Filament Kingroon, Keepang - PETG i ABS - opinie, doświadczenia?

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 1
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Filament Kingroon, Keepang - PETG i ABS - opinie, doświadczenia?

Post autor: Igor »

Jak w temacie. Na Ali można kupić PETG i ABS 10kg za 350-400 cebulionów z dostawą przez firmę Free Shpping Company.
Potrzebuję do wydruków technicznych dyszą 0.6 i 0.8, wymagana spójność warstw.. Ma ktoś doświadczenie z tymi markami? Czy też w przypadku niespecjalnych wymagań dot. "piekności" i lejąc zawsze na 102% flow można śmiało kupować każde hovno na szpulce z napisem PETG?
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1359
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 738

Re: Filament Kingroon, Keepang - PETG i ABS - opinie, doświadczenia?

Post autor: JGFTW »

Jak potrzebuję narobić pełno technicznych wydruków to biorę Sunlu z ali; 10kg czarnego PETG i lece na dyszy 0.6mm.
Ten mogę spokojnie polecić, jak narazie przetopiłem go ponad 20 kg i jest to mój ulubiony czarny PETG.

Kingroon-a miałem tylko doświadczenia z naturalnym PLA, bo dodali mi go z drukarką i z wydruków jestem bardzo zadowolony, bo nie musiałem nic kombinować, bawić z wydrukami kalibracyjnymi tylko wziąłem domyślny profil i za każdym razem bez problemów, a zrobiłem tak na trzech drukarkach (zaimportowałem profile domyślne danej maszyny dla PLA w PS) i po prostu wychodziło - bardzo bezproblemowy filament i zdecydowanie muszę go zamówić więcej na testy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”