Ender 3 Octoprint Klipper i problemy z extruderem

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1798
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 3 Octoprint Klipper i problemy z extruderem

Post autor: Andrzej_W »

Jarewa pisze: 01 sty 2024, 13:17 Konfiguracja OK, przyjrzał bym się kabelkiem do extrudera silnika.
Ender ma inną kolejność pinów niż standardowe krokowce, więc jak tylko przepiąłeś wtyczke to może ... a właściwie nie powinno działać.
Podłącz testowo stary silnik i zobacz czy sie dobrze kręci. Jak sie dobrze kręci to trzeba zamienić 2 kabelki. Ale które to z głowy nie powiem.
[/quote]
Nabijasz posty do giełdy??
Już autor wyjaśnił co było problemem
crazy8 pisze: 01 sty 2024, 18:14 W sumie jest troche mocniejszy, problem jednak leżał w krzywym ekstruderze ale już naprawiłem i matko boska, gówno ożyło!
velkhor
Postów w temacie: 2
Posty: 36
Rejestracja: 28 sty 2021, 15:29
x 3

Re: Ender 3 Octoprint Klipper i problemy z extruderem

Post autor: velkhor »

Andrzej_W pisze: 05 sty 2024, 21:31
Jarewa pisze: 01 sty 2024, 13:17 Konfiguracja OK, przyjrzał bym się kabelkiem do extrudera silnika.
Ender ma inną kolejność pinów niż standardowe krokowce, więc jak tylko przepiąłeś wtyczke to może ... a właściwie nie powinno działać.
Podłącz testowo stary silnik i zobacz czy sie dobrze kręci. Jak sie dobrze kręci to trzeba zamienić 2 kabelki. Ale które to z głowy nie powiem.
Nabijasz posty do giełdy??
Już autor wyjaśnił co było problemem
crazy8 pisze: 01 sty 2024, 18:14 W sumie jest troche mocniejszy, problem jednak leżał w krzywym ekstruderze ale już naprawiłem i matko boska, gówno ożyło!
[/quote]

Przeoczyłem odpowiedź, ale w cholere się nawalczyłem przy wymianie silników w enderze zanim doszedłem że zmieniona jest kolejność. Więc taki był pierwszy pomysł jak autor napisał, że kręci się i wraca.
Awatar użytkownika
crazy8
Postów w temacie: 18
Posty: 18
Rejestracja: 01 sty 2024, 11:19

Re: Ender 3 Octoprint Klipper i problemy z extruderem

Post autor: crazy8 »

Odkopie własny temacik bo znów problemy.. W niewyjaśnionych okolicznościach zniknęła mi zawartość pliku printer.cfg, da się ją jakoś odzyskać? Jakiś backup się magicznie robi w jakiejś lokalizacji na kompie albo cuś? Tyle dobrego że tutaj przesłałem zawartość tego pliku tylko od tamtego czasu trochę się pozmieniało..
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 1628
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 375

Re: Ender 3 Octoprint Klipper i problemy z extruderem

Post autor: Jarewa »

Jest backup, w mistral czy coś innego bo nie wiem co tam masz, po prostu w zębatce odznacz "ukryj pliki kopi zapasowej"
Screenshot_2.png

I pliki printer z datą i godziną to ostatnie zapisane kopie konfiguracji, przy każdej zmianie i zapisaniu robi backup.

Screenshot_3.png
Awatar użytkownika
crazy8
Postów w temacie: 18
Posty: 18
Rejestracja: 01 sty 2024, 11:19

Re: Ender 3 Octoprint Klipper i problemy z extruderem

Post autor: crazy8 »

klipper ;_; nie wygląda to tak ładnie jak u ciebie
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 1628
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 375

Re: Ender 3 Octoprint Klipper i problemy z extruderem

Post autor: Jarewa »

daj skrena co tam masz.
Awatar użytkownika
crazy8
Postów w temacie: 18
Posty: 18
Rejestracja: 01 sty 2024, 11:19

Re: Ender 3 Octoprint Klipper i problemy z extruderem

Post autor: crazy8 »

Dobra odnalazłem pliczek za pomocą SSH, szkoda że i tam jest pusty.. chyba będę musiał od nowa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”