Orca Slicer - jak wyłączyć retrakcję w wypełnieniu, Linear Advance - jak go aktywować?

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
NieJestemPROO
Postów w temacie: 7
Posty: 35
Rejestracja: 16 wrz 2023, 11:48
x 1

Re: Orca Slicer - jak wyłączyć retrakcję w wypełnieniu, Linear Advance - jak go aktywować?

Post autor: NieJestemPROO »

dziobu pisze: 19 mar 2024, 10:36
NieJestemPROO pisze: 18 mar 2024, 22:15W samym Marlinie (jeśli to ta opcjca) to mam faktycznie wyłączone, powinno być wtedy wszędzie true?
Nie wszędzie - tylko ekstruder. (choć inne osie też mogą mieć względne zadawanie pozycji)
btw.
Wszędzie powinieneś mieć taką samą nastawę. Albo wszędzie pozycja absolutna albo względna. Jeśli fw w drukarce domyślnie ma co innego niż chcesz to masz gcody które to zmieniają; nie ma nic złego w ich użyciu.
Domyślam się, że w marlin będzie to X,Y,Z,E

Jeśli zaś chodzi o gcode jest to M83 dla relative E i M82 dla absolute E. Czyli na początku (?) GCode startowym (nie wiem w którym miejscu umieścić, czasami ma to znaczenie) M83, a w końcowym aby wrócić w razie co do absolute G90.
Nigdy się z tym nie spotkałem, nie wiedziałem, że coś takiego istnieje :D . Niby ten relative jest lepszy jak czytam.
NieJestemPROO
Postów w temacie: 7
Posty: 35
Rejestracja: 16 wrz 2023, 11:48
x 1

Re: Orca Slicer - jak wyłączyć retrakcję w wypełnieniu, Linear Advance - jak go aktywować?

Post autor: NieJestemPROO »

I jak się okazało wszystko działa. Tak się zachowuje gdy włączę LA lub PA. Ale ze mnie amator jeśli chodzi o nowe opcje. A udało mi się to znaleźć dzięki wam, dzięki temu, że powiedzieliście mi co to za opcja ten relative i absolute. Temat wyjaśniony. Czy to prawidłowe zachowanie przy LA i PA, nie mam pojęcia. Wiem tyle, że jak to wyłączę to wszystko śmiga :D .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”