Usuwanie kleju

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Michał_L
Postów w temacie: 2
Posty: 194
Rejestracja: 02 cze 2019, 10:08
x 2

Usuwanie kleju

Post autor: Michał_L »

Dzień dobry,

Drukuję na (cholera wie jaka jest prawidłowa nazwa) takiej macie magnetycznej, której jedna część jest przyklejona do stołu a druga trzyma się właśnie na magnesie.

Od zainstalowania juz się to dość mocno zużylo i chciałbym wumienić. Czym usunąć klej, którym to jest przyklejone do stołu? Aceton da radę czy szukać jakiegoś specjalnego środka do usuwania etykiet? Nie mam jak sprawdzić bo nowa mata jeszcze nie dojechała, a parę drobiazgów czeka na wydruk.

I druga sprawa - wczoraj trochę grzebałem i postanowiłem ponownie ustawić Z-offset. I trochę się zdziwiłem przy próbie wydruku testu poziomowania stołu (kwadraciki w narożnikach i na środku) - proste (bez względu na to czy poziome czy pionowe) linie drukowane są bez problemu, Za to zaokrąglone narożniki nie dość że smarkają filamentem to jeszcze skrzeczą podczas druku, tak jakby dysza po szkle tarła. Późno było więc nie sprawdzałęm przy innych wartościach Z-offset, ale nic innego nie robiłem więc to musi być z tym ustawieniem związane...
Macie pomysł dlaczego na prostej drukuje się OK, a na małym łuku nie?

Z góry dziękuję za sugestie.
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 641
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 264

Re: Usuwanie kleju

Post autor: Rozarh »

Ale po co chcesz ten magnes odrywać? Kup inną podkładkę magnetyczną i przyczepiaj do tego co masz na stole. Te dwuczęściowe podkładki można też znaleźć w wersjach, w których każda część jest osobno - jest to taniej niż kupisz z tym magnesem, który i tak już masz na drukarce.
Sam na wszystkie moje drukarki naklejam te strony "magnetyczne" aby potem móc wymieniać podkładki w zależności od rodzaju filamentu.
Podkładki się zużywają i możliwość ich szybkiej wymiany jest niewątpliwą zaletą. Próba odklejania warstwy magnetycznej od stołu może się skończyć jego pogięciem - a to nie jest już dobre...
Michał_L
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
Michał_L
Postów w temacie: 2
Posty: 194
Rejestracja: 02 cze 2019, 10:08
x 2

Re: Usuwanie kleju

Post autor: Michał_L »

Dziękuję, nie wiedziałem że to można wymieniać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”