Vivedino Marathon - nowy IDEX

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
etet100
Postów w temacie: 2
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Vivedino Marathon - nowy IDEX

Post autor: etet100 »

Vivedino Marathon to nowoczesne rozwiązanie dla zaawansowanych entuzjastów druku 3D. Technologia niezależnych ekstruderów (IDEX) umożliwia szybkie drukowanie w 2 kolorach lub z użyciem dwóch różnych materiałów.

Główne Cechy:
  • Rozmiar druku: Imponujący obszar roboczy o wymiarach 335 x 290 x 290 mm pozwala na tworzenie większych i bardziej złożonych projektów.
  • Temperatury: Ekstrudery obsługują temperatury do 320°C, co umożliwia drukowanie różnorodnych materiałów, a podgrzewana powierzchnia stołu osiąga 120°C.
  • Technologia IDEX: Niezależne poruszanie dwóch ekstruderów pozwala na równoczesne drukowanie dwóch modeli, wprowadzając nowe możliwości dla twórczych projektów.
  • Klipper Firmware: Drukarka wykorzystuje oprogramowanie Klipper, znane z wysokiej wydajności i stabilności działania.
  • Szybkie nagrzewanie: Podgrzewana powierzchnia robocza osiąga temperaturę 120°C w krótkim czasie, co skraca czas oczekiwania przed rozpoczęciem druku.
  • Elementy mechaniki: Wysokiej jakości silniki Moons, śruby kulowe, prowadnice liniowe, oryginalne paski Gates gwarantują precyzyjny ruch karetek
  • Automatyczne poziomowanie stołu: Dzięki funkcji automatycznego poziomowania stołu, drukowanie staje się jeszcze bardziej precyzyjne i wygodne.
  • Solidna konstrukcja metalowa: metalowa obudowa gwarantuje trwałość i stabilność podczas procesu drukowania.
Dostępność i cena: Marathon jest dostępny w przedsprzedaży na stronie formbot. Cena w przedsprzedaży wynosi $1.199. Czas realizacji najwyraźniej nie jest jeszcze znany.

Więcej informacji na temat specyfikacji i możliwości konfiguracyjnych: https://www.formbot3d.com/products/pres ... r-firmware
Fest
pma_
Postów w temacie: 3
Posty: 154
Rejestracja: 15 wrz 2021, 22:00
x 27

Re: Vivedino Marathon - nowy IDEX

Post autor: pma_ »

oglądałem wywiaz z projektantem tego, facet projektuje rzeczy mechaniczne w automotive więc się zna :)
Ciekawe są silniki na osi x, nie wiem jak to wpłynie na szybkość.
Widzę, że następny modny temat to idex, jest voron, ratrig, teraz to :)
etet100
Postów w temacie: 2
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Vivedino Marathon - nowy IDEX

Post autor: etet100 »

Popularny bo jest ich mało. Każdy chce wykorzystać szansę. Dla mnie taki IDEX byłby bardziej interesujący niż rozwiązanie multimaterial w bambusie.
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 1
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Vivedino Marathon - nowy IDEX

Post autor: Fest »

Ciekawy ten napęd X faktycznie. Tylko, czy malutkie silniki uciągną cięzkie karetki z deklarowanymi prędkościami i przyspieszeniami? Jakoś tego nie widzę.
Awatar użytkownika
atom1477
Postów w temacie: 2
Posty: 259
Rejestracja: 17 paź 2023, 18:21
x 66

Re: Vivedino Marathon - nowy IDEX

Post autor: atom1477 »

Trochę się przyczepię.
1. Obszar wydruku wcale nie jest imponujący.
2. Napęd osi nie jest pionierski. To znane już od lat rozwiązanie o nazwie Servobelt. Pionierskie jak już to jest użycie tego w drukarce 3D.
pma_
Postów w temacie: 3
Posty: 154
Rejestracja: 15 wrz 2021, 22:00
x 27

Re: Vivedino Marathon - nowy IDEX

Post autor: pma_ »

Nikt nie napisał, że napęd jest pionierski :)
Ja kiedyś wymyśliłem, że można by zrobić połowę core xy, oś y napędzana bezpośrednio, a x zakręconym paskiem jak w core x :)
Awatar użytkownika
atom1477
Postów w temacie: 2
Posty: 259
Rejestracja: 17 paź 2023, 18:21
x 66

Re: Vivedino Marathon - nowy IDEX

Post autor: atom1477 »

Tutaj nie, ale jest to napisane w podanym linku.
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Vivedino Marathon - nowy IDEX

Post autor: kapi »

pma_ pisze: 09 sty 2024, 13:28 oglądałem wywiaz z projektantem tego, facet projektuje rzeczy mechaniczne w automotive więc się zna :)
...miód na moje uszy XD :piwo:
Berg
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 796
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Vivedino Marathon - nowy IDEX

Post autor: majek »

OT:
Sorry, ale jakość i współczesne automotive, to są dwie sprzeczne rzeczy. Automotive po moim grzebaniu w samochodzie, to podejście jak zaoszczędzić 0.5 centa dając najcieńsze możliwe kable. Milion różnych wtyczek, każda z innej parafii, bo pewnie któraś była odrobinkę tańsza. To samo z mechaniką - ma wytrzymać do końca gwarancji w typowych warunkach (a ostatnio nawet to nie), ale specjalnego zapasu nikt nigdzie nie daje. Standardy pojawiają się tylko w miejscach, gdzie wchodzą regulacje, albo coś się tłucze w milionach sztuk i jednak taniej nagiąć się i użyć gotowca niż wymyślać koło na nowo.
Tak, że sorry, jak słyszę, że projektował to spec od automotive, to mam od razu czerwone lampki przed oczami ;)
obrms, atom1477, szpiglasowy, bukszpryt
pma_
Postów w temacie: 3
Posty: 154
Rejestracja: 15 wrz 2021, 22:00
x 27

Re: Vivedino Marathon - nowy IDEX

Post autor: pma_ »

myśle, że przesadzasz, zakładam, że taki człowiek ma odpowiednie wykształcenie i rozumie co robi. A to co wymaga management (albo inne markietanki) to już niestety inna sprawa.
Fest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”