Problem z drukiem po zmianie dyszy z 0,4 na 0,6

Jakość druku Cię nie zadowala?
Longer911
Postów w temacie: 2
Posty: 49
Rejestracja: 19 sie 2021, 23:40
x 1

Problem z drukiem po zmianie dyszy z 0,4 na 0,6

Post autor: Longer911 »

Cześć,

Zawsze drukowałem sobie na dyszy 0,4 i druki wychodziły spoko, ostatnio zmieniłem dysze na 0,6 żeby zacząć drukować szybciej ale zaczęły się problemy w jakością druków. Przy druku testowym stópki takie coś zaczęło mi się pojawiać:
IMG20231203220819.jpg
występuje to dokładnie w "szczycie" osi Y, tak ja na foto:
obraz_2023-12-03_222040581.png
obraz_2023-12-03_225100414.png
Mam zmodyfikowaną Anet A8 z Klipperem, hotend klon V6, extruder Dual drive od trójkąrnych, używam prusa slicer. ustawienia dyszy na większą zmieniłem w configu klippera, PA też zrobiłem nowe, w slicerze zmieniłem ustawienie dyszy i szerokości ścieżki, zrobiłem testy zmniejszając flow rate w kilpperze i redukując do 95% dopiero zauważyłem jakąś poprawę (jeszcze nie zadowalającą, a górna warstwa się pogorszyła). Zmniejszać jeszcze bardziej flow rate czy sprawdzić lub zmienić jeszcze coś innego (skończyły mi się pomysły co zmieniać) ? jest szansa że dyszą jest do tyłka?
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 818
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 372

Re: Problem z drukiem po zmianie dyszy z 0,4 na 0,6

Post autor: Abys »

Zrób zdjęcie chłodzenia wydruku, na dyszy 0.4 to jeszcze wychłodziło ale na 0.6 masz więcej materiału i nie jest w stanie wychłodzić poprzedniej warstwy a już kładzie drugą.
Możesz usprawnić chłodzenie, możesz zwolnić druk, możesz zmniejszyć wysokość warstwy, ale najlepiej ulepszyć chłodzenie przez dodanie kolejnego wentylatora lub poprawienie tunelu tam gdzie wylatuje powietrze na wydruk.
dziobu, dragonn, Artu
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
lukk
Postów w temacie: 1
Posty: 291
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 141

Re: Problem z drukiem po zmianie dyszy z 0,4 na 0,6

Post autor: lukk »

ewidentnie temat chłodzenia przy większej ilości wypluwanego materiału. Co to za materiał? Wygląda na PETG. Jeżeli miałeś włączony nawiew na mniej niż 100% to możesz zwiększyć, ale skoro taki defekt występuje tylko z tej jednej strony to pewnie obudowa Twojego hotendu dmucha lepiej od boków i od tyłu niż od przodu.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1385
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 758

Re: Problem z drukiem po zmianie dyszy z 0,4 na 0,6

Post autor: JGFTW »

Ewidentnie kwestia chłodzenia, ale nie myślałeś żeby to wydrukować szerszą podstawa na stole? Szczególnie, że dałeś brima, żeby lepiej się stołu trzymało. :D
nawis.PNG
Jak już ulepszysz chłodzenie wydruku to zrób sobie test chłodzenia, żeby wiedzieć na jaki kąt nachylenia możesz sobie pozwolić: https://www.thingiverse.com/thing:4653216
Longer911
Postów w temacie: 2
Posty: 49
Rejestracja: 19 sie 2021, 23:40
x 1

Re: Problem z drukiem po zmianie dyszy z 0,4 na 0,6

Post autor: Longer911 »

Wygląda że winowajcą było słabe chłodzenie, wczoraj stuningowałem obecne za pomocą lutownicy i wydruk wyszedł dużo lepiej, muszę usiąść do CADa i zamodelowac coś lepszego na dłuższą metę.

PS. Pozycja druku stopki jest celowa bo to stopa docisku obrotowego i drukuje dwie części już zmontowane z takim "wolnobiegiem" w środku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”