A8+ full metal - ciężka underextrusion

Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 2
Posty: 493
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 168
Kontakt:

A8+ full metal - ciężka underextrusion

Post autor: Igor »

Jak w tytule. Aneta 8+ z łacznikiem fullmetal od TDI-CAD. Od początku nie mogę dojść do ładu z tą maszyną, raz na dwa-trzy tygodnie zasiadam i likwiduję kolejny problem. Teraz pozostało już tylko nietrzymanie poziomowania (jakoś ogarniam na bieżąco wbijanie parametrów od nowa) oraz zjawisko o wdzięcznej staropolskiej nazwie Underextrusion. Zarówno na podstawowej dyszy 0.4 jak i na CHT Volcano 0.6. Co ciekawe, Orcaslicerowe testy Max Flowrate wyszły dla PLA pod 30mm3/s i ścianki były równe, spójne. Niezależnie od prędkości wydruku, użytego materiału i kształtu detalu pierwsze warstwy spójne, potem im wyżej tym częściej zdarza się przedstawione na załączonej fotografii zjawisko, potem znów kilka ładnych warstw i ponownie kaszana. Tu akurat proste pudełko drukowane z PLA, które na innych drukarkach dobrze pracuje.
Pany, gdzie może być przyczyna nieregularnej underextrusion? Przy regularnej jakoś potrafię sobie czy komuś innemu poradzić a tu zgłupiałem.
Załączniki
underekstruzja.png
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Garreth
Postów w temacie: 1
Posty: 183
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 35

Re: A8+ full metal - ciężka underextrusion

Post autor: Garreth »

Temperatura?
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1619
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 371

Re: A8+ full metal - ciężka underextrusion

Post autor: Jarewa »

Słabe chlodzenie hotendu
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 1
Posty: 704
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: A8+ full metal - ciężka underextrusion

Post autor: japim »

Co to za filament? Moze on ma problem jakościowy (rozrzut na średnicy).
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1547
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 569

Re: A8+ full metal - ciężka underextrusion

Post autor: TDI-CAD »

Zmniejsz retrakcję, tak do 0,3mm / 30mm/s. Tam jest krótki dystans od radełka do dyszy. Jak dalej będzie przycinać to łącznik do polerowania.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 2
Posty: 493
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 168
Kontakt:

Re: A8+ full metal - ciężka underextrusion

Post autor: Igor »

Dzięki, będziem testować kolejne tropy.

Filament każdy - na Prusie, Enderze i Mingdzie pracujące prawidłowo). Temperatury próbowałem - bez efektu. Chłodzenie hotendu być może - radiator wygląda jak rzeźbiony z profilu do chłodzenia tranzystorów BC 211/313 ale nie wiem, może to oryginał, nie miałem tej Anety od początku. Ale z tego co wiem drukowała onegdaj bardzo ładnie tak jak jest.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”