Bambu a integracja z Homeassistant

Drukarki FDM III Generacji - BambuLab, Creality K1, Qidi Tech, <podróbki, klony>, itp.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1179
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 789
Kontakt:

Re: Bambu a integracja z Homeassistant

Post autor: @GUTEK@ »

Roon7 pisze: 10 sty 2024, 11:18 np. żarówki mają frimware który jest zablokowany.
Na pewno nie ma tu tych żarówek: https://github.com/tuya-cloudcutter/tuy ... er/devices
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3239
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Bambu a integracja z Homeassistant

Post autor: morf »

A co maja żarówki do Bambusa? :-)

Takie pytanie pod kątem porządku w tym wątku
Done is better than perfect.
Roon7
Postów w temacie: 6
Posty: 65
Rejestracja: 20 lis 2023, 21:46
x 9

Re: Bambu a integracja z Homeassistant

Post autor: Roon7 »

Wbrew pozorom bardzo wiele, można oświetlić wydruk :lol:
Raczej ten wątek nie jest strikte o drukowaniu, a o integracji z Home Assistantem.
I tak od drukarki przez gniazdko dotarło do żarówki, a w konsekwencji do tego, że Zigbee > Wifi.
Roon7
Postów w temacie: 6
Posty: 65
Rejestracja: 20 lis 2023, 21:46
x 9

Re: Bambu a integracja z Homeassistant

Post autor: Roon7 »

@GUTEK@ pisze: 10 sty 2024, 12:01
Roon7 pisze: 10 sty 2024, 11:18 np. żarówki mają frimware który jest zablokowany.
Na pewno nie ma tu tych żarówek: https://github.com/tuya-cloudcutter/tuy ... er/devices
Zapewne są, ale Tuya od któregoś firmware zaczeła blokować możliwość wgrania czego kolwiek.
Jedyna możliwość to rozebranie żarówki i podpięcie się do pinów serialem.
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 4
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Bambu a integracja z Homeassistant

Post autor: maniolx »

Roon7 pisze: 10 sty 2024, 10:50
maniolx pisze: 09 sty 2024, 19:46 A w tym gniazdku co podałeś to zapewne siedzi Tuya i wszystko co robisz leci przez Chińskie serwery a sterowania lokalnego zapewne nie ma .
Nie koniecznie, w HA jest coś takiego jak "plugin" Local Tuya, dzięki niemu można sterować lokalnie z pominięciem serwerów w chmurze.
Mam tak zrobione dla paru gniazdek, przełączników, żarówek oraz ekspresu do kawy działających na Wifi.
Staram się jednak unikać urządzeń Wifi, stabilniejsze są jednak te na Zigbee.
Tak już to przerabiałem z Local Tuya . Ciągłe problemy z uzyskaniem klucza local . Już mi się to znudziło . Od jakiegoś czasu używam tylko zigbee i wi-fi bez tuya które można zaprogramować dowolnym wsadem . A moim zdaniem najlepszy jest wsad z suplą . Mam na supli z 13 urządzeń i wszystkie chodzą bezproblemowo , czego nie mogę już powiedzieć o tasmocie bo tu już były co jakiś czas problemy . Zresztą na zigbee mam jeszcze więcej urządzeń .
Roon7 pisze: 10 sty 2024, 13:22
@GUTEK@ pisze: 10 sty 2024, 12:01
Roon7 pisze: 10 sty 2024, 11:18 np. żarówki mają frimware który jest zablokowany.
Na pewno nie ma tu tych żarówek: https://github.com/tuya-cloudcutter/tuy ... er/devices
Zapewne są, ale Tuya od któregoś firmware zaczeła blokować możliwość wgrania czego kolwiek.
Jedyna możliwość to rozebranie żarówki i podpięcie się do pinów serialem.
Niektóre urządzenia z tuya mają zablokowany fizycznie botloader i nie można ich zaprogramować aż nie wylutujesz całego modułu wi-fi , a niektóre nawet jak wylutujesz to nie wchodzą w tryb ładowania firmware .

Może i można . Możesz sobie do każdego urżądzenia jakie posiadasz w smart dom inną apkę i potem szukać w telefonie która do czego była . Ja wolę mieć wszystko w jednej i z niej sterować . Do tego dochodzą automatyzacje , sceny itp .
Roon7
Roon7
Postów w temacie: 6
Posty: 65
Rejestracja: 20 lis 2023, 21:46
x 9

Re: Bambu a integracja z Homeassistant

Post autor: Roon7 »

maniolx pisze: 10 sty 2024, 21:39 Może i można . Możesz sobie do każdego urżądzenia jakie posiadasz w smart dom inną apkę i potem szukać w telefonie która do czego była . Ja wolę mieć wszystko w jednej i z niej sterować . Do tego dochodzą automatyzacje , sceny itp .
Całkowita zgoda, wymieniam stopniowo wszystko co jeszcze działa przez "jakieś protezy", tak aby działało bezpośrednio z HA bez żadnych apek.
Bo jak system się rozrasta, to przestaje być to możliwe do ogarnięcia przez apki.
Taki problem miałem jak udało mi się przełaczyć "głośnik" Google Nest na polski język, dużo czasu zajeło mi co działa w jakiej scenie i jaki jest "pośrednik".
Ale teraz -> Hej google włacz drukarkę - bezcenne.
Szkoda, że jeszcze nie ma "wtyczek" do slicerów, ale to patrząc jak zapiernicza cyfrowa rewolucja jest już za rogiem.
Roon7
Postów w temacie: 6
Posty: 65
Rejestracja: 20 lis 2023, 21:46
x 9

Re: Bambu a integracja z Homeassistant

Post autor: Roon7 »

Dziś dodałem Bambusa do HA, prosty tutorial krok po kroku:
https://www.wolfwithsword.com/bambulab- ... dashboard/
Bardzo polecam.
image.png
ODPOWIEDZ

Wróć do „III Generacja (Bambu, Qidi, K1, itp)”