Ender 3V3 KE

Jakość druku Cię nie zadowala?
cieplok
Postów w temacie: 1
Posty: 56
Rejestracja: 17 lis 2020, 14:55
x 29

Re: Ender 3V3 KE

Post autor: cieplok »

Najlepsze co mozesz zrobic to zmienic slicer na cos godziwego i porzucic jakies wynalazki od Creality - polecam PrusaSlicer albo OrcaSlicer - oba maja bardzo dobre tzw organic supports.
Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 2
Posty: 190
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 52

Re: Ender 3V3 KE

Post autor: alucard321pl »

Cura w nowych wersjach też ma poprawione podpory "drzewiaste". Już nie robi sukienki dookoła.
Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 3V3 KE

Post autor: Andrzej_W »

Bo pewnie używają starszej wersji któregoś slicera i mogą nie mieć wszystkich ustawień pod drzewka.
Ogólnie to trzeba sobie testowo dojść do właściwych parametrów dla swojej drukarki.
Awatar użytkownika
marcin-1125
Postów w temacie: 2
Posty: 130
Rejestracja: 24 mar 2023, 09:14
Drukarka: Creality Ender 5.300
x 18

Re: Ender 3V3 KE

Post autor: marcin-1125 »

Witam. UltiMaker Cura polecam jak najbardziej. Jest bardzo przejrzysty i intuicyjny. Podpory "Tree" można skonfigurować do swoich potrzeb. Orca Slicer to skok milowy. Jest trudniejszy od U. Cura w konfiguracji początkowej, ale ma np. taką opcję że można odznaczać miejsca w których nie będą tworzyć się podpory.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 2
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Ender 3V3 KE

Post autor: Igor »

Parametry suportów zacznij sobie dobierać na ślepo, pobaw się jednym, w górę, w dóż, obserwuj efekt.

Zapytaj jeszcze o dobór opon. Najlepiej w tym wątku. Aby tylko nie tworzyć nowego.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 2
Posty: 190
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 52

Re: Ender 3V3 KE

Post autor: alucard321pl »

marcin-1125 pisze: 28 lut 2024, 07:42 Orca Slicer to skok milowy. Jest trudniejszy od U. Cura w konfiguracji początkowej, ale ma np. taką opcję że można odznaczać miejsca w których nie będą tworzyć się podpory.
W Cura też jest bloker supportów za pomocą którego zaznacza się, gdzie nie chce się podpór.
Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
Awatar użytkownika
marcin-1125
Postów w temacie: 2
Posty: 130
Rejestracja: 24 mar 2023, 09:14
Drukarka: Creality Ender 5.300
x 18

Re: Ender 3V3 KE

Post autor: marcin-1125 »

Nie wiedziałem. Zainteresuję się tym.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 2
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Ender 3V3 KE

Post autor: Igor »

W Prusa Slicerze również, przy malowaniu "support enforcerów" (na niebiesko, lewym klawiszem) możesz też malować SUpport Blockery (na czrerwono, prawym).
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Andrzej99
Postów w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 11 mar 2024, 14:02
x 1

Re: Ender 3V3 KE

Post autor: Andrzej99 »

Działając na moim Enderku przyzwyczaiłem się używać Cury. W porównaniu do Prusy Cura ma więcej ustawień n.p. ironingu czy fuzzy skin'a. Ale w innych tematach odstaje jak n.p. wspomniane malowanie podpór czy seamów (bardzo fajne przy precyzyjnych obiektach print in place). Prusa ma też bardzo fajne wykończenia jak krzywa hilberta.
Tymczasem odkryłem OrcaSlicer czyli pochodną m.in. Prusy i coś czuję, że zaprzyjaźnię się na dłużej. Ma zalety Cury i Prusy. Dodatkowo zauważyłem właśnie, że przy operacji zmiany filamentu na jednej warstwie Orca w przeciwieństwie do Prusy nie wymusza zmiany filamentu co warstwa tylko co dwie warstwy bo kontynuuje drukowanie na ostatnim kolorze z poprzedniej warstwy. Warto od razu zacząć od orki, żeby potem się nie przestawiać.
Acha, Prusa i Orca mają bardzo przydatne narzędzie do podglądania pracy hotendu. Cura też to ponoć miała ale u mnie tego nie widzę.
Zielony
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2024, 19:14

Konserwacja,smary itd

Post autor: Zielony »

Siemanko,mam pytanie czy podzieliłby sie ktoś wiedzą na temat jakich smarów używać do danych elementów drukarki?
Dostałem wprawdzie 10g tubke do kompletu z drukarką,natomiast słyszałem że śruby osi "z" wymagają innego typu smaru niż rolki pod ruchomym stołem.
Czy ktoś mógłby polecić jakich smarów używać? Wydaje mi sie że nadeszła chwila na nasmarowanie mojej maszynki ale nie chce jej tym zaszkodzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”