ender 3v3 ke, wymiana silnikow

bbacarti@gmail.com
Postów w temacie: 21
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2024, 05:44

Re: ender 3v3 ke, wymiana silnikow

Post autor: bbacarti@gmail.com »

beda 4 wozki 12 C, tego juz nie zmienie. jedyne co specjalnie kupione to prowadnice za 250..i wozki musze wziasc..
12 wydawaly sie sensowne tym bardziej widzac zamieszczony film zagr.podobnego tematu.widze jak pasek szarpie prawie na silniku.moze wieksze kolo, wiecejzebow pasek lagodniej by pracowal
bbacarti@gmail.com
Postów w temacie: 21
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2024, 05:44

Re: ender 3v3 ke, wymiana silnikow

Post autor: bbacarti@gmail.com »

wiec lepiej 2 wozki 12 czy 4 dac?i poprostu zdjac do 1500 przyspieszenia?
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 800
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 453

Re: ender 3v3 ke, wymiana silnikow

Post autor: majek »

bbacarti@gmail.com pisze: 28 kwie 2024, 16:05 widze jak pasek szarpie prawie na silniku.moze wieksze kolo, wiecejzebow pasek lagodniej by pracowal
Większa zębatka da mniejszą rozdzielczość i będzie wymagała silnika z większym momentem. Silnik z większym momentem jest większy, ma większą bezwładność, wymaga wymiany elektroniki.
To już lepiej dać mniejszą zębatkę zamiast mocniejszego silnika. Jedyne co można na tym stracić, to maksymalna prędkość stołu, ale bez przesady - to stół w bed-slingerze i to nie jeździ szybko, za to musi mieć moment, żeby ruszyć stół z kilowym wydrukiem.
A pasek wg. producenta powinien mieć minimum 6 zębów zazębionych, więc przy 20T jest spory nadmiar, przy 16T dalej jeszcze się mieści w specyfikacji.
bbacarti@gmail.com pisze: 28 kwie 2024, 16:05 jedyne co specjalnie kupione to prowadnice za 250..i wozki musze wziasc.
Widzę ADHD ;)
Spytałbyś się, dostałbyś linka do dobrych chińskich prowadnic z wózkami za pół tej ceny.
I weź jakiś słownik i shifta zacznij używać, i czytaj przed wysłaniem, bo ręce opadają jak się próbuje czytać to co napisałeś.
konradsdev1
bbacarti@gmail.com
Postów w temacie: 21
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2024, 05:44

Re: ender 3v3 ke, wymiana silnikow

Post autor: bbacarti@gmail.com »

Co do pisowni ok poprawie to. ADHD. Cierpliwym mi być cieżko :( mowisz ze chinskie tez dobrej jakosci by byly?Kolejny raz bede miał to bardziej na uwadze.
Wracajac do tematu drukarki, w osi Y silnik bez zmian - teraz daje rade na 2 wózkach szer15mm. Na 4 szer 12mm chyba nie umrze. Co prawda nurtuje mnie jego drżąca praca - wyczuwalne i mocno słyszalne objawy. Ewentualnie wymiana na nowy taki sam (jeśli jest propozycja ciut mocniejszego to prosze dawać). W osi Z -prośba do bardziej rozeznanych osób odemnie o przykład 'które' silniki krokowe będą w stanie razem pracować równolegle obsługując Każdy silnik swoją Trapezówke w osi Z. Na popularnym polskim serwisie internetowym nic nie znajde, żadnego silnika o sensownych parametrach?
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 1380
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 757

Re: ender 3v3 ke, wymiana silnikow

Post autor: JGFTW »

bbacarti@gmail.com pisze: 28 kwie 2024, 16:10 wiec lepiej 2 wozki 12 czy 4 dac?i poprostu zdjac do 1500 przyspieszenia?
Myślę, że dwa wystarczą, ewentualnie można dać 3 (dwa na jednej stronie, jeden na drugiej) ;)
Nie wiem czy zamontowanie 4 nie będzie ciężkie w montażu, łatwo byłoby przesztywnić konstrukcje i wtedy może ciężko chodzić oraz nawet zacinać. Właściwie to po co 4? Żeby było bogato :D To może 6 albo 8? :DD

Rozumiem jakby to był jakiś szalenie długi stół, ale nie jest - te 4 wóżki musiałyby być bardzo blisko siebie, a jak dasz je szerzej to stracisz pola roboczego.

Przyspieszenie dlaczego chcesz dać na 1500 mm/s2 jak tam domyślnie jest 8000 mmm/s?
bbacarti@gmail.com pisze: 29 kwie 2024, 06:56 Co prawda nurtuje mnie jego drżąca praca - wyczuwalne i mocno słyszalne objawy.
Czy to dalej ten sam problem? Testowałeś próbne podłączenie innego silnika w miejsce tego na Y, żeby wykluczyć problem z podłączeniem?
Przy wyższych wartościach przyspieszenia i prędkości też drży?
Objawia się to podczas pracy (drukowania) czy jak zadasz ruch z panelu?
bbacarti@gmail.com pisze: 29 kwie 2024, 06:56 W osi Z -prośba do bardziej rozeznanych osób odemnie o przykład 'które' silniki krokowe będą w stanie razem pracować równolegle obsługując Każdy silnik swoją Trapezówke w osi Z. Na popularnym polskim serwisie internetowym nic nie znajde, żadnego silnika o sensownych parametrach?
Generalnie oś Z pracuję niewiele podczas druku (w porównaniu z innymi osiami), więc obojętnie jakie 2 takie same silniki będą ok.
Przy czym w Twoim przypadku chcesz do jednego sterownika podłączyć dwa silniki, więc nie można przesadzić z ich mocą.

Wciąż proponowałbym przerobienie synchronicznego napędu osi Z, napędzanego jednym silnikiem krokowym (nie żeby to było potrzebne, ale jak chcesz grzebać to chociaż faktycznie zrób lepiej niż jest obecnie).

Jeżeli aż tak upierasz się na napedzanie trapezówek osobnymi silnikami to albo dwa silniki typu pancake z przełożeniem na trapezówki (odsprzęglij je i dołóż 40 lub 60 zębowe koło GT2) albo dołóż zewnętrzny moduł ze wpinanym dodatkowym sterownikiem i daj obojętnie jakie silniki np (https://allegro.pl/oferta/silnik-krokow ... 3975514828) albo zaryzykuj dokup taki sam jak jest w KE i tyle: https://allegro.pl/oferta/creality-oryg ... 5539000009
bbacarti@gmail.com
Postów w temacie: 21
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2024, 05:44

Re: ender 3v3 ke, wymiana silnikow

Post autor: bbacarti@gmail.com »

Póki co wszystko idzie na przód. Tylko skasowałem przypadkiem plik gekout_makro.cfg Czy może ktoś wstawić oryginalny plik bo póki co to chyba nawet nie mogę zrobić przywrócenia ustawień fabrycznych😔
, myślę że w niedzielę wstawię wpis podsumowujący dotychczasowych zmian modyfikacji usprawnień. Tylko ten plik😉
bbacarti@gmail.com
Postów w temacie: 21
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2024, 05:44

Re: ender 3v3 ke, wymiana silnikow

Post autor: bbacarti@gmail.com »

Jeżeli coś jest niezrozumiałe to przepraszam ale wczoraj ściąłem sobie pół centymetra opuszka palca po nocy w pracy Kiedy spałem dwie godziny i stwierdziłem tak Szkoda mi czasu
bbacarti@gmail.com
Postów w temacie: 21
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2024, 05:44

Re: ender 3v3 ke, wymiana silnikow

Post autor: bbacarti@gmail.com »

Bede wdzieczny za orginalny plik gcode_macro. Cfg. Moze banal ale cush 😅 o jeden klik zadaleko..
bbacarti@gmail.com
Postów w temacie: 21
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2024, 05:44

Re: ender 3v3 ke, wymiana silnikow

Post autor: bbacarti@gmail.com »

, póki co mocniejszy silnik od creality na os y gdzie poszły wózki liniowe ogarnie robotę na Fest
bbacarti@gmail.com
Postów w temacie: 21
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2024, 05:44

Re: ender 3v3 ke, wymiana silnikow

Post autor: bbacarti@gmail.com »

Jesli mozna orginalny (lub modyfikowany) plik na mejla. Bbacarti@gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”