zmarszczki na sciankach

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
pawel7318
Postów w temacie: 2
Posty: 24
Rejestracja: 05 wrz 2023, 16:54
Drukarka: Ender-3 v2
Kontakt:

zmarszczki na sciankach

Post autor: pawel7318 »

Hej, w wydruku wychodzi mi cos takiego:
IMG_20240314_173330.jpg
Problem pierszy to te zmarszczki na scianach. Tu wyszyly mocno na supporcie ale czasem tez na scianach drukowanego elementu sie pojawiaja tyle, ze nie tak mocne. Stawialbym, ze to zachodzi po retrakcji i probowalem mieszac z ustawieniami ale bez wiekszych sukcesow. Rodzi sie wiec pytanie czy to nie jest sprzetowy problem.

Kolejny juz mniej istotny to te "grudki" na scianach. Poczatkowo myslalem, ze moga byc spowodowane ekstruderem - ze jago tryby maja jakas niedoskonalosc, ktora sprawia, ze podawane jest wiecej filamentu miejscami. Jednak ciekawe jest to, ze kolejne wydruki z tego samego gcode maja je w tych samych miejscach.

Drukarka to modyfikowana Ender 3v2 m.in. z takimi wynalazkami jak:
- dual Z
- ekstruder z 2ma zebatkami ( taki https://pl.aliexpress.com/item/1005003518933908.html )
- hotend spider speedy


Filament to w tym przypadku tani i slaby Colorfil ale problemy pojawiaja mi sie tez przy wydrukach na lepszych.


Jakis pomysly ?
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: zmarszczki na sciankach

Post autor: mcxmcx »

Wszystko, od filamentu po refrakcję i prędkość.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 1
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 52

Re: zmarszczki na sciankach

Post autor: alucard321pl »

http://retractioncalibration.com/ tą kalibrację właściwie wykonuję raz dla każdego filamentu i jest miodzio. Weź też jakiś inny filament, bo Colorfil w dodatku biały, to raczej nie najlepszy wybór. Miałem przyjemność pracować z tym materiałem (o ile to PLA) i coś mi się przypomina, że trzeba go nieco mocniej grzać. Mimo wszytko najpierw zrób kalibrację retrakcji.
pawel7318
Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
Awatar użytkownika
pawel7318
Postów w temacie: 2
Posty: 24
Rejestracja: 05 wrz 2023, 16:54
Drukarka: Ender-3 v2
Kontakt:

Re: zmarszczki na sciankach

Post autor: pawel7318 »

oO super, tej kalibracji jeszcze nie widzialem. Co do filamentu to wiem, ze ten jest tani i na tym jego zalety sie koncza ale jak wspomnialem problem obserwowalem tez przy innych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”