Neptune 4 PRO i szafka Rack

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
2pacjg
Postów w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 02 mar 2021, 20:45

Neptune 4 PRO i szafka Rack

Post autor: 2pacjg »

Cześć,
Jestem sczęśliwym (jak narazie) nabywcą drukareczki Neptune 4 PRO od elegoo. Zastanawiam się nad zabudowaniem jej w ciekawy sposób. Czy ktoś was wkładał drukarkę do szafki Rack? Zastanawiam się nad szafką 19' 12U. Teoretycznie wymiary by pasowały a dzięki metalowej konstrukcji jest to "mebel" podatny na modyfikację.
Pytam ponieważ jestem świeży. Może ktoś z was miał już podobne doświadczenia i podpowie na co zwrócić uwagę.
Dodam, że używkę na OLX takiej szafki można trafić za ok 150-200zł, dodatkowo w kolorze czarnym - ale to już temat estetyki i gustu.
Awatar użytkownika
marcin-1125
Postów w temacie: 2
Posty: 130
Rejestracja: 24 mar 2023, 09:14
Drukarka: Creality Ender 5.300
x 18

Re: Neptune 4 PRO i szafka Rack

Post autor: marcin-1125 »

Cześć. Fajny pomysł z tym że one są wentylowane znaczy dziurawe jak ser Szwajcarski ;) a nie o to chodzi w zabudowie takiej maszyny. Zabudowując drukarkę chcemy osiągnąć stabilne warunki w środku. :wave:
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 634
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 259

Re: Neptune 4 PRO i szafka Rack

Post autor: Rozarh »

Jak kupiłem swoją szafę rack na serwery to zięć pytał, czy nową drukarkę buduję ;)
Przy prostej szafie można się pokusić o zbudowanie drukarki wewnątrz szafki... Ale na ogół one nie mają precyzji montażu wymaganej dla drukarek.

A dziurki/otwory wentylacyjne zawsze można pozaślepiać - zatkać. Wszystko zależy od rodzaju szafki.
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Neptune 4 PRO i szafka Rack

Post autor: Andrzej_W »

Do standardowych materiałów ja ABS wystarczy że przeciagu nie będzie. Ja będzie chciał drukować z materiałów które potrzebują nagrzanej komory to sobie izolację wstawi, maty są dostępne w sklepach. Do PLA i tak trzeba ją będzie otworzyć żeby się wydrukowało. Jak będzie drukować w komorze to może się okazać że trzeba elektronikę drukarki odseparować od ciepła.
2pacjg
Postów w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 02 mar 2021, 20:45

Re: Neptune 4 PRO i szafka Rack

Post autor: 2pacjg »

Nie drukowałem nic z ABS. Na chwilę obecną nie planuje. Jak na razie to PET G i PLA. Wydruki raczej hobbistycznie. Szafka Rack ma całkiem ciekawy design i dodatkowo możliwość wygłuszenia.

https://allegro.pl/oferta/szafa-rack-19 ... KdEALw_wcB
cube
Postów w temacie: 1
Posty: 138
Rejestracja: 29 mar 2020, 13:50
x 107

Re: Neptune 4 PRO i szafka Rack

Post autor: cube »

Ja bawiłem się w drukarkę w szafce. Działa, drukuje, nic nie dzwoni, z tym że korzystałem z szafki 10" a nie 19".
viewtopic.php?t=6104
Awatar użytkownika
marcin-1125
Postów w temacie: 2
Posty: 130
Rejestracja: 24 mar 2023, 09:14
Drukarka: Creality Ender 5.300
x 18

Re: Neptune 4 PRO i szafka Rack

Post autor: marcin-1125 »

Witam. Zmontowałem coś takiego. Jak by ktoś był zainteresowany to mogę podesłać za jakieś 80zl + przesyłka. Pocięte na wymiar profile (profil alu 50/50 listki 18mm w środku) jest to odpad czyli może byc lekko porysowany dorzucam 8szt łączników. Wystarczy dokupić 4 arkusze "plexi" na plecy jakaś improwizacja, wydrukować zawiasy i mamy piękną szafe z dostępem do maszyny z czterech stron. Kto zainteresowany zapraszam.
Załączniki
Screenshot_2023-12-18-12-14-42-489_com.google.android.apps.photos.jpg
Screenshot_2023-12-18-12-14-13-831_com.google.android.apps.photos.jpg
Screenshot_2023-12-18-12-13-53-158_com.google.android.apps.photos.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”