Anycubic Vyper problem z retrakcja

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
unitrall
Postów w temacie: 5
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2021, 23:04
Lokalizacja: Wiedeń
x 3

Re: Anycubic Vyper problem z retrakcja

Post autor: unitrall »

Ja mam retrakcję dla pla od DD chyba na 5mm i 60mm/s minimalny przejazd dla retrakcji 0.8mm a temperatura dla mojego vypera to 215stopni w silikonowej bluzeczce.
Dla pla od 3dcolor tylko 3mm
Awatar użytkownika
unitrall
Postów w temacie: 5
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2021, 23:04
Lokalizacja: Wiedeń
x 3

Re: Anycubic Vyper problem z retrakcja

Post autor: unitrall »

unitrall pisze: 09 lut 2024, 20:14
szauma pisze: 09 lut 2024, 08:54 Dysza 0.4, a ścianka 0.8 to logiczne dla mnie że dwa obrysy po 0.4 więc nigdzie o tym nie wspominałem.

Co do rurki to nie wiedzę nic z unicorna, znalazłem tylko z capricorna. O to chodzi? https://www.amazon.com/Capricorn-Bowden ... B079P92HN9
Tak, to ten. co za różnica capricorn czy unicorn ;D
https://www.amazon.de/gp/product/B09R1N ... =UTF8&th=1
szauma
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 04 lut 2024, 16:30

Re: Anycubic Vyper problem z retrakcja

Post autor: szauma »

unitrall pisze: 09 lut 2024, 20:20 Ja mam retrakcję dla pla od DD chyba na 5mm i 60mm/s minimalny przejazd dla retrakcji 0.8mm a temperatura dla mojego vypera to 215stopni w silikonowej bluzeczce.
Dla pla od 3dcolor tylko 3mm
Warto kupować ten silikonowy kołnierz?
Na teście wieży retrakcji na wyższych wartościach mocno nitkowało. Spróbuję jeszcze później jak będę miał dostęp do drukarki na wyższych temperaturach jak radzicie. Jak nie pomoże to zamówię ten łącznik.
roman pisze: 09 lut 2024, 19:18 To ja pomyłkowo namieszałem z tą "dyszą 0.8", sorry.

Moje zdanie nt. bowdena jest takie, że nie ważne jak jest skręcony hotend to łącznik (gardziel) i tak należy
wymienić na:
- polecany tu na forum "łącznik od tdi" (jak się poszuka po forum to powinno się znaleźć bo było parę razy),
....
https://allegro.pl/oferta/lacznik-ptfe- ... 4459275053 coś takiego? Bo napisałeś od TDI to zacząłem szukać czegoś od 1.9 TDI :D Jak wymienię ten łącznik to już chyba bez znaczenia będzie czy dokupie dodatkowo ta niebieskie rurkę z capricorna czy zostawię oryginał biały bo ona już nie będzie spełniała jakiejś super funkcji.
Awatar użytkownika
unitrall
Postów w temacie: 5
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2021, 23:04
Lokalizacja: Wiedeń
x 3

Re: Anycubic Vyper problem z retrakcja

Post autor: unitrall »

Bluzeczka dale to, że to źle zaprojektowane chłodzenie nie studzi zbytnio głowicy i temperatura prawie nie skacze - no o 1-2 stopnie tylko.

Na pewno nie zaszkodzi a kosztuje grosze.

Co do łącznika, to ja mam wszystko oryginalne poza samą dyszą - ale nie pamiętam od kogo kupiłem. Ponoć identyczna z oryginałem - profil wygląda tak samo.

Faktycznie przy zbyt wysokiej temp. nitkuje, ale można drukować szybciej. Coś za coś.

Na niskiej temp nie ma nitkowania, ale jakość druku i klejenie jest jakieś słabe.

Generalnie drukuję dużo z bardzo nieregularną powierzchnią, to mi drobne niedociągnięcia nie przeszkadzają.
Przy gwintach wystarczy delikatnie przejechać palnikiem :)
J.A.
Postów w temacie: 4
Posty: 231
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 47

Re: Anycubic Vyper problem z retrakcja

Post autor: J.A. »

szauma pisze: 10 lut 2024, 09:29 https://allegro.pl/oferta/lacznik-ptfe- ... 4459275053 coś takiego? Bo napisałeś od TDI to zacząłem szukać czegoś od 1.9 TDI :D Jak wymienię ten łącznik to już chyba bez znaczenia będzie czy dokupie dodatkowo ta niebieskie rurkę z capricorna czy zostawię oryginał biały bo ona już nie będzie spełniała jakiejś super funkcji.
Tak, dokładnie to. Tak, wystarczy oryginalna, byle była ciasno osadzona.
Chodzi o to, że jak masz oryginalny łącznik, to rurka może się z czasem poluzować i podnosić - odsuwać od dyszy w czasie cofania filamentu. Wtedy powstaje tzw "szparka", a powstaje ona w miejscu gdzie filament jest półpłynny i włazi między czoło rurki, a zadek dyszy. I zaczyna się blokować i wtedy extruder przeskakuje, a drukarka bardzo często przestaje w ogóle drukować.
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 4
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Anycubic Vyper problem z retrakcja

Post autor: roman »

Albo taki - https://pl.aliexpress.com/item/1005005846685219.html (ale upewnij się czy na pewno będzie pasowała u Ciebie). Ten ma taką zaletę, że można grzać powyżej 250 st. Mimo, że jakość chińczykowa to u mnie (podobny łącznik) sprawowował się bardzo dobrze.
J.A.
Postów w temacie: 4
Posty: 231
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 47

Re: Anycubic Vyper problem z retrakcja

Post autor: J.A. »

@roman, a tak BTW, to jak jest realizowane uszczelnienie między dyszą, a łącznikiem?
Bo i w wersji "fabrycznej" i w TDI rurka teflonowa jest też elementem uszczelniającym, a tu mamy metal-metal.
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
szauma
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 04 lut 2024, 16:30

Re: Anycubic Vyper problem z retrakcja

Post autor: szauma »

roman pisze: 10 lut 2024, 19:37 Albo taki - https://pl.aliexpress.com/item/1005005846685219.html (ale upewnij się czy na pewno będzie pasowała u Ciebie). Ten ma taką zaletę, że można grzać powyżej 250 st. Mimo, że jakość chińczykowa to u mnie (podobny łącznik) sprawowował się bardzo dobrze.
Podpinam się pod poprzednie pytanie, nie ma tutaj problemu z uszczelnieniem połączenia między dysza a tą tuleją? Bo zastanawiam się właśnie co zamówić
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 4
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Anycubic Vyper problem z retrakcja

Post autor: roman »

Gardziel ma tę płaszczyzne płaską i gładką, tak jak i sama dysza (a przynajmniej powinny mieć). Nie wiem dokładnie, ale być może one są w tych płaszczyznach polerowane. Poprawnie skręcone (na gorąco) zapewnia szczelność.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”