Voron 2.4 rev. C Full CNC [ChaoticLAB] + Tap V2 + napinacze XY/Z

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Adik
Postów w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 06 lis 2019, 13:50
x 3

Voron 2.4 rev. C Full CNC [ChaoticLAB] + Tap V2 + napinacze XY/Z

Post autor: Adik »

Cześć,

Technologię druku 3D wykorzystuję u siebie w firmie, Raise3D E2 to moja druga drukarka (pierwszą był nieudany klon Prusy 2). Jest wątek na forum, maszynka kupiona w 2020r. Poza niewątpliwymi zaletami (IDEX, jakość wydruku) ma też kilka wad. Najbardziej irytującymi są czas nagrzewania stołu / hotendu i wolne drukowanie. Z filamentu A6-CF od Polymakera nie udało się nic wydrukować, chociaż poświęciłem na to sporo czasu. Oryginalny slicer też pozostawia wiele do życzenia. Ceny oryginalnych części nie trzeba komentować. Do chwili obecnej nie dodano wsparcia dla urządzeń 3Dconnexion. Kilka dni temu zainstalowałem z ciekawości OrcaSlicer. Domyślnie obsługuje SpaceMouse Compact, którego posiadam, co było miłym zaskoczeniem. :)

Pojawił się więc pomysł: pora na złożenie nowej drukarki (a właściwie dwóch ;) ) z pełną możliwością rozbudowy / upgrade w przyszłości. Pierwszą będzie VzBot 235, zestaw jest już w drodze (osobny wątek założę niebawem). VB 235 będzie służyć do szybkiego prototypowania części. Drugi model to Voron 2.4 R2. Mam konto w 3DJake, aktualnie są obniżki black friday a dodatkowo mogę kupić bez VAT :roll2: Po dwóch dniach dociera przesyłka z zawartością:

[*]Voron 2.4 350 Kit RevC od Chaoticlab
[*]Voron CNC Parts Kit
[*]Voron Tap V2
[*]CNC Tool-free Tensioner for Z-Axis
[*]CNC Tool-free Tensioner for XY-Axis
[*]filament 3D Jake ASA red gratis

Kit od chaotycznych jest bardzo wysokiej jakości. Zabezpieczenie elementów wzorcowe. Niczego nie brakowało w zestawie. Nie było też problemów z różnymi odcieniami profili po anodowaniu (na grupie FB Vorona jest kilka takich zgłoszeń dotyczących innych zestawów). Elementy aluminiowe są odlewane. Jakość wykonania rewelacyjna, po anodowaniu kolor jest jednolity na każdym elemencie. Odpowiednie pasowanie gdy np. potrzeba włożyć łożysko - wchodzi ciasno, ale bez większego wysiłku. Napinacze pasków dla osi Z i X/Y z pewnością się przydadzą przy tuningu.

Poniżej kilka zdjęć pokazujący obecny etap budowy. Dzisiaj odbieram płytę EBB SB2240 CAN i zabieram się za elektronikę. W międzyczasie wydruk części do StealthBurner'a.

Montaż do tego etapu dał wiele frajdy. Przy skręcaniu ramy wykorzystałem dwa kątowniki precyzyjne i płytę granitową na stole, więc powinno być dobrze przy wydruku. :) Ciekawe ile czasu zejdzie na dostrajanie maszynki... ;)
IMG_5554.jpg
IMG_5556.jpg
IMG_5557.jpg
IMG_5558.jpg
IMG_5559.jpg
IMG_5560.jpg
IMG_5561.jpg
IMG_5562.jpg
IMG_5563.jpg
IMG_5564.jpg
Andrzej_W, fyme, Fest
Adik
Postów w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 06 lis 2019, 13:50
x 3

Re: Voron 2.4 rev. C Full CNC [ChaoticLAB] + Tap V2 + napinacze XY/Z

Post autor: Adik »

Zapomniałem o najważniejszej jak dla mnie zmianie. W grudniu dokładam do drukarek system filtrujący BOFA 3D PrintPRO 4. Mimo, że Raise E2 ma zamkniętą komorę i drukuję w osobnym pomieszczeniu to "zapach" przy topieniu ABSu jest nie do zniesienia. Plan jest taki, aby wysterować Bofę napięciem 24V (jest dodatkowa płytka rozszerzeń), aby odciąg załączał się automatycznie po włączeniu drukarki.
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 1
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Voron 2.4 rev. C Full CNC [ChaoticLAB] + Tap V2 + napinacze XY/Z

Post autor: Fest »

Trochę nie pod kolor garów, ale ok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”