Problem z drukarka neptune 4pro albo programem cura

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Master1988
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2024, 18:12
Drukarka: Neptune 4pro

Problem z drukarka neptune 4pro albo programem cura

Post autor: Master1988 »

Witam stałem się posiadaczem drukarki neptune 4pro od niedawna borykam się z problemem. Obejrzałem chyba z 100 różnych filmów na YouTube jak wykonuje się kalibrację np wieży. Temperatury robię zgodnie z poradami z filmów zapisuje plik puszczam na drukarce i efekt jest taki że drukuje na stałej temperaturze nie zmienia ich. Po prostu czy ja coś źle robię czy gdyż wydaje mi się że robię identycznie jak na filmach. Prosiłbym o jakieś wskazówki gdyż to moja pierwsza drukarka
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Problem z drukarka neptune 4pro albo programem cura

Post autor: Andrzej_W »

W Cura musisz sobie do instalować dodatki że scryptami które dodają taką możliwość zmiany temperatury.
Zainstaluj sobie dodatkowo SuperSlicer on ma fajne możliwości kalibracji drukarki.
Master1988
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2024, 18:12
Drukarka: Neptune 4pro

Re: Problem z drukarka neptune 4pro albo programem cura

Post autor: Master1988 »

Andrzej_W pisze: 10 lut 2024, 19:25 W Cura musisz sobie do instalować dodatki że scryptami które dodają taką możliwość zmiany temperatury.
Zainstaluj sobie dodatkowo SuperSlicer on ma fajne możliwości kalibracji drukarki.
A skąd mam wziąć poprawne dane jakie wprowadzić w tym programie aby drukarka zadziałała bo tylko ta cura dołączona do drukarki miała przypisana moją drukarkę
Master1988
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2024, 18:12
Drukarka: Neptune 4pro

Re: Problem z drukarka neptune 4pro albo programem cura

Post autor: Master1988 »

Andrzej_W pisze: 10 lut 2024, 19:25 W Cura musisz sobie do instalować dodatki że scryptami które dodają taką możliwość zmiany temperatury.
Zainstaluj sobie dodatkowo SuperSlicer on ma fajne możliwości kalibracji drukarki.
Tymbardziej to jest moja pierwsza drukarka i to są moje początki więc proszę o wyrozumiałość
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Problem z drukarka neptune 4pro albo programem cura

Post autor: Andrzej_W »

Każdy kiedyś zaczynał.
Jedna z możliwości jest skorzystanie z profilu poprzednika neptune 3 pro i dostosowanie go pod swoja drukarkę bo 4 jest na Kliperze a 3 pewnie na Marlinie.
Albo poczekanie aż społeczność doda profil drukarki.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 796
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Problem z drukarka neptune 4pro albo programem cura

Post autor: majek »

Zainstaluj plugina AutoTowers Generator - on dodaje od razu skrypty, które zmieniają temperaturę, retrakcję itp.
Jeżeli zainstalujesz jeszcze OpenSCAD-a, to można wtedy też generować swoje wieże kalibracji o zadanych parametrach, a nie tylko gotowce.
Master1988
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2024, 18:12
Drukarka: Neptune 4pro

Re: Problem z drukarka neptune 4pro albo programem cura

Post autor: Master1988 »

majek pisze: 10 lut 2024, 22:35 Zainstaluj plugina AutoTowers Generator - on dodaje od razu skrypty, które zmieniają temperaturę, retrakcję itp.
Jeżeli zainstalujesz jeszcze OpenSCAD-a, to można wtedy też generować swoje wieże kalibracji o zadanych parametrach, a nie tylko gotowce.
Właśnie mam to wszystko zainstalowane i nie działa nie dodaje skryptów do g code
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”