Podłącznie Sherpa mini directr na silniku Nema14 zamiast oryginalnego Bowden

Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Podłącznie Sherpa mini directr na silniku Nema14 zamiast oryginalnego Bowden

Post autor: Kopytko »

To teraz najprościej zrobić tak, ze zadajesz wolną bardzo wolną ekstruzję np 200mm lub ew 100mm i mierzysz dokładnie ile zjadło. Kalibrujesz współczynnik tego co zjadło, do tego co mierzysz i ponowny test.
Jak jest powtarzalnie i prawidłowo, to masz to co potrzebujesz.
Jak wynik jest zmienny, to trzeba sprawdzić czy konstrukcyjnie jest wszytko ok.
Breyger
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Breyger
Postów w temacie: 7
Posty: 188
Rejestracja: 03 mar 2024, 18:29
x 1

Re: Podłącznie Sherpa mini directr na silniku Nema14 zamiast oryginalnego Bowden

Post autor: Breyger »

Naprawiło się :D Po puszczeniu paru wydruków. Tak mi się wydaje że jakiś paproch wpadł w głowice (jakiś wiórek plastiku albo coś) bo musiałem ten ekstruder lekko przypiłować pilniczkiem i prawdopodobnie (tak myślę) jakiś paproch blokował raz po raz przepływ. Ale jak puszczałem przez głowicę te 100mm do zmierzenia to ładny elegancki rękaw szedł. Nawet o dyszy myślałem że może być zatkana i igłą są sprawdzałem.
W każdym razie dzięki za info. Będę teraz wiedział jak dokładniej mierzyć te kroki/mm.
Jeśli aby mógł bym prosić przy okazji, czy te akceleracje itp mam dobrze, bo tak jak mówiłem, kalibrowałem to według filmu Artura Pietrzaka ale pod bowden.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”