do MMU2S więc sobie upgradnij (w MMU i w drukarce) i będziesz miał komunikaty na ekranie drukarki.
morf
bukszpryt
Postów w temacie: 2
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: E3d revo ecosystem

Post autor: bukszpryt »

majek pisze: 22 sie 2023, 09:50
bukszpryt pisze: 22 sie 2023, 09:38 czy jest już jakiś budżetowy chiński klon revo? Jakiś czas temu szukałem i nie znalazłem
Może nie klon, ale system z rurką zespoloną z dyszą: TUN - Trianglelab Unity Nozzle.
W komplecie z grzałką ceramiczną CHC daje prawie to samo, tylko bez odkręcania dyszy palcami.
np. https://www.aliexpress.com/item/1005002629698126.html
Akurat taką grzałkę mam, oczywiście w wersji budżetowej, może wypróbuję to rozwiązanie, ale nadal wymiana dyszy jest tu upierdliwa - trzeba poluzować 2 śrubki w radiatorze, żeby wyjąć rurkę, a potem wykręcić całą dyszę z grzałki. Plusem jest chyba głównie to, że nie trzeba się pieprzyć z dokręcaniem na gorąco dyszy i rurki z obu stron grzałki. Nie wiem, czy te dysze są na tyle równe, żeby przy zmianie nie trzeba było kalibrować offsetu.

Zostaje jeszcze kwestia ceny. Wiem, że są droższe rozwiązanie, ale nawet te trzy dychy w porównaniu z klonem cht za 13 zł/2szt to nadal niezła przebitka.
mpk
Postów w temacie: 2
Posty: 365
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 102

Re: E3d revo ecosystem

Post autor: mpk »

bukszpryt pisze: 22 sie 2023, 18:28 Nie wiem, czy te dysze są na tyle równe, żeby przy zmianie nie trzeba było kalibrować offsetu.
Nie wiem czy jakiekolwiek są. Mam 4x revo i w każdym muszę robić poprawki po zmianie dyszy
bukszpryt
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 18
Posty: 383
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 518

Re: E3d revo ecosystem

Post autor: fyme »

Pełna zgoda. Niewielką kalibrację i ja robię po zmianie dysz.
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 18
Posty: 383
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 518

Re: E3d revo ecosystem

Post autor: fyme »

Jako że już jakiś czas mam revo na obu prusach to wracam z info jak się na tym pracuje. Nadal jestem mega zadowolony z szybkości wymiany dysz i ich jakości. Za to na obu prusach zawiodły złączki na przewodach skutecznie zatrzymując mi kilku godzinne druki. Przewody od strony grzałki są tak sztywne że ułamują się i przestają łączyć. Wychodzą w newralgicznym miejscu za ekstruderem gdzie przewody ciągle pracują. Kompletnie bez sensu są te połączenia, niby wygodne bo można rozpiąć ale na dłuższą metę po prostu zawodzą. Właśnie składam połączenie na nowo w drugiej Prusie bo bo 9 godzinach druku radośnie oznajmiła że dalej drukować nie będzie bo złapała błąd temperatury 🤦
Straszny badziew. Wywaliłem więc złączki i skróciłem przewody by połączenie wychodziło na sztywnej części za ekstruderem i to samo robię właśnie w drugiej Prusie.
Wstydź się E3D 😖
morf, Kopytko
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”