[SUPERSLICER] Walka z supportami

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
LOCOSP
Postów w temacie: 4
Posty: 13
Rejestracja: 12 lut 2024, 10:17
x 1

[SUPERSLICER] Walka z supportami

Post autor: LOCOSP »

Witajcie,
od czasu pierwszego wydruku jakość wydruku została naprawdę dopieszczona ustawieniami w SuperSlicer i konfiguracji Klippera,
ale do tej pory w moich projektach udawało mi się unikać wydruków gdzie potrzebne były supporty lub były potrzebne w bardzo małym stopniu.

Problem w tym, że każdy wydruk z supportem w miejscu styku jest beznadziejny:
obraz.png
obraz.png
dla porównania ten sam wydruk od góry gdzie nie ma supportu:
obraz.png
a to miejsce w którym celowo nie użyłem supportu a powinien być (i jest lepiej niż "z")
obraz.png
oto moje ustawienia w SS:
obraz.png
Próbowałem też Orca Slicer ze względu na Tree support ale tam jest jeszcze gorzej bo w 95% zawsze obudowa hot endu zahacza wydruk i kończy się zerwanie supportu i porażką całości.

oto ustawienia OS:
obraz.png
obraz.png
obraz.png
Będę wdzięczny za każdą pomoc.
TwoTrees Bluer V2 - Klipper - Raspberry pi 3B+ 5" Touch screen LCD
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 1
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: [SUPERSLICER] Walka z supportami

Post autor: roman »

Na podstawie tego co napisałeś trudno coś doradzić, ale jedną z ważnych rzeczy, które sprawdzam przy supportach to czy nie ma szwów w miejscach gdzie się pojawiają. Tam gdzie są wsparcia dysza powinna przejechać bez retrakcji, itp. - to zwiększa szanse na ładne wykończenie tych miejsc.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8950
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: [SUPERSLICER] Walka z supportami

Post autor: dziobu »

Style -> Snug
Z-Offset -> zjedź oba do 0.2 (i zmniejszaj o 0.01 jeśli support będzie odpadał)
XY separation: wklep 120% to będzie w miarę uniwersalne (jak masz działające LA to to możesz nawet zmniejszyć ale zwykle chyba nie ma sensu)

W niższym bloku:
Top Interface Layers: "1 (light)" (imho tyle powinno wystarczyć żeby i support był supportem i całość dało się stosunkowo łatwo wywalić)

I pilnuj tego:
roman pisze: 28 mar 2024, 12:12jedną z ważnych rzeczy, które sprawdzam przy supportach to czy nie ma szwów w miejscach gdzie się pojawiają.
Retrakcja w powietrzu to zawsze będzie przynajmniej kicha.


btw
LOCOSP pisze: 28 mar 2024, 11:28a to miejsce w którym celowo nie użyłem supportu a powinien być (i jest lepiej niż "z"
Masz zaznaczoną opcję "Don't support bridges" i zwykle to działa dla 95% materiałów i 99% sytuacji.
LOCOSP
Awatar użytkownika
LOCOSP
Postów w temacie: 4
Posty: 13
Rejestracja: 12 lut 2024, 10:17
x 1

Re: [SUPERSLICER] Walka z supportami

Post autor: LOCOSP »

roman pisze: 28 mar 2024, 12:12 Na podstawie tego co napisałeś trudno coś doradzić, ale jedną z ważnych rzeczy, które sprawdzam przy supportach to czy nie ma szwów w miejscach gdzie się pojawiają. Tam gdzie są wsparcia dysza powinna przejechać bez retrakcji, itp. - to zwiększa szanse na ładne wykończenie tych miejsc.
Czy byłbyś tak dobry i trochę bardziej rozszerzył temat bo nie bardzo rozumiem i nawet nie wiem co masz namyśli mówiąc o szwach :)


dziobu pisze: 28 mar 2024, 12:30 Style -> Snug
Z-Offset -> zjedź oba do 0.2 (i zmniejszaj o 0.01 jeśli support będzie odpadał)
XY separation: wklep 120% to będzie w miarę uniwersalne (jak masz działające LA to to możesz nawet zmniejszyć ale zwykle chyba nie ma sensu)

W niższym bloku:
Top Interface Layers: "1 (light)" (imho tyle powinno wystarczyć żeby i support był supportem i całość dało się stosunkowo łatwo wywalić)
Dziękuję zastosowałem dam znać po pierwszej próbie.
TwoTrees Bluer V2 - Klipper - Raspberry pi 3B+ 5" Touch screen LCD
Awatar użytkownika
LOCOSP
Postów w temacie: 4
Posty: 13
Rejestracja: 12 lut 2024, 10:17
x 1

Re: [SUPERSLICER] Walka z supportami

Post autor: LOCOSP »

dziobu pisze: 28 mar 2024, 12:30 Style -> Snug
Z-Offset -> zjedź oba do 0.2 (i zmniejszaj o 0.01 jeśli support będzie odpadał)
XY separation: wklep 120% to będzie w miarę uniwersalne (jak masz działające LA to to możesz nawet zmniejszyć ale zwykle chyba nie ma sensu)

W niższym bloku:
Top Interface Layers: "1 (light)" (imho tyle powinno wystarczyć żeby i support był supportem i całość dało się stosunkowo łatwo wywalić)
Dziękuję bardzo, jest o niebo lepiej, przede wszystkim w bardzo łatwy sposób się odłamał support i supportowana góra jest ładna,

może po fotkach jeszcze coś podkręcisz w moich ustawieniach :)
obraz.png
obraz.png
obraz.png
obraz.png
obraz.png
TwoTrees Bluer V2 - Klipper - Raspberry pi 3B+ 5" Touch screen LCD
Awatar użytkownika
LOCOSP
Postów w temacie: 4
Posty: 13
Rejestracja: 12 lut 2024, 10:17
x 1

Re: [SUPERSLICER] Walka z supportami

Post autor: LOCOSP »

Dzień bardzo dobry,

dziękuję po sto kroć @dziobu :) jest sukces!
obraz.png
obraz.png

a tu po usunięciu supportów (lekko zmasakrowałem wydruk przez brak odpowiedniego narzędzia pod ręką)
obraz.png
obraz.png
Jeszcze raz bardzo dziękuję to jest niebo a ziemia :)
TwoTrees Bluer V2 - Klipper - Raspberry pi 3B+ 5" Touch screen LCD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”