Klipper i czujnik filamentu

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 4
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: Klipper i czujnik filamentu

Post autor: arek »

Strzelam nieco na ślepo.

P1.26 to jeszcze może kolidować z diag (do sensorless homing). Nie mam SKR ale na Octopus tak jest - albo się konfiguruje pod diag albo pod inne potrzeby (zworką). Czy w SKR jest analogicznie...

Na szybko z googla: https://github.com/Klipper3d/klipper/issues/3555
gwidon777
Postów w temacie: 9
Posty: 285
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Klipper i czujnik filamentu

Post autor: gwidon777 »

arek pisze: 15 kwie 2024, 23:54 Strzelam nieco na ślepo.

P1.26 to jeszcze może kolidować z diag (do sensorless homing). Nie mam SKR ale na Octopus tak jest - albo się konfiguruje pod diag albo pod inne potrzeby (zworką). Czy w SKR jest analogicznie...

Na szybko z googla: https://github.com/Klipper3d/klipper/issues/3555
Teraz mam puszczony wydruk ale jestem prawie pewien, że poprawnie zamontowałem drivery. Mam TMC2209 i zgodnie z instrukcją pozaginałem piny DIAG. Nie powinny powodować zakłóceń. Z tego co pamiętam podczas konfiguracji Marlina na tej drukarce nie było problemu z tym czujnikiem. Podczas trwania obecnego wydruku często sprawdzam stan czujnika filamentu i zawsze jest "filament detected". Wygląda to jakby zakłócenia pojawiały się w losowych momentach ale raczej trwają bardzo krótko.
gwidon777
Postów w temacie: 9
Posty: 285
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Klipper i czujnik filamentu

Post autor: gwidon777 »

Myślę, że to wadliwy kabel albo jakiś problem z czujnikiem. Powymieniam i napiszę czy pomogło.
gwidon777
Postów w temacie: 9
Posty: 285
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Klipper i czujnik filamentu

Post autor: gwidon777 »

Wymieniłem kabel na nowy. Ciągle pojawia się problem ale dużo rzadziej (raz na kilka godzin drukowania). W kolejnym kroku wymienię czujnik.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”