Artillery Sidewinder X2

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
ChinQuan
Postów w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 03 lis 2023, 16:00
Drukarka: artillery sidewinder

Artillery Sidewinder X2

Post autor: ChinQuan »

Witam,
Na poczatku chcialbym sie przywitac. :D
Przymierzam sie do kupna mojej pierwszej drukarki 3D.

mysle o Artillery Sidewinder X2.

Duzo doobrych oponi na temat tego sprzetu. MIala by ona glosnie sluzyc do hobbistycznego drukowania i nauki.
Chcialem z wiekszym blatem bo myslalem nad roznymi czesciami do auta takie jak np uchwyty do zegarow itd.

Jak ze nigdy wczeniej nie drukowalem wiec nie znam twardosci materialu.
Widze ze mozna kupic material z dodatkiem wklona weglowego. Czy Artillery da rade tym drukowac? Chcialem w niedalekiej przyszlosci zmienic Hot end na caly metalowy ktory moze rozgrzewac sie do 300 stopni czy wtedy bedzie ok pod CF?

co z nylonem ?

Jakies polecane mody dla tej drukarki ?
Adrian
Postów w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 09 sty 2021, 16:17
x 4

Re: Artillery Sidewinder X2

Post autor: Adrian »

W jakiej kasie widzisz X2?
Bo w tym tygodniu wyszedł X3 Pro i X3 plus (większy) i może to na nich warto się teraz skupić? :)
Na papierze bardzo fajne sprzęty.

https://www.artillery3d.com/collections ... er-x3-plus
ChinQuan
Postów w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 03 lis 2023, 16:00
Drukarka: artillery sidewinder

Re: Artillery Sidewinder X2

Post autor: ChinQuan »

Adrian pisze: 03 lis 2023, 16:50 W jakiej kasie widzisz X2?
Bo w tym tygodniu wyszedł X3 Pro i X3 plus (większy) i może to na nich warto się teraz skupić? :)
Na papierze bardzo fajne sprzęty.

https://www.artillery3d.com/collections ... er-x3-plus
Zamowilem x2 za 160£ czyli wychodzilo by jakies 800 zl +/-
Kurde nie wiedzialem ze wychodzi nowsza wersja. Moze to niebylby glupi pomysl.
Nie musialbym zmieniac hot endu zeby rozgrzewac do 300 stopni.

nowsze wersje widze za opkolo 300£ czyli praktrycznie jeszcze raz tyle.

Chcialem zamowic ten extruder full metall i dodrukowac i zamontowac wzmocnienie osi Z. Nie moge sie doczekac paczki szczerze mowiac ;d
Awatar użytkownika
MrWasabee
Postów w temacie: 2
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2023, 13:04
x 4

Re: Artillery Sidewinder X2

Post autor: MrWasabee »

Myślę że na początek w sam raz, bez inwestowania. Używam od roku Geniusa Pro i większych problemów nie zauważyłem. Trochę żałuję że przy zakupie wyszła ze mnie cebula, i kupiłem mniejszą z drukarek, bo sam zastanawiałem się co wybrać z Artillery. A te nowe kuszą i parametrami i wyglądem
ChinQuan
3D NOOB :D
ChinQuan
Postów w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 03 lis 2023, 16:00
Drukarka: artillery sidewinder

Re: Artillery Sidewinder X2

Post autor: ChinQuan »

MrWasabee pisze: 05 lis 2023, 09:05 Myślę że na początek w sam raz, bez inwestowania. Używam od roku Geniusa Pro i większych problemów nie zauważyłem. Trochę żałuję że przy zakupie wyszła ze mnie cebula, i kupiłem mniejszą z drukarek, bo sam zastanawiałem się co wybrać z Artillery. A te nowe kuszą i parametrami i wyglądem
No mam nadzieje ze do nauki bedzie ok.
Czy z ta drukarka daja jakis software na ktorym mozna rysowac sobie samemu modele ? Czy trzeba ogarniac cos swojego?
Moze cos polecisz jakiego uzywasz?
Awatar użytkownika
MrWasabee
Postów w temacie: 2
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2023, 13:04
x 4

Re: Artillery Sidewinder X2

Post autor: MrWasabee »

Z drukarką był tylko slicer do wydruków, chyba Cura. Co do rysunków jak to nazwałeś, proponuję na początek zajrzeć do tinkerkada, w Googlach znajdziesz. A jeśli naprawdę interesuje cię tworzenie obiektów do wydruku skorzystałbym z aplikacji fusion 360 lub freecad. Oczywiście na początku jest to czarna magia więc jeśli masz wolne 8 dyszek można kupić kurs online do nauki obsługi tych programów. Osobiście kupiłem kurs fusion na Techtutor. Na pewno żeby weź świat druku 3D trzeba dużo czytać, oglądać filmików na YouTubie, i drukować drukować drukować
3D NOOB :D
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1101
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Artillery Sidewinder X2

Post autor: Adinfo »

Adrian pisze: 03 lis 2023, 16:50W jakiej kasie widzisz X2?
W tym roku odkupiłem od kolegi z forum X1, całkiem fajny sprzęt biorąc pod uwagę, że spore pole robocze no i to, że w drukarce wymienił płytę główną i ekstruder. Bezproblemowy wydruk z tego co mam czyli PLA, ABS, PET-G, TPU. Troszkę poprawek związanych z regulacją rolek, smarowaniem - drukuje bardzo fajnie, do tego akcelerometr. Jedynie co to ciężki stół powoduje, że to nie będzie bardzo szybka drukarka w porównaniu do nowych i szybkich drukarek będących w sprzedaży - chodzi o kompromis szybkość wydruków/jakość. Wiem, że w nowszych X2/X3 były wprowadzone przez producenta mniej lub bardziej znaczne zmiany w stosunku do X1. W moim sprzęcie jako firmware używane jest klipper i fajnie to śmiga w połączeniu z RPI3B+. Z braku czasu nie wrzuciłem wątku z tą drukarką a muszę to uczynić. Nie mam odniesienia do stockowej wersji bo dostałem X1 już po sporych poprawkach.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”