Czym mierzyć kąty proste?

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
pma_
Postów w temacie: 3
Posty: 159
Rejestracja: 15 wrz 2021, 22:00
x 27

Czym mierzyć kąty proste?

Post autor: pma_ »

Składam ramę i pytanie czym sprawdzać kąty proste? Jakiś przymiar? Bo mam parę z marketów i każdy ma inny kąt prosty :)
Przekątne i owszem mierzę ale po złożeniu
mpk
Postów w temacie: 1
Posty: 368
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 103

Re: Czym mierzyć kąty proste?

Post autor: mpk »

Marketowe zawsze są gówniane, ale da się je trochę poprawić - przykładasz jednym ramieniem do krawędzi stołu, drugie odrysowujesz, obracasz ( |_ -> _| ), przykładasz do tej samej krawędzi, patrzysz ile się rozjeżdża ramię z tym, co odrysowane i klepiesz;)

A jak masz budżet na takie zabawki, to poszukaj czegoś spełniającego DIN875 (czegokolwiek, bo nawet najniższe DIN875/2 na drukarki spokojnie wystarczy)
pma_
Postów w temacie: 3
Posty: 159
Rejestracja: 15 wrz 2021, 22:00
x 27

Re: Czym mierzyć kąty proste?

Post autor: pma_ »

ok, przy cenie kitu ratriga mogę wydać 100zł na kątomierz :)
testowałem rysowanie kresek i zwykle "prawie" się pokrywają
florek41
Postów w temacie: 1
Posty: 19
Rejestracja: 21 kwie 2018, 23:43
x 2

Re: Czym mierzyć kąty proste?

Post autor: florek41 »

Kiedyś na allegro kupiłem kilka kątowników precyzyjnych polskiego producenta RAFAN - jakieś leżaki magazynowe? Ale klasa 0 i I, więc super dokładne i przydają się częściej niż można przypuszczać.
Jak chcesz coś nowego to spójrz na markę LIMIT.

Do składania ramy dobrze sprawdzają się kątowniki ze stopką, bo zapierasz sobie o jeden z profili i możesz go złapać np. niewielkim ściskiem.

Marketowe odpuść - jeśli trzeba poprawiać to jaką masz pewność, że za jakiś czas się nie rozjadą znów? Będziesz testował przy każdym użyciu, czy za każdym razem będziesz miał wątpliwości czy dobrze poskładane? ;)

P.S. Którego Ratriga składasz? :)
pma_
Postów w temacie: 3
Posty: 159
Rejestracja: 15 wrz 2021, 22:00
x 27

Re: Czym mierzyć kąty proste?

Post autor: pma_ »

dzięki za podpowiedzi
skłądam v-core 3.1 300x300 razem z obudową, graty już mam tylko nie miałem czasu żeby się zabrać. W grudniu była jakaś promocja i kupiłem kit.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 800
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 453

Re: Czym mierzyć kąty proste?

Post autor: majek »

Tak jak koledzy piszą: cokolwiek z DIN875
Natomiast tani Limit DIN875/3 to nie polecam - może i trzyma kąt, ale wygląda jakby jakiś pakistańczyk go szlifierką w garażu docinał, a literki są zwykłą naklejką. Taniej wychodzi NEO DIN875/2, a estetyka taka jakiej człowiek się spodziewa od w miarę precyzyjnego kawałka żelastwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”