Wysokotemperaturowy klej do gwintów w głowicy.

geos
Postów w temacie: 7
Posty: 12
Rejestracja: 17 lip 2023, 09:19

Re: Wysokotemperaturowy klej do gwintów w głowicy.

Post autor: geos »

denior pisze: 17 sty 2024, 06:56 Ale pamiętajcie że to czasami trzeba rozebrać, miedziana wyżażona podkładka miedziana wydaje się najlepszym rozwiązaniem, ale aluminiowy blok dostanie po gwincie i pewnie po kilku dokreceniach będzie do wymiany
co masz na myśli pisząc "wyżarzona"? moje pierwsze podejście będzie z podkładką i zastanawiam się co masz na myśli.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 2
Posty: 1547
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 569

Re: Wysokotemperaturowy klej do gwintów w głowicy.

Post autor: TDI-CAD »

Jak widziałem głowicę od JGFTW, to w niej nie ma łącznika wkręcanego w blok. Dysza jest zintegrowana. Faktycznie może się to rozkręcać. Ale zamiast to sklejać, to można by wywiercić otworek M3 i użyć wkręta blokującego dyszę. Będzie trochę niszczył gwint dyszy ale jak nie za często będzie się ją wymieniać to powinno być ok.
Awatar użytkownika
szpiglasowy
Postów w temacie: 1
Posty: 94
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:42
x 26

Re: Wysokotemperaturowy klej do gwintów w głowicy.

Post autor: szpiglasowy »

geos pisze: 17 sty 2024, 12:54
denior pisze: 17 sty 2024, 06:56 Ale pamiętajcie że to czasami trzeba rozebrać, miedziana wyżażona podkładka miedziana wydaje się najlepszym rozwiązaniem, ale aluminiowy blok dostanie po gwincie i pewnie po kilku dokreceniach będzie do wymiany
co masz na myśli pisząc "wyżarzona"? moje pierwsze podejście będzie z podkładką i zastanawiam się co masz na myśli.
Podkładki miedziane po rozgrzaniu do czerwoności i wrzuceniu do wody stają się miękkie i łatwo dopasowują się do powierzchni które mają uszczelnić. Zabieg podobny do hartowania stali, z tym że dla miedzi efekt jest odwrotny.
geos
Postów w temacie: 7
Posty: 12
Rejestracja: 17 lip 2023, 09:19

Re: Wysokotemperaturowy klej do gwintów w głowicy.

Post autor: geos »

szpiglasowy pisze: 17 sty 2024, 14:31
geos pisze: 17 sty 2024, 12:54
denior pisze: 17 sty 2024, 06:56 Ale pamiętajcie że to czasami trzeba rozebrać, miedziana wyżażona podkładka miedziana wydaje się najlepszym rozwiązaniem, ale aluminiowy blok dostanie po gwincie i pewnie po kilku dokreceniach będzie do wymiany
co masz na myśli pisząc "wyżarzona"? moje pierwsze podejście będzie z podkładką i zastanawiam się co masz na myśli.
Podkładki miedziane po rozgrzaniu do czerwoności i wrzuceniu do wody stają się miękkie i łatwo dopasowują się do powierzchni które mają uszczelnić. Zabieg podobny do hartowania stali, z tym że dla miedzi efekt jest odwrotny.
dzięki za wyjaśnienie!
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 1359
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 738

Re: Wysokotemperaturowy klej do gwintów w głowicy.

Post autor: JGFTW »

TDI-CAD pisze: 17 sty 2024, 12:59 Jak widziałem głowicę od JGFTW, to w niej nie ma łącznika wkręcanego w blok. Dysza jest zintegrowana. Faktycznie może się to rozkręcać. Ale zamiast to sklejać, to można by wywiercić otworek M3 i użyć wkręta blokującego dyszę. Będzie trochę niszczył gwint dyszy ale jak nie za często będzie się ją wymieniać to powinno być ok.
Po tym jak rozmawialiśmy to faktycznie nie jestem przekonany co do klejenia tej dyszy jednak, rozważam jakieś mechaniczne mocowanie tego,
Opisałem to w szczegółach w tym temacie: viewtopic.php?f=72&t=10592&p=162416#p162416


Moduły o których myślę, żeby je kleić wyglądają tak:
AC-Kobra2-hotend.PNG
Natomiast koncepcję będę testował również na bloku v6 od Trianglelab składającym się z bloku mosiężnego, dyszy hartowanej i łącznika z tytanu (jeżeli dobrze pamiętam).
geos
Postów w temacie: 7
Posty: 12
Rejestracja: 17 lip 2023, 09:19

Re: Wysokotemperaturowy klej do gwintów w głowicy.

Post autor: geos »

JGFTW pisze: 17 sty 2024, 19:36
TDI-CAD pisze: 17 sty 2024, 12:59 Jak widziałem głowicę od JGFTW, to w niej nie ma łącznika wkręcanego w blok. Dysza jest zintegrowana. Faktycznie może się to rozkręcać. Ale zamiast to sklejać, to można by wywiercić otworek M3 i użyć wkręta blokującego dyszę. Będzie trochę niszczył gwint dyszy ale jak nie za często będzie się ją wymieniać to powinno być ok.
Po tym jak rozmawialiśmy to faktycznie nie jestem przekonany co do klejenia tej dyszy jednak, rozważam jakieś mechaniczne mocowanie tego,
Opisałem to w szczegółach w tym temacie: viewtopic.php?f=72&t=10592&p=162416#p162416


Moduły o których myślę, żeby je kleić wyglądają tak:
AC-Kobra2-hotend.PNG

Natomiast koncepcję będę testował również na bloku v6 od Trianglelab składającym się z bloku mosiężnego, dyszy hartowanej i łącznika z tytanu (jeżeli dobrze pamiętam).
podobny blok jest w sidewinder x2. moje podejście planuję na klejony łącznik (krótka długość gwintu, tam mi się to rozkręciło) + wyżarzona podkładka miedziana. nie mogę wygooglać miedzianej M2, więc pewnie będzie M3, ewentualnie coś wytnę nożyczkami z cienkiej blachy. klej kupiłem dragona silikatowy do 1000*C. nie chcę tego zakleić na amen, ale tylko aby "skontrować" wewnętrzną potrzebę rozkręcania się łącznika. na gwint dyszy nie planuję kleju. dyszą będę dociskał podkładkę do łącznika.
geos
Postów w temacie: 7
Posty: 12
Rejestracja: 17 lip 2023, 09:19

Re: Wysokotemperaturowy klej do gwintów w głowicy.

Post autor: geos »

już po zabawie. zrobiłem jak napisałem wyżej. podkładkę M3 musiałem lekko obrobić, aby pasowała. wolałbym M2, no ale nie mogłem znaleźć (były M2 mosięzne). klej dragona w tubce, silikatowy, do 1000*C. mój egzemplarz miał trochę rozwarstwione fazy i trzeba było wymieszać. lekko posmarowałem górny kawałek gwintu łącznika, wkręciłem, opalarką podkurowałem godzinkę. podkładkę dociskałem na gorąco dyszą. kilka niewielkich wydruków poszło i jest dobrze. klej trzyma na razie spoko. jestem zadowolony, mam nadzieję, że ten stan się utrzyma.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 5
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Wysokotemperaturowy klej do gwintów w głowicy.

Post autor: Igor »

Jest jeszcze przedłużka "Mellow Rapido". Załatwia dwie sprawy na raz. 1 Odkręcanie dyszy. Można Rapido wkręcić w blok ameliniowy na dowolny trwalszy klej, zaś dyszę wkręcać do niej a jako że jest miedziana to nie ma takiej różnicy rozszerzalności temperaturowej między dyszą a gwintem w którym siedzi. 2 - przedłuża strefę gorącą hotendu, zmieniając każdą dyszę w Volcano.

Po lewej normalne zastosowanie Rapido, po prawej moja kombinacja "CHT Super Volcano dla każdej zwykłej M6/V6":
image.png
Mam dwie Prusy. W jednej blok Volcano ze zwykłą wkrętką od Stefana i krótką dyszą (zwykle wkręcona oryginalna CHT ale do nylonu żelazna nie-CHT). W drugiej rozwiązanie powyżej. W obu bloki Volcano marki "Blok Grzejny Volcano tanio maj frend" za 9 złotych. Nic się nie wykręca, nie cieknie bokiem. Obie drukują tak samo szybko. Przy innym bloku (też marki "Blok Grzejny ... frend") cieklo u góry między blokiem a łacznikiem i czasem się wykręcało.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 5
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Wysokotemperaturowy klej do gwintów w głowicy.

Post autor: Igor »

Wquadka od Sztefana wygląda i działa tak:
image.png
i była inspiracją dla mojego kombajnu.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”