Jakimi filamentami drukujecie na Bambu Lab?

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
afrykaner
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2024, 19:47
x 1

Re: Jakimi filamentami drukujecie na Bambu Lab?

Post autor: afrykaner »

777raizu pisze: 22 lut 2024, 20:16 nie drukuje na bambulab, ale jestem w stanie bardzo polecic pla od noctuo i rosa3d.
najlepsze filamenty jakie kiedykolwiek miałem.
Co prawda dopiero zaczynam, ale z Rosa ( PLA ) miałem trochę problemów ( jakość powierzchni, silne skurcze materiału ). Pomógł jeden wkład z żelem silikonowym w pudle na szpule i drugi w AMS.

Osuszył powietrze do 20 %

PLA Tough po osuszeni też lepiej sobie radzi.
obraz.png
Awatar użytkownika
artusiek
Postów w temacie: 2
Posty: 303
Rejestracja: 29 mar 2017, 22:51
Lokalizacja: Czadrów
Drukarka: PrusMK3s,Bambulab X1
x 54

Re: Jakimi filamentami drukujecie na Bambu Lab?

Post autor: artusiek »

zlp pisze: 18 lut 2024, 12:15
artusiek pisze: 15 lut 2024, 23:12 ... Miałem jeszcze kila paczek PLA MATT - strasznie się kruszą ,ale wyrzucić szkoda . Probowałem - bamus poległ , zresztą prusa też
Drukowałeś bez AMS?
Z AMS , bez AMS , na MK3S+ , na mim składaku Fulbear ... kruszy sie i tyle .... wywaliłem szkoda nerwów
Artusiek
Prusa MK3s ; Bambu X1 , Hevo ( prawie działa :thumbdown: )
LigiT3c
Postów w temacie: 1
Posty: 20
Rejestracja: 30 mar 2024, 00:26
x 6

Re: Jakimi filamentami drukujecie na Bambu Lab?

Post autor: LigiT3c »

Odkopie trochę kotleta :)
W ciągu kilku miesięcy mojego doświadczenia z drukiem, mam takie oto spostrzeżenia:
Colorfil- w zasadzie dobry, choć moim zdaniem zbyt widoczne warstwy. Testowałem na różnych prędkościach i ustawieniach w zasadzie efekt od zadowalający po dobry.
Spectrum - jak za tą cenę spodziewałem się produktu o wysokich walorach wizualnych. Moje zdanie jest takie, że jest tylko nieznacznie lepszy od Colorfila ale za to cenowo powala.
Fiberology - bardzo dobry producent, choć np. biały kolor czy beżowy jest niedopracowany.
Rosa3D - tu jest miłe zaskoczenie. Jakość bardzo wysoka, cena umiarkowana. Cała linia "skin" rozwaliła mi umysł. dwu i 3 kolorowce to potęga. Kolor biały co by nie zrobić zawsze wpada do grupy "Marble" :) Kolory z lini Satin maja dziwny efekt. Jak dla mnie daleki od spodziewanego.
Bambu- jak dla mnie najlepszy filament z dostępnych. Trochę słaba gama kolorystyczna. Biały kolor za to jest tym co obżarło babci kukurydzę. Tak ładnych wydruków w białym nie udało mi sie zrobić na żadnym innym producencie. Co do ceny? Mnie udaje się kupować go w cenie około 75 zł/kg. Sprowadzam z Oficjalnego sklepu w DE.

Obecnie przymierzam się do zakupu ESUN i SUNLU, bo podobno to właśnie oni robią filament dla Bambu (pisze podobno bo tak niesie wieść gminna). Może ktoś z Was może potwierdzić lub zaprzeczyć tej informacji?
Roon7
Postów w temacie: 2
Posty: 65
Rejestracja: 20 lis 2023, 21:46
x 9

Re: Jakimi filamentami drukujecie na Bambu Lab?

Post autor: Roon7 »

Ja trochę się zawiodłem na Bambu PLA.
Drukarka stoi przy oknie, więc zdarza się, że słoneczko przyświeci, ale delikatnie bo okno na północ. OK, fatalne miejsce dla drukarki, ale tam właśnie ma u mnie miejsce i tyle w temacie.
Na AMS przez ostatni czas mam 3 rolki Creality Hyper PLA i jedną rolkę Bambu PLA Basic.
Nie drukuję codziennie, raczej w każdy weekend, i za każdym razem Bambu PLA po „przerwie” się kruszy. Więc mozolnie przepycham z teflonu, wkładam do suszarki i jest OK.
Prawie OK, bo rolki Hyper PLA „no problemo” idą bez zająknięcia.
Więc patrząc na cenę Bambu PLA vs Hyper PLA, wybieram ostatnio te drugie. Idą bez problemu na profilu 2x szybszym niż default na 0.6 dyszy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”