Budowa: Atomic Teddy Bear (Miś Atomowy).

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Holgin
Postów w temacie: 12
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Budowa: Atomic Teddy Bear (Miś Atomowy).

Post autor: Holgin »

Szczerze mówiąc nawet nie spojrzałem że MCF ma sensorless - w tym przypadku to nawet wada. Spodziewałem się scalaka ze zintegrowaną logiką FOCa, jak chcesz pisać własny, to znowu - powodzenia, będzie zabawy :D chętnie zobaczę rezultaty.
Jak chcesz zintegrować to z resztą elektroniki - z drugiej strony CAN Klipper czy coś innego?

STMy wspierają bezpośrednie podłączenie enkoderów ABN do timerów, wykorzystujesz to?
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 13
Posty: 795
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Budowa: Atomic Teddy Bear (Miś Atomowy).

Post autor: majek »

Tak co mi się rzuciło w oczy:

1. Dlaczego przetwornica na 6V? Przecież to za dużo do czujników czy procka. 2A to też nie jakiś wyczyn obecnie i osobiście nie nazwałbym tego 'mocną' ;) . Zobacz gotowe płyteczki na SY8205 - to jest maleńkie, a daje 5V/5A (jakby co to można napięcie zmienić przez zmianę rezystorów).

2. Jeżeli będziesz używał CAN-a, to spróbuj dostosować się do protokołu z jakiego korzysta Klipper - wtedy resztę drukarki masz załatwioną dobrym i sprawdzonym softem.

3. Widzę na płytce liniowy stabilizatorek w rodzaju AMS1117 - będziesz brał w nim napięcie wejściowe z 24V (czy ile tam puścisz na zasilanie) czy z tych 6V? Bo jak pierwsza opcja, to wiele prądu nie pociągniesz z niego, bo termicznie nie wydoli.

4. Dziurę na filament lepiej zrobić 4.2mm, żeby przeszło razem z prowadzącą rurką PTFE.

5. Co do stepstików, to zobacz jeszcze na BIGTREETECH EZ Driver - potrzebują trochę mniej miejsca na złącze na płycie głównej

6. Myślałeś, żeby zamiast normalnych enkoderów i halla w silniku, to zastosować 'enkoder' na MT6701 lub podobnym?
Awatar użytkownika
atom1477
Postów w temacie: 39
Posty: 259
Rejestracja: 17 paź 2023, 18:21
x 66

Re: Budowa: Atomic Teddy Bear (Miś Atomowy).

Post autor: atom1477 »

Holgin pisze: 30 gru 2023, 13:58 STMy wspierają bezpośrednie podłączenie enkoderów ABN do timerów, wykorzystujesz to?
Nie potrzebuję tego bo użyję enkoderów na SPI.
Zresztą timery się już prawie skończyły :D

Oczywiście będzie to łączone z Klipperem. Inaczej nie widzę sensu.
majek pisze: 30 gru 2023, 13:59 1. Dlaczego przetwornica na 6V? Przecież to za dużo do czujników czy procka.
Bo to głównie dla serw. Procek i inne rzeczy będą zasilane z innej, ewentualnie ze stabilizatora liniowego 3.3V. Będą zworki do konfigurowania skąd ma być brane zasilanie.
majek pisze: 30 gru 2023, 13:59 2. Jeżeli będziesz używał CAN-a, to spróbuj dostosować się do protokołu z jakiego korzysta Klipper - wtedy resztę drukarki masz załatwioną dobrym i sprawdzonym softem.
Nie inaczej. Będzie CAN FD.
majek pisze: 30 gru 2023, 13:593. Widzę na płytce liniowy stabilizatorek w rodzaju AMS1117 - będziesz brał w nim napięcie wejściowe z 24V (czy ile tam puścisz na zasilanie) czy z tych 6V?
Oczywiście że z 6-ciu.
majek pisze: 30 gru 2023, 13:594. Dziurę na filament lepiej zrobić 4.2mm, żeby przeszło razem z prowadzącą rurką PTFE.
Może być problem z taką dużą. No ale na finalnej wersji płytki zobaczę czy się zmieści.
majek pisze: 30 gru 2023, 13:595. Co do stepstików, to zobacz jeszcze na BIGTREETECH EZ Driver - potrzebują trochę mniej miejsca na złącze na płycie głównej
O tym nie pomyślałem. Dzięki.
majek pisze: 30 gru 2023, 13:596. Myślałeś, żeby zamiast normalnych enkoderów i halla w silniku, to zastosować 'enkoder' na MT6701 lub podobnym?
Pisząc "enkoder" miałem właśnie na myśli zewnętrzny. Ale myślałem o MA702.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”