Problem z WIFI na BTT PI

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Dziasek70
Postów w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 04 kwie 2021, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Delta home made
x 11

Problem z WIFI na BTT PI

Post autor: Dziasek70 »

Witam. Po ponad sześcioletniej pracy mojej delty przyszedł czas na remont. Zmieniłem łożyska liniowe na Hiviny. Pokasowałem luzy, wydrukowałem nowy extruder typu direct napędzany silniczkiem NEMA 8 z przekładnią 1:40 oraz zastosowałem hotend od Bambu Lab. Wszystko byłoby fajnie ale po uruchomieniu i kilku godzinach druku szlak trafił Arduino Due. Jest jakieś zwarcie na płytce. Znalazłem ten moduł na Alidrogo za 280 PLN. Więc odpuściłem. Postanowiłem przejść na Klipera. Na Alidługo kupiłem SKR 3 EZ + 5 stepstików EZ 2209 za 309 PLN. Do tego kupiłem moduł BTT PI v1.2.
Wziąłem się za oprogramowanie i tu zaczęły się schody. Moduł za chiny nie chciał się łączyć przez WIFI. Dwa tygodnie walki i nic. W końcu zmieniłem hasło w ruterze i moduł się połączył przez WIFI. To dało do myślenia. Okazało się że moduł BTT PI nie czyta znaków specjalnych. U mnie w haśle do rutera był znak # oraz $. Okazało się że wpisując hasło do rutera w module BTT PI należy przed znakami specjalnymi wpisać ukośnik w lewo. Teraz moduł łączy się bez problemu.
Marzenia się spełniają , niektóre po 50-ciu latach !

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”