Ender 5 Plus - podłączenie BLTouch do SKR mini E3 V3

NieJestemPROO
Postów w temacie: 2
Posty: 35
Rejestracja: 16 wrz 2023, 11:48
x 1

Ender 5 Plus - podłączenie BLTouch do SKR mini E3 V3

Post autor: NieJestemPROO »

Witam. Dzisiaj przyszła do mnie płyta BTT SKR mini E3 V3, do mojego ender 5 plus. Zacząłem wszystko podłączać i pozostał ostatni element, czyli wspomniany BLTouch. Okej, mam dwie kostki, zacząłem szukać jak je podłączyć. W małej muszę zamienić miejscami przewody (czarny od strony zasilania, biały od strony karty sd) i podłączyć do Zstopa. Zaś w dużej kostce nie pokrywają mi się żadne kolory ze schematem.
Przewody mam koloru: Czerwony, Brązowy, Pomarańczowy, Według schematu na 3 pinach w podłużnej kostce powinna być kolejność: Niebieski, Czerwony, Żółty. Czyli ja troszkę idąc na ślepo, ale próbując samemu pomyśleć, muszę ułożyć je tak: Brązowy, Czerwony, Pomarańczowy. Dobrze myślę czy totalnie źle? Dodaje zdjęcie, jak to teraz wygląda, nic nie ruszane.

A widzę, że to nie koniec problemów, bo totalnie nie mogę skompilować Marlina pod nią, co chwilę jakieś błędy. Póki co nie poddaje się, dzisiejszy dzień po kilku h próby kompilacji i podłączenia płytki, zmusza mnie do zadania tego pytania. Mam nadzieję, że podłączenie wyświetlacza pójdzie mniej problemowo.

W sumie zadam pytanie od razu, bo stół grzany jest przez oddzielną płytkę, ja ją normlanie podłączyłem pod grzanie stołu. W sumie teraz tak pomyślałem i zastanawiam się czy prawidłowo. :piwo:
Załączniki
BLTouch.jpg
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Ender 5 Plus - podłączenie BLTouch do SKR mini E3 V3

Post autor: Jarewa »

To tylko trzy kolory brązowy masa czerwony plus 5V pomarańczowy servo
NieJestemPROO
NieJestemPROO
Postów w temacie: 2
Posty: 35
Rejestracja: 16 wrz 2023, 11:48
x 1

Re: Ender 5 Plus - podłączenie BLTouch do SKR mini E3 V3

Post autor: NieJestemPROO »

Wielkie dzięki. To mi wystarczyło, podłączone. Brązowy - GND, Czerwony - PWR, Pomarańczowy - PA1
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1359
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 738

Re: Ender 5 Plus - podłączenie BLTouch do SKR mini E3 V3

Post autor: JGFTW »

Problem już rozwiązany, ale tak informacyjnie warto wrzucić, że można podłączyć na dwa sposoby BLtouch w tej płycie:
BigTreeTech-SKR-Mini-E3-V3.0-14-2934205049.jpg
Do Z-probe albo do serwa (S, G, V) i do krańcówek (Zmin +,-).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”