Anet ET4 Pro, Aktualizacja na Marlin 2, Problem z Levelingiem, Zaczyna próbkowanie za wczas

Jakość druku Cię nie zadowala?
Kavku
Postów w temacie: 18
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2021, 05:07

Re: Anet ET4 Pro, Aktualizacja na Marlin 2, Problem z Levelingiem, Zaczyna próbkowanie za wczas

Post autor: Kavku »

dekas pisze: 21 gru 2023, 08:21
Kavku pisze: 21 gru 2023, 02:16 Więc tak, wymieniłem na BMG, efekt ten sam, drukarka jakby staje w miejscu przy tym gdzie te bloby są
Hm...
Brakuje pamięci/procesora??
Albo nie daje rady z odczytem karty pamięci (drukujesz z karty?).
Oczywiście jeżeli wcześniej z tej samej karty drukowało płynnie to wracamy do pierwszej linii.
Marlin zjada z pewnością więcej niż dedykowany firmowy soft (jak firmowy soft jest przyzwoicie zrobiony oczywiście....)
Rozumiem, że nic nie zgrzyta czy warczy? To znaczy, że silniki nie gubią kroków?
Wymień kartę, drukuj przez kabel usb.

Miałem tą drukarkę. Pierwsze co w niej wymieniłem to hotend i usztywniłem by się nie bujała.
Potem wgrałem Marlina bo wkurzała mnie procedura poziomowania (i znikoma dokładność też...).
Miałem problemy z nim (ale szczegółów nie wspomnę), więc wymieniłem płytę główną.
Wtedy zacząłem dobudowywać drugą oś Z. Nie było gotowych zestawów jak do Endera więc haratałem aluminium.
Ale w końcu się wkurzyłem i wywaliłem...
Więc tak, na tej karcie SD drukowało poprawnie przed wgraniem softu, obecnie próbowałem druku i na karcie sd i na kablu (Repetier), to samo, ten sam efekt w obydwu przypadkach.
Nic nie zgrzyta, nic nie warczy, silniki nie gubią kroków, po prostu staje i jakby się zastanawia czy drukować, filament zdąży wypłynąć z dyszy, zostaje blob, leci dalej. Ogarniałem na Youtube że robi coś takiego zanikanie prądu, tzn. funkcja wznawiania, miałem ją włączoną, tyle, że niestety u mnie to nie ona, z nią i bez niej ten sam dylemat.
Hotend mam inny, MK8 z Endera, bimetal dysza trianglelaba, blok bimetal i gardziel bimetal, też mam Hero Me, usztywnione wszystko elegancko.
Płytę też wymieniałem dawniej bo były problemy, no ale to i tak nie to bo przed wgraniem softu było okej, tyle że fabryczny soft wiesz jaki jest elegancki, dosłownie zero swobody, nawet dostępu do eepromu..
Możliwe, że skończy się na tym, że tez poleci przez okno w końcu.. XD

Jeszcze wpadłem na pomysł, bo miałem wgrany Marlin 2.1.x bodajże a teraz wgrałem do niej 2.1.2.1, jestem w trakcie ustawiania bo tutaj całkowicie inne ustawienia stołu są i teraz myk jest taki jak poprzednio, bo nie chciałbym za bardzo rozszerzać ponownie stołu w X do 290, chciałbym by było te 220 by jej "nie mylić" tyle, że prawą strone mi próbkuje dość daleko od krawędzi stołu, lewa strona działa poprawnie, da się to jakoś inaczej popchać by środek i prawą stronę drukował dalej a lewa została? xD

Dokładnie w tym miejscu mi robi z prawej strony ostatni punkt 3x3 Lewa strona blisko krawędzi, gdyby nie ten środek i prawa strona to było by "chyba" okej, no ale to próbkowanie tak daleko od krawędzi średnio xD

Ustawiłem obecnie coś takiego:
#define PROBING_MARGIN_LEFT 80
#define PROBING_MARGIN_RIGHT 10
#define PROBING_MARGIN_FRONT 5

#define PROBING_MARGIN 0

#define NOZZLE_TO_PROBE_OFFSET { 5, -35, -0.76 }
Załączniki
IMG_20231221_084559.jpg
IMG_20231221_084551.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”