Ender 5 Plus, BTT SKR mini E3 v3 z TFT35 v3.0.1 i BLTouch Marlin

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1359
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 735

Re: Ender 5 Plus, BTT SKR mini E3 v3 z TFT35 v3.0.1 i BLTouch Marlin

Post autor: JGFTW »

NieJestemPROO pisze: 10 mar 2024, 18:42 Marlin - bugfix2.1.X
Powinieneś użyć wersji stabilnej, a nie bugfix - ona może mieć nieprzewidywalne zachowania, jak zwiecha przy jakiejś pozycji w menu.
NieJestemPROO
Postów w temacie: 7
Posty: 35
Rejestracja: 16 wrz 2023, 11:48
x 1

Re: Ender 5 Plus, BTT SKR mini E3 v3 z TFT35 v3.0.1 i BLTouch Marlin

Post autor: NieJestemPROO »

JGFTW pisze: 11 mar 2024, 02:40
NieJestemPROO pisze: 10 mar 2024, 18:42 Marlin - bugfix2.1.X
Powinieneś użyć wersji stabilnej, a nie bugfix - ona może mieć nieprzewidywalne zachowania, jak zwiecha przy jakiejś pozycji w menu.
Wszystko już opanowane.
- BLTouch nie działał ze względu na używanie gotowego konfigu który daje marlin, dopiero ustawienie czystego konfigu, sprawił, ze wszystko działa okej. Gotowe konfigi miały inne definicje, a co niektórych nie było co mnie z początku dziwiło, ale uznawałem, ze tak ma być.
- P-offset zawieszał się, ponieważ gryzł się soft wyświetlacza z softem na płycie. Z momentem kiedy zrozumiałem, że mogą się ze sobą w różny sposób komunikować/wysyłać polecenia, może być jakiś problem. A zacząłem to rozumieć z momentem gdy wszedłem w standardowy tryb marlina i tam działał czujnik filamentu i P-offset. Na nowo wykonałem ustawienia wyświetlacza i wszystko zaczęło działać z poziomu dotykowego.
- Czujnik filamentu wystarczyło wpiąć do wyświetlacza i też ustawić go w oprogramowaniu od wyświetlacza i śmiga.

Na tę chwilę drukarka śmiga bez zarzutu. Jedyny problem jaki zauważyłem drukując kostkę kalibracyjną, to to, że na ostatnich dwóch warstwach wyłącza już grzanie hotednu i stołu. Teraz próbuję to zrozumieć, czy jest to powiązane z oprogramowaniem (jak tak to którym), czy coś mi się w slicerze gryzie.
JGFTW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”