Tevo Tarantula PRO (pomarańczowa) wymiana hotendu

ozzi91
Postów w temacie: 1
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2024, 20:54

Tevo Tarantula PRO (pomarańczowa) wymiana hotendu

Post autor: ozzi91 »

Hej,

żeby już nie przeciągać poprzedniego tematu o wykręcaniu śrub zaczynam nowy, myślę że będzie łatwiej.

Chciałbym jak najtaniej ale jako tako żeby się nie denerwować i bez zbędnych dodatkowych modyfikacji wymienić elementy hotendu. Co muszę kupić:
1. Dyszę
2. Heatblock
3. Prawdopodobnie Heatbrake (o ile go nie wyczyszczę a są małe szanse że się uda)

Co mogę kupić przy okazji co by nie płacić kilka razy za wysyłkę i się nie denerwować w przyszłości:
1. Thermistor (ten szklany z tymi kabelkami przykręcanymi śrubą mnie dobija)
2. Grzałkę
Tymbardziej że ceny są bardzo niskie na aliexpress, zresztą na allegro również.

Chciałbym zostawić stockowy radiator bo on jest dopasowany znowu to karetki.

Przeszukując mase forów i sklepów znalazłem heatbrake z wyglądu i w sumie z wymiarów podobny do tego w tarantuli a przy okazji znalazłem cały zestaw hotendu:
https://pl.aliexpress.com/item/10050061 ... nav-review

Moje pytanie jest takie: Czy ten zestaw będzie pasował? Z wyglądu się wydaje dokładnie to samo. Kupuję, montuje do radiatora, łącze kabelki i gotowe. A jeżeli myślę źle, poprawcie mnie proszę, dopiero co startuję z drukiem 3d, mam ograniczone fundusze i nie bardzo mogę sobie pozwolić na robienie nietrafionych zakupów :(. Przez to że tevo się chciało popisać, połączyli różne elementy i ciężko to teraz kupić.

Chętnie posłucham o jakości takich elementów z aliexpress albo o tym, że powinienem nie wiem kupić blok z thermistorem w obudowie pt100 i tak będzie najlepiej. Proszę, doradzcie nowicjuszowi

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”