Prusa slicer zmiana prędkości

Jakość druku Cię nie zadowala?
777raizu
Postów w temacie: 3
Posty: 37
Rejestracja: 20 lut 2024, 18:42

Prusa slicer zmiana prędkości

Post autor: 777raizu »

Cześć, chcę zmienić prędkość w prusa slicerze na 80mm/s, kiedy eksportuje g code modelu kalibracyjnego: https://www.thingiverse.com/thing:3397997
pokazuje mi, że będzie się drukował 30minut nie zależnie jaką prędkość ustawie.
W załączniku wysłałem jakie prędkości ustawiłem, nie chce na nich drukować, co nie co zmienię bo wiem, że niektóre wartości powinny być mniejsze ale problem w tym, że mimo to pokazuje mi 30 minut druku tak samo jak w 2x mniejszych prędkościach również załączonych w załączniku.
Załączniki
zyczemilegodniakazdemuktotoczyta.PNG
Przechwytywanie.PNG
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 633
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 259

Re: Prusa slicer zmiana prędkości

Post autor: Rozarh »

Moim zdaniem albo slicer uwzględnia niską akcelerację i wie, że w czasie druku maksymalna prędkość nie zostanie osiągnięta albo masz określoną (kiedyś wpisałeś) "max volumetric speed" (maksymalna prędkość przepływu/objętości), która zbija prędkość druku do takiej za którą dysza jeszcze nadąży podawać filament.
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
777raizu
Postów w temacie: 3
Posty: 37
Rejestracja: 20 lut 2024, 18:42

Re: Prusa slicer zmiana prędkości

Post autor: 777raizu »

no tak patrzę to miałem ustawione max volumetric speed na 15, ustawiłem na 0 i dalej to samo więc chyba ta pierwsza opcja
777raizu
Postów w temacie: 3
Posty: 37
Rejestracja: 20 lut 2024, 18:42

Re: Prusa slicer zmiana prędkości

Post autor: 777raizu »

na curze normalnie zmienia mi prędkość i nie wiem co zrobić, bo zależy mi na kalibracji flow rate
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1359
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 735

Re: Prusa slicer zmiana prędkości

Post autor: JGFTW »

Są dwie zakładki, gdzie kontroluję się prędkość:
- Print settings -> speed:
print-speed-e3v3se.PNG
- Printer Settings -> machine limits:
machine-limits-e3v3se.PNG
Koniecznie tu trzeba dać "emit to gcode" jak chcesz móc zmieniać wartości.
Jak tego nie zrobisz to weźmie maksymalne wartości z oprogramowania drukarki, więc ewentualnie możesz tam zmienić.
Poprzez:
https://marlinfw.org/docs/gcode/M203.html
https://marlinfw.org/docs/gcode/M204.html
https://marlinfw.org/docs/gcode/M205.html

Tak jak wymienił Rozarh jest jeszcze "max volumetric speed", ale jak dałeś na zero to powinno nie ograniczać prędkości przez przepływ filamentu.
kawaled6
Postów w temacie: 1
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2020, 20:01
Lokalizacja: Olkusz
Drukarka: Anet A6, Ender 3
x 15

Re: Prusa slicer zmiana prędkości

Post autor: kawaled6 »

W Cura w zakładce od chłodzenia wydruku jest jeszcze coś takiego jak "minimalny czas warstwy".

Może Twój obiekt jest na tyle mały, że pomimo zwiększenia prędkości ogranicza ją właśnnie minimalny czas warstwy, tak aby nowo położona warstwa zdążyła zastygnąć?
Anet A6 - po modyfikacjach
Ender 3 - po modyfikacjach
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 1
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Prusa slicer zmiana prędkości

Post autor: Igor »

Niedawno rozwiązałem podobny problem z parametrami "hamulcowymi":
viewtopic.php?p=162781

Tak przy okazji - po to masz volumetric speed żeby nie przeliczać tego wszystkiego ręcznie na prędkości liniowe. Ustawiasz Max Volumetric Speed danego filamentu na wartość jaką jest w stanie przepuścić Twój ekstruder a w ustawieniach wydruku wszystkie prędkości na 0 (zero) co oznacza automatycznie prędkość wynikającą z tempa wytłaczania czyli najszybszy wydruk możliwy przy danym materiale. Jeśli chcesz pewne prędkości ręcznie obniżyć to możesz do sztywnych wartości w mm/s lub w procentach prędkości wynikającej z Max Vol Speed. Przykładowe ustawienia z mojego profilu do detali technicznych:
image.png
Wszystko drukuje się np 22mm3/s (bo tyle ASA jestem w stanie przetopić i położyć moim Volcano CHT) ale zewnętrzne obrysy dla ładności z połową tej prędkości. Do tego First Layer Speed na 35mm/s żeby ładnie wsmarować w stół i tyle. Jak zmieniam wysokość warstwy to wszystkie wartości zmieniają się proporcjonalnie bez mozolnego przeliczania.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”