Co kupić do 2000-2500zł

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
TG.Moro
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 03 lis 2023, 22:23

Co kupić do 2000-2500zł

Post autor: TG.Moro »

1. Mój budżet to tak na oko 2000-2500zł

2. Jasno określ swoje potrzeby:
- Chce kupić drukarkę 3D do drukowania dla siebie do zabawy i do potrzeb znajomych czy do firmy, (oraz żeby nie trzeba było wymieniać połowy części po 30h pracy).
- Chce drukować elementy które będą do maszyn które będą działały pod ciśnieniem do ok. 7 atmosfer i możliwość drukowania ABS`em czy PLA oraz innymi rodzajami filamentu. (byle nie żywicą)
- Wielkość stołu myślę że domyślnie tak jak jest w większości drukarek czyli 220x220x250 lub więcej.
- Jeśli chodzi o czas jaki mogę poświęcić na kalibracje drukarki to chciałbym jak naj mniej a najlepiej jak by drukarka robiła to automatycznie bądź z niewielką moją pomocą. Z kolei jeśli chodzi o składanie samodzielne drukarki jestem w stanie złożyć ją sam, oraz jestem w stanie sam ją naprawiać czy wymieniać zużyte części.

3. Napisz, czy masz jakiekolwiek doświadczenie z drukiem 3D.
- Wydruki miałem w rękach wielokrotnie dzięki mojemu znajomemu który kupił podajże Endera 3 v2 i drukował dla mnie jakieś bryloczki czy inne pierdoły i głównie on zaraził mnie drukarkami 3d więc miałem z nimi jaką kolwiek styczność.
- Nie miałem nigdy wcześniej drukarki 3D ale szczątkowo się interesowałem i nadal interesuje tymi drukarkami.

Jeśli chodzi czy patrzyłem na jakie kolwiek drukarki tak patrzyłem miałem na oku Creality K1 i jeśli jest ktoś kto ma ją i używał jej już sporo to czy mógłby podaj jakieś mankamenty związane z nią i co sie w niej najbardziej zużywa i na co trzeba zwrócić uwagę podczas używania jej (nie mam zamiaru robić wydruków tak szybko żeby całe biurko mi się trzęsło od drukarki ale też żeby element nie drukował sie 2 dni).
J.A.
Postów w temacie: 1
Posty: 231
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 47

Re: Co kupić do 2000-2500zł

Post autor: J.A. »

TG.Moro pisze: 03 lis 2023, 22:42 - Chce drukować elementy które będą do maszyn które będą działały pod ciśnieniem do ok. 7 atmosfer
Obawiam się, że to może uniemożliwić zakup drukarki 3D
0,7 MPa to naprawdę dużo dla tworzyw sztucznych zwłaszcza.
Wyobraź sobie, że 1,5 tony jeździ na 4 kołach w których ciśnienie jest 3,5 razy niższe niż to co zakładasz.
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
TG.Moro
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 03 lis 2023, 22:23

Re: Co kupić do 2000-2500zł

Post autor: TG.Moro »

J.A. pisze: 03 lis 2023, 23:04
TG.Moro pisze: 03 lis 2023, 22:42 - Chce drukować elementy które będą do maszyn które będą działały pod ciśnieniem do ok. 7 atmosfer
Obawiam się, że to może uniemożliwić zakup drukarki 3D
0,7 MPa to naprawdę dużo dla tworzyw sztucznych zwłaszcza.
Wyobraź sobie, że 1,5 tony jeździ na 4 kołach w których ciśnienie jest 3,5 razy niższe niż to co zakładasz.
okej to uznajmy że bez tych 7 atmosfer czy co kolwiek jakaś dobra drukarka by była dobra i sama sie kalibrowała jeśli chodzi o stół
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Co kupić do 2000-2500zł

Post autor: Andrzej_W »

Większość drukarek teraz dysponuje tą straszna kalibracją stołu :D
Kup P1P możesz ja sobie zabudować i drukować te materiały które wymagają komory i wyższych temperatur.
Przy okazji zapierdala odpowiednio.
K1 za mało osób ma na forum.
TG.Moro
TG.Moro
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 03 lis 2023, 22:23

Re: Co kupić do 2000-2500zł

Post autor: TG.Moro »

Andrzej_W pisze: 03 lis 2023, 23:22 Większość drukarek teraz dysponuje tą straszna kalibracją stołu :D
Kup P1P możesz ja sobie zabudować i drukować te materiały które wymagają komory i wyższych temperatur.
Przy okazji zapierdala odpowiednio.
K1 za mało osób ma na forum.
Dzieki wielkie za pomoc
FraneoPL
Postów w temacie: 1
Posty: 63
Rejestracja: 12 kwie 2023, 22:02
Lokalizacja: Żydów
Drukarka: TWOT Sapphire Pro
x 2

Re: Co kupić do 2000-2500zł

Post autor: FraneoPL »

TG.Moro pisze: 03 lis 2023, 22:42 1. Mój budżet to tak na oko 2000-2500zł

2. Jasno określ swoje potrzeby:
- Chce kupić drukarkę 3D do drukowania dla siebie do zabawy i do potrzeb znajomych czy do firmy, (oraz żeby nie trzeba było wymieniać połowy części po 30h pracy).
- Chce drukować elementy które będą do maszyn które będą działały pod ciśnieniem do ok. 7 atmosfer i możliwość drukowania ABS`em czy PLA oraz innymi rodzajami filamentu. (byle nie żywicą)
- Wielkość stołu myślę że domyślnie tak jak jest w większości drukarek czyli 220x220x250 lub więcej.
- Jeśli chodzi o czas jaki mogę poświęcić na kalibracje drukarki to chciałbym jak naj mniej a najlepiej jak by drukarka robiła to automatycznie bądź z niewielką moją pomocą. Z kolei jeśli chodzi o składanie samodzielne drukarki jestem w stanie złożyć ją sam, oraz jestem w stanie sam ją naprawiać czy wymieniać zużyte części.

3. Napisz, czy masz jakiekolwiek doświadczenie z drukiem 3D.
- Wydruki miałem w rękach wielokrotnie dzięki mojemu znajomemu który kupił podajże Endera 3 v2 i drukował dla mnie jakieś bryloczki czy inne pierdoły i głównie on zaraził mnie drukarkami 3d więc miałem z nimi jaką kolwiek styczność.
- Nie miałem nigdy wcześniej drukarki 3D ale szczątkowo się interesowałem i nadal interesuje tymi drukarkami.

Jeśli chodzi czy patrzyłem na jakie kolwiek drukarki tak patrzyłem miałem na oku Creality K1 i jeśli jest ktoś kto ma ją i używał jej już sporo to czy mógłby podaj jakieś mankamenty związane z nią i co sie w niej najbardziej zużywa i na co trzeba zwrócić uwagę podczas używania jej (nie mam zamiaru robić wydruków tak szybko żeby całe biurko mi się trzęsło od drukarki ale też żeby element nie drukował sie 2 dni).

na cene wymagania troche duze ale tutaj raczej bambu lab a1 mini albo creality k1 tak jak mowiles
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 1
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: Co kupić do 2000-2500zł

Post autor: Janek_Porzycz »

Andrzej_W pisze: 03 lis 2023, 23:22 K1 za mało osób ma na forum.
Ja mam K1 Max od wczoraj. Jak narazie to opad szczęki i mega pozytywne wrażenia.
Andrzej_W
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”