A miało być tak pięknie i szybko

Drukarki FDM III Generacji - BambuLab, Creality K1, Qidi Tech, <podróbki, klony>, itp.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: A miało być tak pięknie i szybko

Post autor: dragonn »

Dokładnie, podłączyłeś w ogóle drukarkę po WiFi?
Nie trzeba robić konta, można używać w trybie LAN i działa to spoko i przy okazji firmware się aktualizuje.
Nie baw się z kartą SD ręcznie, to nie Ender.
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 10
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: A miało być tak pięknie i szybko

Post autor: maniolx »

Nigdzie nie zanoszę karty . Przesyłam na kartę po wi-fi plik pocięty w bambu lab . Nie wysyłałem tego po lanie , tylko założyłem konto bo nie wiedziałem że nie trzeba zakładać . A wysyłam na kartę bo za dwa dni drukuję to samo i mam wszystko pod ręką . Nie musi mnie nawet być w domu a mogę puścić wydruk przez telefon . Oczywiście że mam zainstalowany najnowszy firmware . Pierwsze co robię przy zakupie nowego urządzenia to sprawdzenie czy jest nowe firmware i aktualizacja .
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 9
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: A miało być tak pięknie i szybko

Post autor: arek »

Udało mi się powtórzyć. Zobaczymy co z tego będzie: https://github.com/bambulab/BambuStudio/issues/2991

Swoją drogą to, że nie ma dostępu do historii drukowanych modeli (tych przez "Print", nie "Send") w Bambu Studio, a jest w Bambu Handy na tel (i tam można ponowić wydruk z wewnętrznej pamięci) to jedna z niespójności ekosystemu Bambu.
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 634
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 259

Re: A miało być tak pięknie i szybko

Post autor: Rozarh »

Nie wiem, jak jest w Bambu Studio, ale w Orca Slicer jedna z zakładek to połączenie z WWW drukarki - z tego miejsca da się drukować rzeczy "z magazynu" drukarki o ile Bambu mają dostęp przez WWW.
Orca Slicer jest klonem Bambu Studio i ponoć SuperSlicer'a też (BS bazuje na SS) i wkurzyło mnie, że menu kalibracji jest przeznaczone wyłącznie dla Bambu, gdzie SuperSlicer obsługuje dowolną drukarkę.
Ale co dla mnie jest złą wiadomością to dla innych (zwłaszcza posiadaczy Bambu) może być dobrą :)
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 9
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: A miało być tak pięknie i szybko

Post autor: arek »

Bambu nie mają interfejsu www, a Orca pokazuje tam dokładnie to samo co Bambu Studio.
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 10
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: A miało być tak pięknie i szybko

Post autor: maniolx »

arek pisze: 29 lis 2023, 22:50 Udało mi się powtórzyć. Zobaczymy co z tego będzie: https://github.com/bambulab/BambuStudio/issues/2991

Swoją drogą to, że nie ma dostępu do historii drukowanych modeli (tych przez "Print", nie "Send") w Bambu Studio, a jest w Bambu Handy na tel (i tam można ponowić wydruk z wewnętrznej pamięci) to jedna z niespójności ekosystemu Bambu.
Czyli rozumiem że udało ci się to wystartować na twojej drukarce ? Czy czekałeś aż walnie głowica , czy przerwałeś ?
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 9
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: A miało być tak pięknie i szybko

Post autor: arek »

Udało mi się wysłać do drukarki, a wystartować nie próbowałem (w gcode nie ma słowa o tym jaki jest typ czy model drukarki więc było by jak u Ciebie - drukarka próbowała by te gcode wykonywać - bo nie ma po czym stwierdzić, że "pocięte dla innej drukarki").

ps. bambu napisało "Thank you very much, you are absolutely right. We only checked the compatibility between presets and printers during print job submission. We will plan to incorporate this change in the next version." czyli będą też sprawdzali przy "Send" (a nie tylko przy "Print") ze slicera. Jeszcze to sprawdzanie na poziomie fw drukarki by się przydało...
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 10
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: A miało być tak pięknie i szybko

Post autor: maniolx »

arek pisze: 01 gru 2023, 09:07 Udało mi się wysłać do drukarki, a wystartować nie próbowałem (w gcode nie ma słowa o tym jaki jest typ czy model drukarki więc było by jak u Ciebie - drukarka próbowała by te gcode wykonywać - bo nie ma po czym stwierdzić, że "pocięte dla innej drukarki").

ps. bambu napisało "Thank you very much, you are absolutely right. We only checked the compatibility between presets and printers during print job submission. We will plan to incorporate this change in the next version." czyli będą też sprawdzali przy "Send" (a nie tylko przy "Print") ze slicera. Jeszcze to sprawdzanie na poziomie fw drukarki by się przydało...
Ok . Może i mało kto takiego bobola jak ja może i zrobić , ale jednak . Tylko do tej pory nie mogę dojść do tego jak mi się to przełączyło z x-1 na A1 .I to dwa razy dzień po dniu, aż nie odfajkowałem niepotrzebnych drukarek .
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 9
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: A miało być tak pięknie i szybko

Post autor: arek »

arek pisze: 29 lis 2023, 22:50 Udało mi się powtórzyć. Zobaczymy co z tego będzie: https://github.com/bambulab/BambuStudio/issues/2991
Dodali taki check w bambu studio 1.9 beta... jeszcze mogli by dodać w firmware (są jakieś nowe "tajne" bety dla X1 i P1 ale póki co bez changelogów więc nie wiadomo czy będzie).
ODPOWIEDZ

Wróć do „III Generacja (Bambu, Qidi, K1, itp)”