Podstumowanie upgrade po 4 latach HEVO, Z wobble?

Jakość druku Cię nie zadowala?
SanFable
Postów w temacie: 21
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Podstumowanie upgrade po 4 latach HEVO, Z wobble?

Post autor: SanFable »

ehh, chyba się pogniewam na BTT SKR mini e3 v3...
jeden wydruk 3h przeszedł, drugi już nie...
zaraz coś wyrzucę przez okno.


w logach

Kod: Zaznacz cały

TMC 'stepper_z' reports GSTAT:      00000001 reset=1(Reset)
TMC 'stepper_z' reports GSTAT:      00000000
...
TMC 'stepper_y' reports GSTAT:      00000001 reset=1(Reset)
TMC 'stepper_x' reports GSTAT:      00000001 reset=1(Reset)
TMC 'stepper_y' reports GSTAT:      00000000
TMC 'stepper_x' reports GSTAT:      00000000
...
TMC 'extruder' reports GSTAT:      00000001 reset=1(Reset)
TMC 'extruder' reports GSTAT:      00000000
...
TMC 'extruder' reports GSTAT:      00000001 reset=1(Reset)
Transition to shutdown state: TMC 'extruder' reports error: GSTAT:      00000001 reset=1(Reset)
Dumping gcode input 0 blocks

jakieś pomysły?
powiedzmy, że silnik się przegrzał, czy silnik może uszkadzać/resetować mi tmc? teraz jest 0,6a
akurat radiator na skr mini e3 v3 jest chłodzony centralnie mocnym sunonem + tam jest tylko XYZ, bo extruder jest na EBB

na dniach postawię wszystko na nowo na orange pi i zobaczę... ale póki co to barrdzo dobry upgrade drukarki po 4 latach, wrzucone dobre 1-2k, nie drukuje. Nie jestem zadowolony...


gdzieś wyczytałem, że kable/styki, no ale kurde wszystko pięknie zaciśnięte zaciskarką za 300zł no i co, chodziło kilka kg filamentu aż do jednego dużego wydruku 32h? -.-
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Podstumowanie upgrade po 4 latach HEVO, Z wobble?

Post autor: Jarewa »

A sprawdzałeś same kable w silniku?
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 5
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Podstumowanie upgrade po 4 latach HEVO, Z wobble?

Post autor: Fest »

Zasilacz?

W sensie nie obraź się, ale wydajesz mnóstwo kasy, uważając, że nie ma co oszczędzać, a przy poprzednim razie okazało się, że coś jest źle skręcone. Tak teraz obstawiam niechlujny montaż (przekrój przewodów) na linii zasilania lub na samych kabelkach silników i tu nie załatwi tego zaciskarka nawet za 3 tysiące. Ewentualnie jeśli uwaliłeś już jeden stepstick to robi ci się gdzieś zwarcie lub same stepsticki są źle chłodzone, bo wentylator sunon za miliony monet wieje w stronę lasu.
SanFable
Postów w temacie: 21
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Podstumowanie upgrade po 4 latach HEVO, Z wobble?

Post autor: SanFable »

Jarewa pisze: 07 wrz 2023, 20:27 A sprawdzałeś same kable w silniku?
to też po cichu podejrzewam gdyż ciut za ciasno były ;/
w sumie teraz mi się skleja z sytuacją gdzie karetka zahaczyła o wydruk i mooże coś sie tam stało wtedy (chociaż to było wydruk 18h przed dużym wydrukiem)

Fest pisze: 07 wrz 2023, 20:45 Zasilacz?

W sensie nie obraź się, ale wydajesz mnóstwo kasy, uważając, że nie ma co oszczędzać, a przy poprzednim razie okazało się, że coś jest źle skręcone. Tak teraz obstawiam niechlujny montaż (przekrój przewodów) na linii zasilania lub na samych kabelkach silników i tu nie załatwi tego zaciskarka nawet za 3 tysiące. Ewentualnie jeśli uwaliłeś już jeden stepstick to robi ci się gdzieś zwarcie lub same stepsticki są źle chłodzone, bo wentylator sunon za miliony monet wieje w stronę lasu.

szczerze, dalej mam problemy z tymi prążkami, a jestem na takim etapie, że mogę skręcić i rozkręcić z zamkniętymi oczami, może na 2 wydruki zadziałało, potem był jeden duży i finalnie się "zciągnęło", narazie na to siły nie mam, a nie potrzebuję pięknych ścianek do delidera cpu

Zasilanie jako takie jest sprawdzone bo używałem jednego takiego zasilacza przez te dobre 4 lata, a i wcześniej nawet w mendela tak samo zasilałem, teraz tylko połączyłem dwa takie zasilacze w szereg z jedną odnogą 12v na EBB

Jest kabel 1mm2 zasilanie na EBB, z tego co widzę to wtyczka (nie kabel) się grzeje do ok 60 stopni EBB, tak, ten konektor tam jest bardzo na styk...

przewody silników, do Z mam oryginalne cienkie szajsy taśmowe, XY są na dolutowanych 4x0,25mm2

nie róbmy ze mnie nie wiadomo kogo, złożyłem z 5 drukarek 3d i wszystkie drukowały pięknie (ha, na x3 tańszych podzespołach), tutaj po prostu jakieś pechowe rozdanie jest

EBB wymieniałem, podejrzewam teraz okablowanie silnika bo faktycznie kable mogły się przeciągnąć


ciekawostka jest taka, że to właśnie w tej modernizacji postanowiłem, że zrobię wszystko tak jak być powinno, czyli zaciskane tulejki, wtyczki itd itp. Wcześniej to była masakra jeżeli chodzi o standard, no ale drukowało xD
velkhor
Postów w temacie: 1
Posty: 36
Rejestracja: 28 sty 2021, 15:29
x 3

Re: Podstumowanie upgrade po 4 latach HEVO, Z wobble?

Post autor: velkhor »

majek pisze: 18 sie 2023, 13:09 Najlepszy test na to czy prążki są od z-wobble czy ekstrudera, to wydrukować stożek lub ostrosłup w trybie wazy. W zasadzie nawet kawałek, ale żeby z jednej strony się obiekt zwężał z wysokością.
Jak prążki będą w tej samej odległości, to z-wobble, jak odległości będą sie zmieniać, to ekstruder.
Polać mu dobrze gada ;)

Obstawiam z-wobble.

Możesz też spróbować coś co mi pomogło na enderze jak robiłem drugą oś i wymieniłem śruby i nakrętki. 100x góra dół osią Z. Wyglądało jakby nakrętki musiały się jakoś nasmarować, ułożyć dotrzeć... sam nie wiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”