Biznes na druku 3D

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 4
Posty: 229
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 127

Re: Biznes na druku 3D

Post autor: RevanitaPL »

dziobu pisze: 07 kwie 2024, 13:21 Prawdziwe i sensowne zarobki są na stabilnej współpracy a nie na chwilowym zainteresowaniu losowych ludzi.
Dokładnie :)
2x Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 635
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 259

Re: Biznes na druku 3D

Post autor: Rozarh »

Świat się zmienia. Warunki się zmieniają. Biznesy się zmieniają. Nie oczekujcie stabilności jak dawniej bo już niewiele jest na nią miejsca.
Dzieciak wyrasta na sprzedawcę z czyjąś pomocą lub bez i taki zawsze znajdzie sobie miejsce na rynku. Już ma wystawioną drukarkę 3D na sprzedaż - ciekawe czemu?
Najważniejsze co ma w tej chwili to chwilowy pomysł na zarobek i grupę osób (pewnie inne dzieciaki), która patrzy w niego jak na idola. Za chwilę rzuci to w diabły i zrealizuje inny pomysł na zarobek - wygeneruje w grupie potrzebę posiadania przedmiotów, które tylko on może dostarczyć :)
rafly, LOCOSP
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 2
Posty: 206
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 113

Re: Biznes na druku 3D

Post autor: rafly »

Stabilna współpraca w druku 3d? :D Można wiedzieć w jakiej branży bo poczułem się zainteresowany? :D
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 2
Posty: 206
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 113

Re: Biznes na druku 3D

Post autor: rafly »

BTW. Mi swego czasu zaimponował taki biznes na etsy: https://www.etsy.com/pl/shop/TheRoller3 ... ge=listing
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8953
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5874
Kontakt:

Re: Biznes na druku 3D

Post autor: dziobu »

Rozarh pisze: 07 kwie 2024, 17:35Nie oczekujcie stabilności jak dawniej bo już niewiele jest na nią miejsca.
Nie prawda.
Żeby się utrzymać na powierzchni trzeba faktycznie płynąć ze światem ale nie jest to kwestia stabilności tylko zmiany potrzeb i możliwości.
Rozarh pisze: 07 kwie 2024, 17:35Najważniejsze co ma w tej chwili to chwilowy pomysł na zarobek i grupę osób (pewnie inne dzieciaki), która patrzy w niego jak na idola. Za chwilę rzuci to w diabły i zrealizuje inny pomysł na zarobek - wygeneruje w grupie potrzebę posiadania przedmiotów, które tylko on może dostarczyć :)
Ale to nie jest pomysł na biznes na druku 3D tylko "jak wykorzystać chwilową popularność żeby sprzedać wydruki". Ot taka różnica.

rafly pisze: 07 kwie 2024, 18:41 Stabilna współpraca w druku 3d? :D Można wiedzieć w jakiej branży bo poczułem się zainteresowany? :D
Z samego druku 3D? To sobie nie wyobrażam, zwłaszcza w czasach gdy do obsługi drukarki wystarczy nawet inżynier z Afryki. Ale jak dorzucisz projektowanie, pełne wykonywanie prototypów, detali czy modeli - to już zapotrzebowanie na to jest.
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 1
Posty: 405
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 117

Re: Biznes na druku 3D

Post autor: carving85 »

Z jednej strony ciężko to nazwać biznesem, z drugiej ktoś się jednak jakoś dorobił na tym.
Na allegro są od miesiąca ale boom na jego wydruki trwa od jakiś 2-3 miesięcy tylko wcześniej szło to na lewo a od miesiąca idzie to z działalności.

Prawda jest taka że ten biznes zapewne umrze za kolejne 2-3 miesiące więc trzeba to traktować bardziej jako wygraną na loterii niż coś z czego można żyć. Aczkolwiek kto by nie chciał tak na loterii wygrać? Szczególnie jako dzieciak
bukszpryt
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Garreth
Postów w temacie: 1
Posty: 183
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 35

Re: Biznes na druku 3D

Post autor: Garreth »

Moim zdaniem fajne hobby u młodego, czy na tym robi pieniądz czy wszystko reinwestuje w nowy sprzęt w sumie nawet mało mnie interesuje, bo staram się ludziom do portfeli nie zaglądać. Fajnie, że ma kreatywne zajęcie, drukarek przybywa bo z zamówieniami nie wyrabia.
Może w przyszłości przejdzie do bardziej poważniejszych rzeczy, swoich projektów, ploterów CNC, etc., a może mu to padnie i cały sprzęt odsprzeda, ale taką przedsiębiorczość trzeba chwalić, zwłaszcza w takim wieku.
Osobiście też nie widzę, żeby mi taki biznes miał na tyle wypalić, żebym się z tego umiał utrzymać.
Kopytko
Awatar użytkownika
LOCOSP
Postów w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 12 lut 2024, 10:17
x 1

Re: Biznes na druku 3D

Post autor: LOCOSP »

"Mam na sobie outfit - 7 koła ..." na to zarobi, Maniurkę poderwie i na wakacje będzie miał na lody, ważne ze coś robi, moja córka tylko "dropi itemy" w CS ale jeszcze żadnego nie sprzedała :)
TwoTrees Bluer V2 - Klipper - Raspberry pi 3B+ 5" Touch screen LCD
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 4
Posty: 229
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 127

Re: Biznes na druku 3D

Post autor: RevanitaPL »

LOCOSP pisze: 08 kwie 2024, 08:31 moja córka tylko "dropi itemy" w CS ale jeszcze żadnego nie sprzedała :)
Inwestuje :D
2x Bambu Lab P1P
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”