Jaki wytrzymaly filament?

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
ChinQuan
Postów w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 03 lis 2023, 16:00
Drukarka: artillery sidewinder

Jaki wytrzymaly filament?

Post autor: ChinQuan »

siemka,

szukam materialu ktory bylby wytrzymaly. Pracuje na tokarkach cnc i myslalem zeby dodrtukowac sobie uchwyty do plytek. Nie pracuje na metalu tylko na materialach miekkich wiec mysle ze takie holdery z drukarki dawaly by rade.

Zastanawiam sie tylko nad materialem.

Myslalem o pte + carbon albo moze nylon?
Moze polecicie cos innego co mogloby sie nadawac. Bede mial extruder ktory bedzie rozgrzewal do 300 stopni.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8950
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Jaki wytrzymaly filament?

Post autor: dziobu »

Nie wiem co to jest PTE, ale pewnie ma być wytrzymałe i sztywne. Tylko w sumie nie wiem jak bardzo wytrzymałe bo to dość względne pojęcie; poza tym bardzo dużo zależy od projektu.

Materiały moim zdaniem "wytrzymałe i sztywne":
XT-CF20, PA12+CF15, Calibram, PC, PC+CF


Pamiętaj też że możesz detal zaprojektować tak żeby w nim zatopić jakieś usztywniacze metalowe, np śruby.
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 1
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Jaki wytrzymaly filament?

Post autor: Fest »

Dodał bym jeszcze PC+ABS. Troszkę kulturalniej się tym drukuje i jest sztywne, na pewno więcej niż PA+CF15.
ChinQuan
Postów w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 03 lis 2023, 16:00
Drukarka: artillery sidewinder

Re: Jaki wytrzymaly filament?

Post autor: ChinQuan »

dziobu pisze: 04 lis 2023, 17:05 Nie wiem co to jest PTE, ale pewnie ma być wytrzymałe i sztywne. Tylko w sumie nie wiem jak bardzo wytrzymałe bo to dość względne pojęcie; poza tym bardzo dużo zależy od projektu.

Materiały moim zdaniem "wytrzymałe i sztywne":
XT-CF20, PA12+CF15, Calibram, PC, PC+CF


Pamiętaj też że możesz detal zaprojektować tak żeby w nim zatopić jakieś usztywniacze metalowe, np śruby.

A jak mocny jest ten pc+cf?
Z tym zatopieniem jakis metalowych elementow to bardzo dobry pomysl.
tylko ja zaczynam moja przygode z drukowaniem wiec nie wiem czy ogarne zatapianie elementow metalowych przy okazji.
ChinQuan
Postów w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 03 lis 2023, 16:00
Drukarka: artillery sidewinder

Re: Jaki wytrzymaly filament?

Post autor: ChinQuan »

Fest pisze: 04 lis 2023, 18:21 Dodał bym jeszcze PC+ABS. Troszkę kulturalniej się tym drukuje i jest sztywne, na pewno więcej niż PA+CF15.
ten material moze byc spoko! Dzieki,widze tylko ze bede musial poczekac na nowy hot end. zeby moc grzac do tych 250-270 stopni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”