Ender 3 v2 - po skończeniu wydruku, stół jedzie za bardzo do przodu

Breyger
Postów w temacie: 8
Posty: 188
Rejestracja: 03 mar 2024, 18:29
x 1

Re: Ender 3 v2 - po skończeniu wydruku, stół jedzie za bardzo do przodu

Post autor: Breyger »

To było tak, że mi ją pożyczył (praktycznie najlepszy przyjaciel) bo miałem kilka rzeczy dla siebie do wydrukowania. On nie miał czasu pilnować bo np jedna obuowa się drukowała dwa dni, a ja z kolei siedzę na L4 ze złamaną nogą. Mogę ją używać ile chcę.
I jak zacząłem drukować to mega mi się spodobało drukowanie i w ogóle ten temat. Ogólnie lubię elektornikę, to mój zawód nawet, choć nie umiem tego naprawić :D
A FW aktualizowałem bo na początku miałem jakiś problem z drukiem (nie pamiętam jaki) wyszło z rozmowy z nim że jej praktycznie dwa lata chyba nie używał a od 3 lat (chyba nie pamiętam) nie aktualizował i w tym widział problem. No i poczytałem trochę i wyszło mi na to że mogę bez problemu zaktualizować, co w sumie wyszło OK. Tylko z tym ustawieniem że na końcu jedzie za daleko jest problem.
Także nie denerwuj się :) On znając jego i tak się będzie z tego jeszcze śmiał itp itd (on tez elektronik "czynny" zawodowo i fachura pierwsza klasa) ale ja mam taką psychikę że nie lubię takich sytuacji i będzie mnie gryzło sumienie.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 795
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Ender 3 v2 - po skończeniu wydruku, stół jedzie za bardzo do przodu

Post autor: majek »

Może firmware jest ok, ale krańcówka jest przesunięta?
Jak drukujesz, to początek stołu (0,0) jest przy przedniej krawędzi czy przesunięty? Jak ręcznie (z menu czy po serialu) sterujesz drukarką, to jak pojedziesz do Y=max to też tak się zachowuje?
Breyger
Postów w temacie: 8
Posty: 188
Rejestracja: 03 mar 2024, 18:29
x 1

Re: Ender 3 v2 - po skończeniu wydruku, stół jedzie za bardzo do przodu

Post autor: Breyger »

majek pisze: 06 mar 2024, 22:19 Może firmware jest ok, ale krańcówka jest przesunięta?
Jak drukujesz, to początek stołu (0,0) jest przy przedniej krawędzi czy przesunięty? Jak ręcznie (z menu czy po serialu) sterujesz drukarką, to jak pojedziesz do Y=max to też tak się zachowuje?
Szczerze mówiąc nie pomyślałem o tym żeby sprawdzić co będzie jak ręcznie pojadę na maxY. Sprawdzę jutro.
Krańcówka jest chyba ok. zachowuje się normalnie, i nie jest przesunięta ani stół .
lukk
Postów w temacie: 4
Posty: 284
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 138

Re: Ender 3 v2 - po skończeniu wydruku, stół jedzie za bardzo do przodu

Post autor: lukk »

Jak już chcesz updatować to mogłeś wybrać coś lepszego niż firmware od creality, a i tak po updacie musisz sobie zrobić wszystkie kalibracje, chyba że dane spisałeś.
Ten Professional firmware jest ciekawy, bo ma dużo więcej opcji konfiguracji z poziomu wyświetlacza niż stock i sporo przydatnych funkcji (typu pasek szybkiego dostępu, bed tramming za pomocą BL touch itp.). Ciekawy jest też FW JyersUI, ale mi bardziej przypasował ten pierwszy, właśnie przez sporą ilość opcji z poziomu wyświetlacza.
Breyger
Postów w temacie: 8
Posty: 188
Rejestracja: 03 mar 2024, 18:29
x 1

Re: Ender 3 v2 - po skończeniu wydruku, stół jedzie za bardzo do przodu

Post autor: Breyger »

@lukk nie chciałem aż tak ingerować w soft czy w ogóle w drukarkę.

Sprawdziłem manualnie i jakby ta drukarka jest "za krótka" :D mogę pojechać do 230 i koniec, dalej już te 5 mm zgrzytnie. Ona jest trochę pomodzona, więc może kolega krańcówkę zamontował inaczej niż seria a potem w FW ustawił 230 i było ok, a po aktualizacji wróciło 235 ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”