Materiał dla przekładni

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
J.A.
Postów w temacie: 1
Posty: 231
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 47

Re: Materiał dla przekładni

Post autor: J.A. »

Ja jestem cieńki w te klocki, ale tak to raczej działa jak pisze dziobu. To zwykła fizyka.
Jak zaczynałem prawie rok temu, to kumpel mi mówił, że to wszystko jest ciężko standaryzowalne. Że zawsze coś wyskoczy.
Bzdura na resorach. Jak do wszystkiego w technice trzeba podchodzić metodycznie.
Oczywiście doświadczenie z PLA marki cośtam, nie przenosi się wprost na PLA marki ktośtam, nie mówiąc, o przenoszeniu na ABS marki komuśtam.
Ale każdego da się w tabelki zamknąć. Tylko nikomu się tego nie chce robić. Każdy woli próbować 10x bo to szybciej.
dziobu
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
truskkwa
Postów w temacie: 8
Posty: 10
Rejestracja: 16 lis 2023, 21:18

Re: Materiał dla przekładni

Post autor: truskkwa »

Trochę trudno u mnie kilka razy próbować ponieważ jeden element będzie się drukować z 1 dzień 🤣🤣 ale postaram się uwzględnić wasze wskazówki 👍👍👍
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8948
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Materiał dla przekładni

Post autor: dziobu »

Dlatego do prób robisz modele testowe.
I również dlatego warto przyłożyć się do kalibracji żeby potem drukować takie zestawy (różne materiały i drukarki): download/file.php?id=35321&mode=view gdzie wszystko pasuje od kopa.
loosac
Postów w temacie: 1
Posty: 46
Rejestracja: 04 lis 2023, 22:52
Lokalizacja: Polska
Drukarka: Photon MonoX,K1 Max
x 30

Re: Materiał dla przekładni

Post autor: loosac »

Fest pisze: 17 lis 2023, 06:52 Tak jak dziobu pisze, bo jedyny w miarę sensowny materiał na koła zębate z tych popularnych nie za miliony monet to nylon.
Tylko pytanie bylo o material o niskim skurczu :D a top na pewno nie Nylon

Z kolei PA-CF jest szorstki.
Anet A8 Coocher, Anet A6, ANycubic Photon Mono X, Creality K1 Max; ABS702, PLA, PETG, TPU, przeróżne żywice. https://www.thingiverse.com/loosac/designs
Awatar użytkownika
denior
Postów w temacie: 2
Posty: 430
Rejestracja: 04 maja 2020, 15:26
Lokalizacja: Kraków
x 165

Re: Materiał dla przekładni

Post autor: denior »

Ostatnio drukowalem z pa12+gf i nie wiem czy był wilgotny czy coś innego ale powierzchnia byla z takimi jakby grudkami i zęby w trybie byly slabe łatwo można było je wyłamać
Drukarka Ender 3 Pro
Direct custom extruder + hydra
chłodzenie hydra 2x5015
Dual Z
#############################
Bambulab P1S
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”