Root 3 CNC (Adinfo)

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Root 3 CNC (Adinfo)

Post autor: Jarewa »

Widzę że nie rozumiesz tego, w twoim przypadku masz sterownik GBRL oprogramowanie sterujące jest w UC programy do niego to tylko wysyłają gcody a oprogramowanie GBRL decyduje o wszystkim . LinuxCNC czy Mach3 używa "zasoby' to programy w trybie rzeczywistym a płytka sterująca to tylko udostępnianie portów (przez usb/port LPT/ethernet).

Może z poziomu drukarza powiem tak, to jakbyś chciał klipperem obsługiwać marlina.


A twoim problemem obecnie to są skrypty w programie i ustawienia GBRL.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Root 3 CNC (Adinfo)

Post autor: Andrzej_W »

Koszt płytki sterujacej pod lpt to grosze czy twój terminal ma takie wyjście? Z usb to nie wiem pewnie drożej będzie są przejściówki usb lpt które można wykorzystać do tego sterowania ale tanio też nie będzie
https://machmaker.pl/index.php?p=1_12
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Root 3 CNC (Adinfo)

Post autor: Berg »

rożnie piszą o tym USB-LPT. Raczej nadaje się jako uzupełnienie gdy zabraknie pinów np do sterowania wentylatorem, pompą chłodzenia itp. a nie silnikami.

Po moich przygodach mogę powiedzieć, że albo tanio na grbl i nic nie kombinować. Albo jakaś karta MESA pod linuxCNC o której dużo piszą na forach albo inne gotowe rozwiązanie jak np PicoCNC.
Kto tanio to robi to kilka razy robi.
Mar_io
Postów w temacie: 14
Posty: 71
Rejestracja: 23 mar 2021, 02:48
x 2

Re: Root 3 CNC (Adinfo)

Post autor: Mar_io »

Dzięki chłopaki za wytłumaczenie. Jeśli chodzi o stronę techniczną i maszynową to nie mam problemów, gorzej jeśli chodzi o oprogramowanie. Nie mam niestety w żadnym kompie wejścia LPT. Myślałem że użyję tego linuxa zmieniając tylko płytkę ale widzę że to nie takie proste. Generalnie wystarczy mi ten program co mam (Estcam) i to arduino małe jednakże muszę bardziej siąść i ogarnąć sam program. O tym linuxie kiedyś czytałem i wydawał mi się najrozsądniejszy, jednak widzę że nie jest to takie proste.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Root 3 CNC (Adinfo)

Post autor: Jarewa »

Moim zdaniem fusion360 jest lepszym narzędziem do generowania gcodów, ale to tylko moje zdanie. Ja korzystam z fusion360/flatcam do tego candle i mi śmiga bez problemu po BT gbrl.

Nawet program specjalnie dla mnie "uszył" bym mógł porobić skrypty.
Screenshot_1.jpg
spec
Postów w temacie: 1
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Root 3 CNC (Adinfo)

Post autor: spec »

Estlcam + Arduino Mega i jest w miarę tanio i dobrze. Puszczałem na tym wielogodzinne frezowania. Zero problemów. Pico jest super ale swoje kosztuje.
Mar_io
Postów w temacie: 14
Posty: 71
Rejestracja: 23 mar 2021, 02:48
x 2

Re: Root 3 CNC (Adinfo)

Post autor: Mar_io »

Dziękuję Chłopaki za pomoc. Puki co postanowiłem pozostać przy arduino. Będę się tam rozwijać. Wesołych:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”