Problemy z wydrukami w Bambu Lab X1

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 4
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: Problemy z wydrukami w Bambu Lab X1

Post autor: arek »

Z tego co się orientuję to przy cool plate klej jest po to by się dało oderwać wydruk od płyty bez jej popsucia bo niby taka dobra adhezja, a nie po to by tą adhezję poprawiać. W praktyce klej jednak adhezję poprawia? (nie drukuję na cool plate to nie wiem)
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3239
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Problemy z wydrukami w Bambu Lab X1

Post autor: morf »

Nie ma co się doktoryzować tylko użyć:-)
Tak na prawdę spełnia obie te funkcje
dragonn
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 6
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Problemy z wydrukami w Bambu Lab X1

Post autor: maniolx »

Odpowiem wam obu co do tego kleju w sztyfcie co dołączają do drukarki . Jeszcze przed zakupem drukarki wyczytałam gdzieś że ten klej jest nie po to by poprawić adhezję tylko po to by umożliwić oderwanie wydruku od podkładki nie uszkadzając jej . Więc od pierwszego wydruku używam go za każdym razem . Ale powiem tez że ten klej i orginalna podkładka to jakaś masakra . Nie da się wydruku oderwać tak jak to pokazują na filmikach przez wyginanie stalowej płyty . Każdy jeden wydruk musi być ostro podważany szpachelką . Te mniejsze czasami da radę oderwać szpachelką plastikową a te trochę większe to już metalowa i wciskanie z każdej strony wydruku na parę centymetrów na siłę . Jak drukowałem z PLA pudełko o wymiarach 150x150 to nawet szpachelka nie dała rady . Musiałem dać na pół godziny do zamrażarki i dopiero puściło . Dlatego też w najbliższym czasie przymierzam się do zakupu nowej podkładki , tylko jeszcze nie wiem co wybrać .
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2476
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Problemy z wydrukami w Bambu Lab X1

Post autor: mcxmcx »

To powiem koledze, że ja drukuje na pei, chińskim i jest bardzo dobrze.

Drzwiczki otwarte, i temperatura blachy na 55-60°.

Krzyczy że za gorąco ale OK i idzie.

Na szybko by poradził, żeby kolega umył podkładkę woda z mydłem, odwrócił na stronę wysoko temperaturową, posmarował klejem, 50° i jedziesz z tym PLA.

I wyłącz weryfikację płyty bo będziesz musiał klikać, albo taśmą zaklej kody.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 6
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Problemy z wydrukami w Bambu Lab X1

Post autor: maniolx »

mcxmcx pisze: 29 lis 2023, 22:18 To powiem koledze, że ja drukuje na pei, chińskim i jest bardzo dobrze.

Drzwiczki otwarte, i temperatura blachy na 55-60°.

Krzyczy że za gorąco ale OK i idzie.

Na szybko by poradził, żeby kolega umył podkładkę woda z mydłem, odwrócił na stronę wysoko temperaturową, posmarował klejem, 50° i jedziesz z tym PLA.

I wyłącz weryfikację płyty bo będziesz musiał klikać, albo taśmą zaklej kody.
To ja powiem koledze jak ja drukowałem . Umyłem podkładkę izopropanolem ,lecz po nim klej nie bardzo schodził . Więc umyłem czystą wodą - schodzi dobrze . Następnie odtłuściłem izopropanolem wysuszyłem pokładłem klej i wsadziłem do drukarki gdzie na górze jest napis PLA - więc chyba dobrze . Komora otwarta stól chyba 50 stopni i drukowałem z PLA pudełko 150x150 . Za każdym razem podwijało lekko prawy bok pudełka . Dopiero jak puściłem z zamkniętą komorą i stołem 40 stopni to wydrukowało się dobrze . Nie wiem czy byłaby powtarzalność tego wydruku bo potrzebowałem tylko jedno i jak wyszło dobrze to już nie drukowałem następnego . Jakie polecenie do tego wyłączenia weryfikacji płyty ?
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 4
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: Problemy z wydrukami w Bambu Lab X1

Post autor: arek »

Wentylator AUX chodzi przy takim wydruku? Czasami jest powodem problemów. Można próbować wyłączyć.
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 6
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Problemy z wydrukami w Bambu Lab X1

Post autor: maniolx »

arek pisze: 29 lis 2023, 22:59 Wentylator AUX chodzi przy takim wydruku? Czasami jest powodem problemów. Można próbować wyłączyć.
Tak raczej na pewno chodził tylko nie pamiętam na ile procent . A tak ogólnie to jakbyś radził na PLA wentylatory ustawić ? Na Enderze miałem na dyszę 80 % i szło dobrze . Tak chodził
Załączniki
obraz_2023-11-29_230656307.png
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 4
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: Problemy z wydrukami w Bambu Lab X1

Post autor: arek »

Drukuję na PEI złotym, domyślne ustawienia... więc nic tu nie poradzę z konkretnymi parametrami na cold plate. Powyższa uwaga z obserwacji forów.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2476
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Problemy z wydrukami w Bambu Lab X1

Post autor: mcxmcx »

Chodziło mi o to, żeby dać cieplej i tyle.
A najlepiej dać cieplej na drugiej stronie płyty.

Jakoś kolega dojdzie do sukcesu, ale osobiście wolę płyty od chińczyka, nie dość że tańsze to i więcej faktur (tylko polecam złote, te z czarnym i wyglądające jak carbon mi nie działają).
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 3
Posty: 510
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Problemy z wydrukami w Bambu Lab X1

Post autor: roman »

Kupiłem zwykłą złotą pei od chińczyka w ramach ciekawostki, i w sumie to wychodzi na to, że drukuje tylko na niej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”