Ender 3v2 vs Ender 3v3 SE

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
piatek13
Postów w temacie: 1
Posty: 23
Rejestracja: 19 maja 2023, 18:41
x 2

Ender 3v2 vs Ender 3v3 SE

Post autor: piatek13 »

Temat jest taki...
Mój Ender 3v2 jest ostatnio obłożony i nie wyrabia z drukiem, postanowiłem więc kupić drugą drukarkę. Myślałem nawet o takiej samej (3v2) bo ją już w miarę poznałem i mam do niej sporo zapasowych gratów. Okazuje się jednak że na Aliexpresie nowsza drukarka Ender 3v3 SE jest... o 100zł tańsza. Możecie mi powiedzieć co z tym Enderem 3v3 jest nie tak? Z tego co widzę ma czujnik położenia, drugą śrubę w osi Z, direct extruder itd... więc drukarka powinna być chyba droższa. Przynajmniej tak mi się wydaje... Oświeci ktoś laika o co chodzi?
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1357
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 735

Re: Ender 3v2 vs Ender 3v3 SE

Post autor: JGFTW »

Nie będę się rozpisywał na temat różnic pomiędzy dwoma modelami, możesz je łatwo wygooglować.
Powiem tylko że patrząc ile osób miało problemy z V2, jak wiele modyfikacji jest do tego oraz ile osób je sprzedaje i w jakim stanie (jak wiele modyfikacji w nim zrobili) to nie tknąłbym palcem tej wersji.

Mam E3v3SE i jest to moja najbardziej bezproblemowa drukarka po wyjęciu z pudełka (o dziwo). Nie jest to sprzęt idealny, bo podkładka fabryczna nadaję się tylko do PLA, ma łącznik z PTFE w środku, łożyska w osi Y są słabej jakości (jedno miałem walnięte od początku) i rama jest trochę licha, ale nie można narzekać na ten sprzęt w tej cenie. Dodatkowo nie ma tam rzeczy, których nie można wymienić za grosze i problemów, które ciężko rozwiązać. Ma bardzo fajny soft, bardzo wygodny ekran, jest dość cicha, dobry ekstruder, napinacze pasków i bardzo dobry design.

Skwituję tego Endera V3 tym, że na pewno w tym roku kupię sobie jeszcze jednego, czego nie mogę powiedzieć o innych drukarkach, które mam ;)
Awatar użytkownika
Wlodek68
Postów w temacie: 1
Posty: 70
Rejestracja: 18 wrz 2023, 08:29
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 5

Re: Ender 3v2 vs Ender 3v3 SE

Post autor: Wlodek68 »

Ja tylko mogę potwierdzić - mam ją od września ubiegłego roku - do dzisiaj pracuje poprawnie, z małymi uchybieniami.Ale zadowolony jestem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”