Urwana głowica i obrobione śruby TEVO TARANTULA

Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 5
Posty: 192
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 52

Re: Urwana głowica i obrobione śruby TEVO TARANTULA

Post autor: alucard321pl »

1. Co to może być? Pasta albo filament jeśli blok był źle skręcony. Ja bym to spróbował pierw ruszyć jakąś szpilą i jak by dawało się zeskrobać, to potraktowałbym to mosiężnym druciakiem.

2. Brud nie powinien przeszkadzać za bardzo. Co do kabla to pokuś się o złącze. Ułatwi to następne sesje grzebania przy głowicy. Przy ponownym montażu nie zapomnij o paście termoprzewodzącej.

3. Tutaj dałbym termokurczki i na to kapton. Tutaj też pokuś się o złącze. Skoro masz wszystko rozkręcone, to przemyśl, czy nie wymienić bloku grzejnego na taki, w którym można przy pomocy śrubki zamocować termistor w obudowie PT100.

BTW jeśli już będziesz bawił się w złącza do termistora i grzałki, to pomysł o zrobieniu takich również do wentylatorów. Cały myk polega na tym, że później możesz sobie taką głowicę odkręcić, odpiąć kabelki i ściągnąć w całości. Wygodnie.
Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
ozzi91
Postów w temacie: 9
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2024, 20:54

Re: Urwana głowica i obrobione śruby TEVO TARANTULA

Post autor: ozzi91 »

alucard321pl pisze: 08 kwie 2024, 17:36 1. Co to może być? Pasta albo filament jeśli blok był źle skręcony. Ja bym to spróbował pierw ruszyć jakąś szpilą i jak by dawało się zeskrobać, to potraktowałbym to mosiężnym druciakiem.

2. Brud nie powinien przeszkadzać za bardzo. Co do kabla to pokuś się o złącze. Ułatwi to następne sesje grzebania przy głowicy. Przy ponownym montażu nie zapomnij o paście termoprzewodzącej.

3. Tutaj dałbym termokurczki i na to kapton. Tutaj też pokuś się o złącze. Skoro masz wszystko rozkręcone, to przemyśl, czy nie wymienić bloku grzejnego na taki, w którym można przy pomocy śrubki zamocować termistor w obudowie PT100.

BTW jeśli już będziesz bawił się w złącza do termistora i grzałki, to pomysł o zrobieniu takich również do wentylatorów. Cały myk polega na tym, że później możesz sobie taką głowicę odkręcić, odpiąć kabelki i ściągnąć w całości. Wygodnie.
1. Dziwna sprawa, bo jest to nie do ruszenia, próbowałem to szpilką, gwoździem, trochę wygląda to tak jakbym przy odkręcaniu pociągnął gwint wewnętrzny z bloku, nie jestem pewny a blok już w śmieciach. Da się to jakoś ułatwić, usunięcie tego? Podgrzać? Moczyć w czymś? Problem jest taki, że jak tego nie oczyszczę, to będę musiał cały radiator wymienić z gardzielą, uchwyt do karetki.. już się dramat zaczyna robić.

2 i 3. No z tego co widzę to powinienem kupić np blok volcano z pt100, wtedy czujnik w obudowie i mam problem z thermistorem z głowy. Szczerze powiedziawszy, to nie chce mi się babrać z kabelkami, najprościej teraz by było tak, że odcinam grzałkę, montuję jakieś konektory (może ktoś na forum już robił coś takiego, może gdzieś mam poszukać), na kable od szklanego thermistora montuję też konektory, i podpinam pod czujnik w pt100, wenty też odcinam, montuję konektory i mamy to.
Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 5
Posty: 192
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 52

Re: Urwana głowica i obrobione śruby TEVO TARANTULA

Post autor: alucard321pl »

Poszukałem, poszukałem i znalazłem.
20240408_222950.jpg
Napisz PW, to ci go odstąpię za kod do paczkomatu.

Jeśli zaś chodzi o konektory, to:
- kupujesz odpowiednie konektory i robisz je samodzielnie
- idziesz na łatwiznę i kupujesz coś takiego
https://a.aliexpress.com/_EJnECIT
Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
Awatar użytkownika
atom1477
Postów w temacie: 1
Posty: 265
Rejestracja: 17 paź 2023, 18:21
x 66

Re: Urwana głowica i obrobione śruby TEVO TARANTULA

Post autor: atom1477 »

1. To ewidentnie wygląda na zerwany aluminiowy gwint z bloku. Da się to usunąć ale trzeba mocno popchnąć czymś ostrym i twardym. Proponuję ostry wkręt do drewna. W sensie wybrać z kilku sztuk taki najbardziej ostry (bo nie wszystkie są identyczne).
Wkręt.jpg
Wkręt.jpg (10.09 KiB) Przejrzano 357 razy
ozzi91
Postów w temacie: 9
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2024, 20:54

Re: Urwana głowica i obrobione śruby TEVO TARANTULA

Post autor: ozzi91 »

atom1477 pisze: 09 kwie 2024, 10:05 1. To ewidentnie wygląda na zerwany aluminiowy gwint z bloku. Da się to usunąć ale trzeba mocno popchnąć czymś ostrym i twardym. Proponuję ostry wkręt do drewna. W sensie wybrać z kilku sztuk taki najbardziej ostry (bo nie wszystkie są identyczne).
Wkręt.jpg
Próbowałem czymś podobnym, nie dokładnie takim wkrętem, normalnie zdzierałem to ale to idzie tak wolno że szok, jakbym po ziarenku piasku ździerał. Nie da się nic z tym zrobić? Tylko taka dłubanina?
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 799
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 452

Re: Urwana głowica i obrobione śruby TEVO TARANTULA

Post autor: majek »

Narzynką nie da rady?
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1796
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Urwana głowica i obrobione śruby TEVO TARANTULA

Post autor: Andrzej_W »

Narzynką w tym rozmiarze tylko jest ryzyko że jak przeskoczy na zwojach to ci zniszczy gwint.
Aluminium się świetnie rozpuszcza w sodzie kaustycznej tylko to szkodliwe jest i nie wiem jak się zachowa materiał hatbrake w kontakcie z sodą.
ozzi91
Postów w temacie: 9
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2024, 20:54

Re: Urwana głowica i obrobione śruby TEVO TARANTULA

Post autor: ozzi91 »

Jak dostanę narzynkę to to spróbuję narzynką. Soda kaustyczna chyba jest w krecie itp tylko nie wiem czy stężenia starczy. a jak narzynki nie zorganizuję to i tak muszę coś spróbować
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1609
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 370

Re: Urwana głowica i obrobione śruby TEVO TARANTULA

Post autor: Jarewa »

Ja biore nakrętkę nacinam z 4 stron i mam poprawiacz gwintów :p
ozzi91
Postów w temacie: 9
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2024, 20:54

Re: Urwana głowica i obrobione śruby TEVO TARANTULA

Post autor: ozzi91 »

Jarewa pisze: 09 kwie 2024, 22:09 Ja biore nakrętkę nacinam z 4 stron i mam poprawiacz gwintów :p
Totalnie o tym nie pomyślałem a brzmi świetnie, jak znajdę w odmętach garażu to aż spróbuję :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”