Prusa XL mikro przesuniecie osi y w dualprincie

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Orzel
Postów w temacie: 6
Posty: 47
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:04
x 50

Prusa XL mikro przesuniecie osi y w dualprincie

Post autor: Orzel »

problem jak w temacie
mianowicie poskładałem od podstaw drukarkę, wykonałem wszystkie możliwe kalibracje po kilka razy... wszystko działa ale... jesli drukuje np prostopadłoscian na dwa ekstrudery, to w osi Y mam przesunięcie około 0,15 mm między jedną a drugą zmianą. w sumie bardziej to czuć pod paznokciem niż widać

szukając rozwiązania znalazłem coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=eZYngEnAgYs

ale w powyższym filmie to ogólnie była jakaś tragedia... u mnie wszystko się trzyma i jest powtarzalne w załączeniu zdjęcie, (przepraszam za jakość). gdyby powyższe było nie jasne, to chodzi o przesunięcie w prawo między zmianą koloru z szarego na czarny
20231202_143639.jpg
teraz pytano jak to wygląda u Was, macie, mieliście podobną historię...
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 807
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 361

Re: Prusa XL mikro przesuniecie osi y w dualprincie

Post autor: Abys »

Ciekaw jestem ile osób ma XL na forum :shock:
Miałem właśnie podesłać ten film ale nie mam pomysłu teraz co może być przyczyną.
Pisałeś do supportu?
Skorzystaj z tego bo w tej cenie też jest zawarta obsługa klienta.
morf
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Orzel
Postów w temacie: 6
Posty: 47
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:04
x 50

Re: Prusa XL mikro przesuniecie osi y w dualprincie

Post autor: Orzel »

po tym jak widziałem jak pracują drukarki przez nich składane, nie miałem śmiłości się do nich zwracać ;)
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1360
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 738

Re: Prusa XL mikro przesuniecie osi y w dualprincie

Post autor: JGFTW »

Takie proste rozwiązanie jest w filmiku to może warto zrobić i akurat Ci to załatwi sprawę.
Robiłeś kalibrację tych ekstruderów? https://help.prusa3d.com/article/multi- ... -xl_470560

Jak jest ledwo wyczuwalny to może materiały mają różne mnożniki ekstruzji?

Swoją drogą to oprócz tego problemu to jak wrażenia z XL? ;)
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 807
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 361

Re: Prusa XL mikro przesuniecie osi y w dualprincie

Post autor: Abys »

Może to nie oni składają :D a odpisują ci bardziej zaawansowani technicy, spróbuj nic ciebie to nie kosztuje a raczej szybko odpisują bo wątpię że tutaj otrzymasz pomoc szybciej bo jednak mało osób tą drukarkę posiada jeszcze.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1360
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 738

Re: Prusa XL mikro przesuniecie osi y w dualprincie

Post autor: JGFTW »

Nawet w ludzkim języku można do nich pisać, a nie gęsim ;)
Awatar użytkownika
Orzel
Postów w temacie: 6
Posty: 47
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:04
x 50

Re: Prusa XL mikro przesuniecie osi y w dualprincie

Post autor: Orzel »

JGFTW pisze: 02 gru 2023, 18:51 Takie proste rozwiązanie jest w filmiku to może warto zrobić i akurat Ci to załatwi sprawę.
Robiłeś kalibrację tych ekstruderów? https://help.prusa3d.com/article/multi- ... -xl_470560

Jak jest ledwo wyczuwalny to może materiały mają różne mnożniki ekstruzji?

Swoją drogą to oprócz tego problemu to jak wrażenia z XL? ;)
tak jak pisalem wszystkie kalibracje robilem, bo przy semi asembled są obowiązkowe, nie ma szans tego na oko ustawić bo zacina się tool changer.

nie jest to tez kwestia materialu bo mierząc suwmiarką oba wymiary są zgodne, typowy layer shifting tylko w skali mikro...
i żeby było jasne, nie sądze by mi to jakoś strasznie przeszkadzało w wydrukach, bo widać to tylko jak się drukuje słupki w różnych kolorach ;).
mnie głównie zaležy na mieszaniu materiałów a nie kolorów. chciałem się tylko dowiedzieć czy jest to w granicach błedu czy z tym walczyć

co do wrażeń to składanie idzie dużo łatwiej niż w mk3 a wykonanie i materiały to równiež inny poziom - generalnie dremel okazuje się zbędny.
po 5-6 godzinach składania z kalibracjami - wg angielskiego manual bo polski ma sporo błędów (nie uwzględnia rewizji plus niewłaściwa kolejność) sprzęt jest gotowy do pracy. druk testowy - idealna pierwsza warstwa, upgrade firmwaru, obowiązkowy 12 minutowy wydruk łódeczki - pewnie pierwszy i ostatni raz, bo na 100% przy tych drganiach to po kilku wydrukach trzeba będzie ponownie poskręcać drukarkę... następnie, test zmieniarki, w sumie pierwszy minus... ale nie boli... wszystko działa - kilka kolejnych wydruków i zero problemów. byłem nastawiony na bete z problemami tak jak to było z mk3 a tu jednak przy dużo wyższej komplikacji produkt wydaje się pracować stabilnie. tyle mogę napisać po pierwszych 24h bo mam ją od wczoraj ;)

to dość pozytywa opinia ale jest kilka spraw w konstrukcji drukarki, które mi się nie podobają i obawiam się, że mogą w przyszłości powodować problemy, natomiast na ten moment po 10h pracy, to tylko moje widzimisię...
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3235
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Prusa XL mikro przesuniecie osi y w dualprincie

Post autor: morf »

Szczerze? Dla mnie nieakceptowalne by było.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Orzel
Postów w temacie: 6
Posty: 47
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:04
x 50

Re: Prusa XL mikro przesuniecie osi y w dualprincie

Post autor: Orzel »

chyba jednak jest wyjscie z problemu
https://help.prusa3d.com/article/multi- ... -xl_470560
morf
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1360
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 738

Re: Prusa XL mikro przesuniecie osi y w dualprincie

Post autor: JGFTW »

Jak wrzuciłem tego linka wcześniej to napisałeś, że robiłeś "wszystkie kalibracje", czyli wszystkie oprócz tej? ;)
konradsdev1, Orzel
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”